У місцях позбавлення волі Донецької області досі залишаються проблеми із дотриманням прав людини

14.05.2010 | Кількість переглядів: 678

В Україні збільшується чисельність мешканців СІЗО: з  32 110 (у 2007 році) до 38 030 (у 2009). Втім, засуджені фактично позбавлені доступу до правової допомоги, – повідомляється  у п’ятій щорічній Доповіді  про дотримання прав ув’язнених в Україні: йдеться про відсутність необхідної літератури в бібліотеках, низький рівень правової обізнаності персоналу та небажання сприяти наданню правової допомоги з боку громадських організацій та юристів.

При звільненні, до всіх проблем з облаштуванням, відновленням документів та пошуком роботи, додається необхідність внесення коштів до Пенсійного фонду за час роботи у місцях позбавлення волі. Хоча засуджені працювали, кошти до фонду часто не надходять попри відсутність законодавчих підстав для цих дій.

«Жодна державна інституція не бажає бачити цю проблему та вирішувати її», – стверджує керівник  правозахисної організації «Донецький Меморіал» Олександр Букалов.  «В департаменті з питань виконання покарань залишається гострою кадрова проблема і часто професійний рівень під час призначення посадових осіб не є пріоритетним чинником. Крім цього соціальна захищеність персоналу залишається неприпустимо низькою». Чи зможе держава сама розв’язати ці проблеми? Яка роль громадських організацій у цьому процесі? Ці та інші питання обговорювались під час чергового засідання Донецького прес-клубу.

«Я б хотів звернути увагу на таку проблему як побиття людей при затриманні, – зазначив  керівник  правозахисної організації «Донецький Меморіал» Олександр Букалов, – наприклад, Віктор, який проживає неподалік від Волновахи, був сильно побитий працівниками лінійної міліції. Коли він до нас звернувся, ми порадили, по-перше – сфотографувати сліди побоїв, по-друге – за його заявою ми зробили звернення до міліції,  прокуратури, Уповноваженого з прав людини, Генеральної прокуратури. Саме завдяки таким діям постраждалий відстояв свої права», – підкреслив Букалов.

Начальник відділу соціально-виховної та психологічної роботи Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області Михайло Матангін в ході заходу зазначив: «У Маріупольському СІЗО людей (за площею) міститься менше, ніж передбачено законодавством. А в Донецькому – більше 3 тисяч чоловік, і хоча за кількістю місць все відповідає нормі, всі забезпечені спальними місцями, а за площею на одну людину – не виходить необхідний показник. Тому до програми вдосконалення роботи Департаменту до 2018 року внесено питання про будівництво нового ізолятора у Будьонівському районі м. Донецька, щоб зменшити наповнюваність донецького СІЗО. Вже є проект, є земля, а от з фінансуванням – проблеми… »

Читати також:

Як організувати публічну правозахисну акцію? — тренінг для активістів

 Amnesty International запрошує активних та вмотивованих людей долучитися до міні-тренінгу «Як організувати публічну правозахисну акцію» буде корисний як тим, хто вже має досвід такої діяльності, так і тим, хто лише нещодавно долучився до неї. Захід триватиме протягом трьох годин. Програма тренінгу фокусується на практичних знаннях і завершиться справжньою спільною акцією.   Задля ефективності роботи організатори …

Які питання турбують громадські організації України та Донеччини?

В Україні з 2007 року діє таке неформальне об’єднання громадських організацій як «Громадянська Асамблея України» (ГАУ). Воно об’єднує під своїми ідеями кілька сотень громадських організацій з усієї країни, які раз на рік збираються на загальному з’їзді й обговорюють проблеми сьогодення та шукають шляхи їх вирішення

На Донеччині покажуть найкращі документальні фільми з усього світу

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA» вже друге завітає до Донецька