Заклади охорони здоров’я, освіти, соціальні служби, що взаємодіяли та допомагали переселенцям, так і не отримали відчутної підтримки з боку держави

29.12.2015 | Кількість переглядів: 786

Найбільша кількість переселенців, які виїхали з окупованих територій Донбасу, не поїхали далеко з рідного краю і тимчасово перебувають в межах Донеччини та Луганщини. За даними Мінсоцполітики, станом на 01.09.2015 у Донецькій області обліковано 543 тис. внутрішньо переміщених осіб (ВПО); у Луганській області — 216 тис. осіб. Це половина від усієї кількості ВПО по Україні.

У яку ж суму обходяться державі переселенці? Експерти ГО «Громадська ініціатива Луганщини» протягом декількох місяців в рамках проекту «Ціна Донбасу: повернути не можна залишити» вивчали стан справ щодо використання коштів з державного та місцевих бюджетів на забезпечення потреб ВПО саме у цих двох областях. Від загальної суми, закладеної у держбюджеті на 2015 р. у 3,36 млрд. гривень на соціальну допомогу переселенцям, Донеччина та Луганщина отримала 390,5 млн. (тобто 12%). Також під час дослідження ситуації виявили, що як і торік, місцеві заклади охорони здоров’я, освіти, соціальні служби, що змушені були прийняти на себе найбільше навантаження, не отримали відчутної підтримки з боку держави. “Якщо в Донецькій області ще вдалося перерозподілити освітню субвенцію у 63,4 млн. гривень, яка раніше призначалася для територій, що тепер в статусі окупованих, то у Луганській такого не відбулося: їм держава «підкинула» лише 18 млн. з інших джерел на видатки охорони здоров’я”, — розповіла керівник ГО «Громадська ініціатива Луганщини» Тетяна Кіріллова. — «Також варто відзначити, що місцева влада не поспішає самостійно ініціювати та впроваджувати комплексні програми щодо ВПО, бо переконана, що це клопіт Києва. Оскільки переселенці не беруть участі у місцевих виборах, то й зрозуміле небажання мерів та депутатів влаштовувати життя «чужинців».