Звернення КПСД до Верховної Ради України щодо гарантій для переселенців

21.12.2015 | Кількість переглядів: 1 239

Коаліція патріотичних сил Донбасу, до складу якої входить понад 17 громадських об’єднань, направила до Верховної Ради звернення стосовно законопроекту 2166. Ознайомитись із ним можна тут.

Шановні голови депутатських фракцій!

Шановні народні депутати!

Звертаємося до вас із нагальним проханням сприяти захисту прав переселенців, поновленню їх прав як рівноправних громадян України.

На сьогодні тільки згідно з офіційними даними кількість в Україні внутрішньо переміщених осіб перевищує 1,6 млн. людей. Більшість з них проживають вже понад 1,5 року у приймаючих територіальних громадах за межами окупованих територій Луганської і Донецької областей, Криму.

Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», № 1706-VII, від 20.10.2014 хоч і є досить прогресивним нормативно-правовим актом, але все ж має низку недоліків і містить деякі норми, що не відповідають міжнародним стандартам, а головне – викликам сьогодення.

Недосконалі бюрократичні процедури, що передбачені чинним законом, дуже болісно сприймаються переселенцями, адже створюють перешкоди у реалізації їх прав як рівноправних громадян України і створюють  відчуття їх стигматизації з боку держави.

Внаслідок того, що довідки про взяття переселенця на облік діють лише півроку, у приймаючих територіальних громадах переселенців сприймають лише як тимчасову проблему, не враховують їх права як громадян, які вже фактично стали новими членами територіальних громад. Така ситуація підриває єдність нашої країни, порушує правовий принцип заборони дискримінації щодо переселенців і потребує негайного правового регулювання.

На цей час, після вето Президента України П.О. Порошенка, що було накладено на проголосований Верховною Радою України у другому читанні проект Закону №2166 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», даний законопроект належним чином допрацьовано з врахуванням подання Президента України, схвалено у профільному комітеті, і не має жодних перешкод для його прийняття.

Законопроект спрощує та прискорює процедури для внутрішньо переміщених осіб щодо працевлаштування, отримання статусу безробітного, відновлення документів тощо; скасовує невиправдану залежність переселенців від реєстрації місця проживання; поширює гарантії на осіб, які проживали без реєстрації на тимчасово окупованих територіях, а також на осіб без громадянства та іноземних громадян, що мають право постійно проживати на території України.

З огляду на те, що ухвалення даного закону має високе соціальне значення, адже від нього залежить становище близько 3% наших співвітчизників, просимо Вас вжити усіх заходів для включення закону №2166 до порядку денного для повторного розгляду та ухвалення протягом наступного пленарного тижня Верховної Ради України.

Просимо, звернути увагу, що відповідно до ст. 132 ч. 2 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» закон, повернений Президентом України до Верховної Ради для повторного розгляду, після його підготовки у головному комітеті розглядається позачергово на пленарному засіданні Верховної Ради, не пізніш як через 30 днів після його повернення з пропозиціями Президента України, і такий строк щодо закону №2166 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» скоро закінчується.

За додатковою інформацією просимо звертатися до уповноважної особи Коаліції патріотичнх сил Донбасу, керівника ГО «Луганська Правозахисна Група»Целовальніченко Наталії Євгенівни +380954188050.

 

Читати також:

Імперативний мандат в Україні та світі

Що таке імперативний мандат Імперативний мандат – це  вид мандату, згідно з яким депутат може бути позбавлений свого статусу шляхом виключення з рад різного рівня за поданням громади чи партії. Він протиставляється вільному депутатському мандату, який існує у практиці більшості країн із розвиненою демократією та надає депутату багато привілеїв і свободу дії. В Україні практика …

«Карітас Харків»: милосердя, безкорислива любов, допомога нужденним

Війна не милує нікого. Ні дорослих, ні старих, ні дітей, ні тих, хто сам не може постояти за себе. Іванка, дитинчатка з синдромом Дауна, вихопили зі звичної обстановки, з кола знайомих людей в Донецьку, де йшла війна, і вивезли, точніше – евакуювали за допомогою Держслужби з надзвичайних ситуацій до Харкова. Так хлопчик опинився у Центрі …

З вірою в себе

Кілька кілометрів рівних рядів однакових світлих будинків з червоними дахами. Це Грузія. Містечко для переселенців. Таких поселень в країні більше 40. З’явилися вони у Південній Осетії в перший рік після війни з Росією. Будували бюджетним коштом та на гроші західних партнерів. А що в Україні? А у нас поки що нічого. Поки що. На державу надії …

Підприємці, є можливості!

З травня по серпень 2016 року в Києві десятки переселенців змогли відвідати серію занять для бізнесменів-початківців. Люди, які виїхали з зони конфлікту на сході України чи з анексованого Криму, залишивши там свої бізнеси та робочі місця вчилися, як правильно розпочати свою справу на новому місці. А поради та нові знання їм безкоштовно надавали найкращі спеціалісти …