«Хвиля» накрила Маріуполь?

31.05.2017 | Кількість переглядів: 128

Народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції  Віктор Чумак, який формує громадянський рух «Хвиля» по всій країні, 30 травня 2017 р. відвідав Маріуполь. Цей освітньо-політичний громадський проект створювався для росповсюдження інформації про ситуацію з корупцією в Україні та про те, як із цим боротися. Поїздка має й політичну мету: «Це агітація і пошук нових політичних сил на майбутнє, це розвиток громадсько-політичних осередків «Хвилі» в різних регіонах країни», — розповів лідер руху В.Чумак.

На зустрічах з жителями Маріуполя, студентами та журналістами народний обранець пояснював причини та наслідки корупції на місцевому і центральному рівнях»Однією з причин нашої корупції є та політична та економічна система, яка сформувалася в Україні, тобто олігархія. Або, по великому рахунку, це монополія в економіці України відомих нам всім олігархічно-політичних груп, кланів, до яких можна віднести навіть Президента України», — вважає В.Чумак.

Саме ці клани, на його думку, сформували політичну надбудову над олігархічною економікою, яка є. Політична надбудова складається сьогодні з тих політичних партій, які представлені у владі. «Це партії, які обслуговують інтереси олігархів, які існують за їхні кошти, і, відповідно, олігархічно-економічніі групи сформували і медійне поле, яке на 80% складається із замовлення в інтересах олігархів. Тобто, на сьогоднішній день існує такий закінчений цикл публічноі політики або присутності публічних політиків, яке сформувало під себе чиновничі групи (прокурори, судді, поліцейські), які живуть за рахунок корупційної ренти, торгуючи своїми власними повноваженнями, отримують матеріальне заохочення в конвертах тощо», — пояснив народний депутат.