«В Україні немає цензури..» – вважає Посол ЄС в Україні

23.10.2012 | Кількість переглядів: 664

«Я бачу, що в суспільстві існує певний ступінь розчарування відносно європейської політики щодо євроінтеграції України. Всі сподівалися: у 2012 році ми станемо значно ближчими, і Україна буде більш інтегрованішою у різноманітні структури, які формують наше спільне майбутнє. Я працюватиму тут протягом 4 років і сподіваюся, що на завершення моєї роботи ступінь розчарування і фрустрації буде значно нижчий ніж є наразі зараз», – зазначив посол ЄС Ян Томбінський під час своєї першої зустрічі з українськими журналістами у Києві.

На питання чи є в Україні політичні в’язні, посол відповів дуже делікатно, акцентуючи увагу на тому, що для того, аби висловлювати оцінку щодо цього питання, треба особисто брати участь у розслідуванні та вивченні його результатів. Однак, за словами пана Томбінського, це питання враховується при оцінці України у світі.

Окрім питань щодо євроінтеграції нашої країни, пан посол також прокоментував ситуацію із свободою слова. На його думку, в Україні не має цензури, і є повна свобода самовиявлення. «Але питання в тому, наскільки кожен громадянин має можливість самовиражатися? Звичайно, ви можете говорити все що завгодно на youtube. Однак це не те ж саме, що доступ до державного телебачення або інших ЗМІ. Що можна зробити, аби створити в Україні справді публічні, а не державні ЗМІ? Це одне із питань, які я підій¬маю на зустрічах з представниками української сторони, а також у Брюсселі», – зазначив пан Томбінський. На його думку, медіа потрібно використовувати для навчання громадян. «А зараз ми спостерігаємо, як ЗМІ створюють виборця, впливаючи на нього так, аби він обирав їхнього власника».