У школах Донеччини з’являться уроки взаємоповаги та толерантності

28.10.2011 | Кількість переглядів: 667

Понад сто українських дітей в ігровій формі протягом трьох днів дізнавалися про свої права, взаємну повагу і толерантність, сімейні цінності та відповідальне батьківство. Школи-тренінги взаємоповаги і толерантності, які тривали з 26 – 28 жовтня 2011 року в Києві, Донецьку, Херсоні, Миколаєві та Севастополі, та залучили дітей з різних соціальних груп і форм виховання, проходили під гаслом «Ми різні. І тому нам цікаво разом!».

За допомогою театральних вистав, творчих майстерень, дискусій діти навчалися своїм правам та обов’язкам, отримали інформацію, як захиститися від різних типів насильства, а також як поводитися без насильства та з терпимістю. Вони здобули навички планування свого майбутнього сімейного життя, сімейних цінностей, гендерної рівності у сім’ї та відповідального батьківства.

За статистикою, діти в Україні продовжують зазнавати насильства в загальноосвітніх школах, у сімейних відносинах, при контакті з представниками правоохоронних органів, у закладах опіки та в дитячих будинках сімейного типу нерідко трапляються випадки приниження гідності дітей. 34% підлітків ставали жертвами морального і фізичного насильства з боку своїх товаришів по навчанню в школі, 43% самі хоча б раз знущалися над однолітками. У той же час в країнах ЄС школярів, що брали участь в актах насильства, налічується лише 10-15%.

«Толерантність до інших починається із толерантності до себе. Це дуже гостре питання для всіх громадян в Україні. Наш проект за допомогою тренінгів надає слово самим дітям: тим, хто виховується у дитячих будинках або перебуває в уразливому становищі. Кожна дитина вайбутнє Україні, дорослі повинні прислухатися до вас і дозволяти висловлювати свою думку. У вас є що сказати. Ви будуєте свою власну незалежну особистість. Тому, важливо, надати вам можливість отримати нові знання і поділитися своїм досвідом разом», зазначила пані Женев’єв Делануа, експертка з комунікацій проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент».

Тренерами та розробниками тренінгових програм в Школах взаємоповаги та толерантності стали представники неурядових організацій, а саме Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна», громадської організації «Жіночі альтернативи», благодійного фонду «Жіноча перспектива», громадського центру «Чоловіки проти насильства» під керівництвом експертів Проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент».

Програма дитячих тренінгів «Школи взаємоповаги та толерантності» буде передана в заклади освіти з рекомендацією інтегрувати елементи занять в навчальний процес. Подібні табори толерантності для дітей з різних соціальних груп і різних форм виховання проходять вже другий рік поспіль.