В Україні працює лише два соціальних стандарти — мінімальний прожитковий мінімум та мінімальна зарплата

29.04.2014 | Кількість переглядів: 968

Таку думку озвучила під час інтернет — відеомосту між Львовом та Донецьком доктор економічних наук, професор, завідувач відділом економічних проблем соціальної політики Інституту економіки промисловості НАН України в Донецькій області Ольга Новікова.

«Впровадження системи соціальних стандартів в Україні не відбулося, оскільки не було коштів. Ми не маємо стратегії з соціальної політики… Як тоді в умовах децентралізації країни будуть реалізовуватися соцстандарти? Ми прагнемо до Європи, а не зробили того, що повинні були зробити», — вважає Ольга Новікова.

На думку експерта, для того, аби провести децентралізацію управління економікою та публічною владою, необхідно на рівні держави мати якісну централізацію . «Як в умовах децентралізації на рівні регіонів реалізовуватимуться соціальні стандарти, якщо їх немає на рівні держави? Це дуже важлива проблема. Необхідно розуміти: радянські стандарти були гарними, але в ті часи працювала інша система… Ми не зможемо повернути її, відповідно — не варто чіплятися і за ці стандарти», — підкреслила О. Новікова.

Деталі- з відео.