«Якість політиків на цих виборах не покращилася..»

24.10.2012 | Кількість переглядів: 592

Так прокоментувала  Донецькому прес-клубу прес-секретар громадського руху ЧЕСНОТетяна Пеклун, відповідаючи на питання щодо тенденцій поточних виборів. Новий закон про вибори не дав новим людям можливість активно балотуватися, мажоритарка себе не виправдала, – вважають активісти. За їх данимим лише у трьох округах немає порушників.

Аналітики руху з’ясували, що найчастіше кандидати порушують критерій непрозорості доходів та витрат – 386 фактів невідповідності доходу стилю життя задекларованому у 2011 році. На другому місці – причетність до корупційних дій (326 випадків), при чому з них 152 факти – це підкуп виборців. 166 випадків порушень зареєстровано по критерію обмеження свободи слова та права на інформацію, посягання на життя та здоров’я людини. І 67 фактів – це зміна політичної позиції. Найбільше порушників зареєстровано у Києві (78), Дніпропетровську (61), Донецьку та Одесі (по 46), а також у  Симферополі (43). «Ми досліджували представників п’яти партій, які, згідно соціології, подолають 5%-ий бар’єр, і партія «Україна  - Вперед!»  наближається до цього показника», – прокоментувала Т.Пеклун. – «Якщо подивитися на кількість порушників відповідно до партійної приналежності, то у партії влади виявлено 144 кандидатів-мажоритарників з 214 перевірених, 57 осіб зі 155 – у Об’єднаної опозиції, 44 порушника зі 198 перевірених з партії «УДАР», 40 з 224 кандидатів-комуністів, 23 зі 106 з партії Н.Королевської  та 11 – з 33 перевірених тягнибоківців».

Активістами руху ЧЕСНО було виявлено два  так званих критерії-лідера. Перший,  це причетність до корупції, таких фактів зафіксовано у регіоналів – 123, опозиціонерів – 21, комуністів -13, представників  партії «УДАР» – 15 та по 2 кандидати від «Україна – Вперед!» та «Свобода». А також найбільша біда для кандидатів – це невідповідність критерію «непрозорість задекларованих доходів та витрат», яку довели у 67 представників Партії регіонів, 29 опозиціонерів, 30 комуністів, 24 «ударівців», 19 соратників Н. Королевської та 6 – О. Тягнибока.

«На даний момент на одне парламентське крісло претендують два порушники», – підсумувала Тетяна Пеклун та додала: «Наше дослідження показало, що на сьогодні у людей немає інституційних механізмів прибирати порушників  з кандидатів  або перешкоджати тому, щоб такі кандидати не ставали депутатами».