Українська робоча сила затребувана в країнах ЄС, при цьому середній рівень зарплат наших співвітчизників не сильно відрізняється від тих, які отримують європейці

29.04.2014 | Кількість переглядів: 829

Про це під час інтернет — відеомосту між Львовом і Донецьком розповів доктор економічних наук , завідувач відділом регуляторної політики та розвитку підприємництва Інституту економіки промисловості НАН України в Донецькій області В’ячеслав Ляшенко.

«Виходячи з порівняльної таблиці середніх зарплат українських працівників та громадян європейських країн (дані на початок 2013 року – примітка): в Польщі середня зарплата українців та громадян Польщі становить відповідно 560 і 630 євро, у Німеччині — 1800 і 2100 євро, в Італії — 1000 і 1900 євро. У Чехії ж оплата праці наших «заробітчан» вище, ніж у чехів — 1140 євро проти 700 євро», — зазначив В. Ляшенко.

Але існує й проблема, яка незабаром проявиться — це наявність соціальних гарантій щодо пенсійного забезпечення тих українців, які працюють за кордоном на європейських підприємствах . «Ситуація врегульована всього на всього в декількох країнах Євро Союзу… Необхідно вирішувати цю проблему» , — акцентував експерт.

Повна версія відеомосту: