Вміст тютюнового диму в «курящих» кафе Донецька перевищує норми ВОЗ практично у 18 разів

24.02.2012 | Кількість переглядів: 608

Тетяна Андрєєва та Надія Пашкова демонструють монітор TSI SidePak

За результатами моніторингу якості повітря проекту «Донецьк без тютюнового диму», в кафе, барах та ресторанах Донецька норма кількості частинок РМ2.5 (маркерів тютюнового диму) перевищена практично у 18 разів – в залах для курців, та у 12 разів – в залах для некурців.

«Ми перевірили 28 закладів громадського харчування. Вибірка була абсолютно випадковою, в кожному приміщені ми знаходились протягом 30-40 хвилин. Проби повітря збирали протягом грудня та січня за допомогою аерозольного монітору TSI SidePak», – зазначила координатор моніторингу якості повітря Надія Пашкова. За словами представників проекту, заміри оброблялися в Інституті раку Розуелл Парк (США) та паралельно незалежним київським експертом Тетяною Андрєєвою, завідуючою кафедрою «Школа охорони здоров’я» Національного університету «Києво-Могилянська академія». Подібні заміри проводились також у Криму, Сумах та Києві.

Усі заклади, вільні від тютюнового диму, активісти проекту вносять на гугл-карту (посилання), щоб люди могли обрати для себе безпечне місце відпочинку. Наразі на донецькій карті близько 20 таких закладів, але це, в основному, фаст-фуди та піцерії, жодних барів та ресторанів там немає. «В інших містах є кафе, бари та ресторани зі 100% забороною паління. Так, наприклад, в Сумах є навіть дискотека, де не палять. Усі ці заклади не несуть збитків, навпаки – із забороною паління до них частіше почали ходити ті, хто розуміє шкоду тютюнового диму та веде здоровий спосіб життя», – зазначила Надія Пашкова.

Заступник директора Донецької асоціації офіціантів Андрій Силканс вважає, що найбільше від дозволу палити в розважальних закладах страждають працівники, адже вони змушені дихати чужим тютюновим димом на робочому місці. «Це дуже негативно впливає на наше здоров’я та роботу: важко дихати, особливо в закритих приміщеннях, дим ріже очі й болить голова. У деяких моїх колег підвищувався тиск через задимленість повітря. Ми підтримуємо ідею заборони паління в залах, щоб обслуговуючий персонал не втрачав працездатність», – зазначив Андрій.

Довідка: Частинки РМ2.5 (від англ. Particulatematter) – це аерозольні, тобто тверді або рідкі, частинки розміром 2,5 мікрометрів та менше, що утворюються в результаті згоряння органічних речовин. Вони настільки малі, що не затримуються в носі чи горлі, а з кожним вдихом потрапляють все глибше в легені та кров. Ці частинки здатні викликати кашель, прискорене серцебиття, хрипи, задишку, підвищену втомлюваність, подразнення очей та носоглотки, а також захворювання легень, приступи астми, гострий та хронічний бронхіт, аритмії, рак і навіть смерть. Максимально допустима  норма, встановлена Всесвітньою організацією здоров’я, кількості таких частинок у повітрі для добових концентрацій складає 25 мгк/куб.м. (10-6 грам). Дим, насичений такими частинками, в приміщеннях утворюється також від свічок, від приготування їжі, але його концентрація надзвичайно мала. Найбільше працівники та відвідувачі страждають саме від тютюнового диму.

Читати також:

Как украинцы относятся к запрету на курение в кафе, барах и ресторанах? (АУДИО, ФОТО)

17 ноября 2011 года во Всемирный день отказа от курения в Верховной Раде был зарегистрирован законопроект №9474 «О полном запрете курения в общественных местах, кафе, барах, ресторанах, спортивных заведениях и заведениях культуры»

Політика чистого повітря чи заборона паління?

Проект «Донецьк без тютюнового диму» пропонує активно втілювати в життя політику чистого повітря – звільнення громадських місць та місць харчування від тютюнового диму