Український Інтернет контролюватиме вибори 2012

10.10.2012 | Кількість переглядів: 616

Нещодавно, міжнародна громадська організація «Інтерньюз-Україна» презентувала новий ресурс для контролю за виборами – www.electua.org. «Відтепер український Інтернет буде на сторожі чесних виборів, а кожен українець зможе долучитись до контролю та моніторингу парламентських виборів 2012 року,» – зауважив на круглому столі у Донецькому прес-клубі регіональний представник проекту «Electua» Володимир Орос.

«Новий ресурс дасть можливість журналістам, громадським діячам та усім громадянам особисто долучитись до контролю за виборами. Ми хочемо привернути увагу громадськості до цінності прозорого, відкритого і чесного процесу волевиявлення. Не треба перекладати відповідальність за виборчий процес на когось, – участь має взяти кожен громадянин України!» – вважає голова Правління МГО «Інтерньюз Україна»Костянтин Квурт.

Водночас, на думку директора проекту «У-Медіа» Інтерньюз Нетворк Вейна Шарпа, краудсорсинг-портал Electua.org збиратиме та перевірятиме порушення в ході виборчого процесу. Та що робить цей проект унікальним? «Наповнення сайту відбуватиметься завдяки очевидцям тих чи інших подій. Модератори перевірятимуть надіслані факти, що створюватиме точну та актуальну картину парламентських виборів 2012 року», – зауважив пан Шарп.

Нова ініціатива МГО «Інтерньюз Україна» є аполітичною і покликана відстоювати інтереси усіх виборців. Інтернет-сторінка ELECTUA.ORG оперативно відображатиме картину порушень виборчого законодавства під час кампанії та безпосередньо в день виборів. Інтернет-ресурс, розроблений за підтримки міжнародних експертів США та Мексики, є відкритим для кожного, хто зможе і захоче повідомити про порушення. Родзинкою ресурсу є інтерактивна карта, яка відображає два шари повідомлень: отримані, що проходять модерацію, та перевірені.

Усі охочі – громадяни, представники ЗМІ та громадські активісти – у будь-який час можуть повідомляти про порушення виборчого законодавства на сторінці www.electua.org, а також через соціальну мережу Facebook http://www.facebook.com/ElectUA та СМС. В рамках роботи проекту постійно працюватиме гаряча телефонна лінія, де можна отримати консультацію щодо роботи веб-сторінки і повідомити про порушення.