Хто переміг донеччан під час наймасовішого дитячого футбольного турніру (фото)

31.05.2012 | Кількість переглядів: 565

28 травня у Донецьку на стадіоні «Олімпік» зустрічались полуфіналісти наймасовішого дитячого футбольного турніру «Кубок націй Данон». На полі зійшлися кращі юні футболісти, переможці проміжних ігор – команда школи № 111 (м.Донецьк), школи № 11 (м. Бердянськ, Запорізька область) та ЗОШ смт Новопсків (Луганська область). Інші полуфінальні турніри відбуваються у Кременчузі, Харкові, Симферополі, Чернігові, Володимирі-Волинському та у Чернівцях. До «прекрасної сімки» команд-переможниць на правах господарів приєднаються підлітки з Одеси, які у липні приймуть фінальний турнір України на міському стадіоні «Чорноморець». У вересні цього року краща команда представлятиме Україну на міжнародному турнірі у Варшаві.

Кожна гра тривала 30 хвилин (два тайми по 15). У першому матчі зустрілися господарі поля та гості з Луганської області. За словами тренера команди ЗОШ смт Новопсків Валерія Литвинова, перша гра була складною. «Нам протистояла міцна команда, відчувається, що хлопці грають вже не один рік… Але наша команда билася за перемогу, і я вважаю, що ми працювали на «відмінно», не зважаючи на рахунок 5:0 на користь донеччан», – відзначив Валерій Анатолійович. – «Наша команда робить перші кроки у футболі: ми тренуємося два роки, та у нас вже є певні напрацювання. Хлопці обрали футбол, і вони на правильному шляху. Сьогодні ми приїхали повчитися та, звичайно, показати себе. Під час другої гри з командою Запорізької області, команда боролася до останнього, фактично на фінальних хвилинах ми зрівняли рахунок, і це за умов того, що суперники відпочивали, а ми проводили другу гру».

Тренер команди ЗОШ № 11 «Азовське море» (м. Бердянськ, Запорізька область) Едуард Бондаренко перед зустріччю з фаворитом сьогоднішнього турніру – командою з Донецька – поділився з журналістами шансами своїх підопічних на перемогу: «Я вважаю, що у нас є всі підстави виграти, адже ми були сильніше за луганську команду. Наші діти злі (сміється – авт.), вони вийдуть та обіграють своїх суперників, вони мені пообіцяли». На питання, адресоване самим хлопцям, як ви оцінюєте свою готовність до гри з господарями поля, воротар Сергій Близнюк відповів, що «ми хочемо перемогти, але це буде дуже складно. Будемо боротися».

У той час, коли наставник запорізької команди наполегливо рекомендував спортсменам поберегти сили (перед підсумковою зустріччю турніру) та трохи відпочити, тренер донеччан активно розігрівав свою команду та давав поради: «Наносіть щільні та жорсткі удари. Головне – не забувати про фланги та не давати суперникам вільно грати на вашій половині поля. Налаштовуйтесь на боротьбу», – промовляв Віктор Карпенко.

Перший тайм півфіналу видався дуже насиченим. Гості активно наступали та відтісняли господарів до своїх воріт. Після декількох «тестових» пробиттів, запорізькій команді вдалося реалізувати свій наступ. Рахунок 1:0. Донеччани, намагаючись відігратися, всі свої сили спрямували на напад. Цією ситуацією скористалися їхні суперники: атаку перехопили гравці ЗОШ № 11 «Азовське море»… рахунок стає 2:0. Не зважаючи на такий результат першого тайму, тренер донеччан Віктор Карпенко, прагнучи підбадьорити свою команду, запропонував грати «з чистого аркуша, не зважаючи на рахунок». Побажання свого тренера хлопці почули, та під час другого тайму, перейшли у наступ. Але захист суперника їм вдалося подолати не одразу: лише наприкінці гри господарі забили гол престижу. У підсумку, рахунок 2:1 на користь команди ЗОШ № 11 «Азовське море» (м. Бердянськ, Запорізька область).

Довідка: «Кубок націй Данон» – ці змагання справедливо вважають основним футбольним чемпіонатом серед непрофесійних гравців віком від 10 до 12 років. Показово, що у відбіркових турнірах останніх років на чотирьох континентах щорічно брало участь близько двох з половиною мільйонів дітей, або 25 000 шкіл та 20 000 клубів. В Україні турнір теж вражає своєю масовістю: майже 200 000 юних футболістів виходили на зелені газони стадіонів країни. У 2011 році команди з 40 країн взяли участь у світовому фіналі, який проходив у Мадриді. Переможець турніру отримує кубок з рук легендарного Зінедіна Зідана, який, починаючи з 2000 року (року заснування турніру) є офіційним Послом цих змагань. «Кубок націй Данон» отримав офіційне визнання з боку ФІФА і високу оцінку світового футбольного співтовариства. Це стало можливим не тільки за рахунок масовості, а й завдяки залученню національних Послів «Кубку» в кожній країні: Інієста в Іспанії, Кафу – в Бразилії, Деко – в Португалії. В Україні другий рік поспіль Послом турніру є відомий футболіст Максим Шацьких.