Запрошуємо 13-14 червня на майстер-класи для переселенців, волонтерів, активних громадян та представників НУО

10.06.2015 | Кількість переглядів: 1 278

Шановні представники неурядових організацій, волонтери, переселенці та активні громадяни!

  Запрошуємо вас 13 та 14 червня (субота — неділя) взяти участь у майстер-класах. Географія учасників, яких запрошуємо долучитися до заходів, наступна: Красноармійськ, Костянтинівка, Димитрове, Селидове, Добропілля, Білицьке, Олександрівка та усі інші міста, що входять до складу районів вище перелічених міст.
Якщо ви прагнете представляти інтереси своєї громади та впроваджувати відповідні пропозиції на рівні місцевої влади, проводити адвокаційні кампанії та контролювати витрати, що йдуть із місцевого бюджету, хочете бути активним учасником громадського життя, але не знаєте з чого почати? Долучайтеся до заходів, які проводить ГО «Донецький прес-клуб» (детальніше http://pclub.dn.ua) в рамках діяльності Коаліції патріотичних сил Донбасу.
Дуже часто в нашій країні влада вирішує за людей як і куди розвиватися громаді. Але вся суть у тому, що згідно 5 статті Конституції України «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади, органи місцевого самоврядування». Але як реалізовувати це право в Конституції не написано. Дізнатися про те, як діяти аби досягнути потрібних результатів, які інструменти є у громади для вирішення тих чи інших проблем, про це та багато іншого ви дізнаєтеся 13 та 14 червня.

Ми компенсуємо транспортні витрати. Звертаємо вашу увагу: про місце проведення ми поінформуємо окремо, вже після отримання реєстрації на захід.

Просимо усіх охочих зареєструватися за телефоном: 050 273 39 85 Світлана та 050 42 42 103 Тетяна. 

Тренер Сергій Карелін – керівник громадської організації “Розвиток локальної організації” та експерт з бюджетної політики ГО “Центр політичних студій та аналітики”.

13 червня ТЕМА: “Використання інструментів демократії участі”

Орієнтовна програма заходу:
9.30-10.00- реєстрація
10.00 – 11.00- Як ефективно використати Закон Украни “Про доступ до публічної інформації”? Чим відрізняються інформаційні запити від звернень громадян?
11.00 – 12.00 — Що таке локальна демократія? Основні поняття. Структура. Юридичне підґрунтя. Ви зрозумієте роль громадськості в місцевому самоврядуванні, дізнаєтесь про способи взаємодії із владою.
12.00 – 13.00 — Що таке “адвокація”? Особливості адвокаційних кампаній, для чого вони потрібні?
13.00-13.30 — перерва на обід
13.30- 15.00 — Громадські слухання як інструмент вирішення локальних проблем. Майданчик для обміну думками, під час яких зближуються влада та громада.
15.00-17.00 – Питання/відповіді, індивідуальні консультації із тренером.

14 червня попередня ТЕМА: “Бюджетна децентралізація. Як впливати та контролювати бюджетні процеси?” (звертаємо увагу: у разі виникнення потреб від учасників висвітлювати іншу проблематику, тему другого дня буде змінено)


Орієнтовна програма заходу:
9.30-10.00- реєстрація
10.00 – 12.30- Що таке бюджетна децентралізація? Як цей процес відзначиться на житті пересічних громадян?
12.30- 14.30 — Як впливати та контролювати бюджетні процеси? Питання/відповіді, індивідуальні консультації із тренером.

З повагою колектив Донецького прес-клубу

Читати також:

Звідки новини ростуть

Дослідження сайтів місцевої влади довело, що їхній новинний контент має такі самі вади, як і локальні медіа. У серпні-вересні 2021 року експерти Інституту демократії імені Пилипа Орлика на прохання партнерів дослідили якість новинних повідомлень на 39 сайтах громад Донецької і Луганської областей. Антикризовий медіа-центр з Краматорська (Донецька область) наразі впроваджує проєкт, покликаний покращити контент локальних медіа. Досягти …

В Донецькій області з’явилася друкована газета для сіл буферної зони

Перше число друкованої газети «ГРОМАДА Схід» отримали мешканці сіл 20-кілометрової зони вздовж лінії розмежування на Донеччині. Газета виходитиме з вересня 2019 року два рази на місяць накладом 30 тисяч примірників, розповсюджуватиметься у понад 100 населених пунктах Донецької області. Наступного року вона з’явиться також на Луганщині. Проект видання друкованої газети для сільських мешканців реалізує благодійний фонд …

Волонтерський тил Луганщини: як працює Громадський центр допомоги в Рубіжному

Незважаючи на те, що війна на сході України почалася більше двох років тому, а активні бойові дії не йдуть вже півтора року, в Україні продовжують з’являтися волонтерські організації. Стосується це і Луганської області, де рівень громадянського активізму до війни був украй низький. Але події останніх двох років подіяли немов електричний сигнал, струснувши багатьох людей. Так …

Польові дослідження українського підприємництва: реалії та потенціал (АУДІО)

За результатами дослідження компанії GfK***, 72% європейців позитивно ставляться до заняття власним бізнесом