У Донецьку з’явився новий сайт ЗПТ для хворих на ВІЛ/СНІД

03.09.2012 | Кількість переглядів: 662

5 серпня на базі міської психоневрологічної лікарні № 2 (м. Донецьк, хутір Рудчанськ) в психоінфекційному центрі для лікування хворих на ВІЛ/СНІД з інфекційним ураженням нервової системи відкрився сайт замісної підтримувальної терапії препаратом «Метадон». За словами головного лікаря Донецького обласного наркологічного диспансеру, головного обласного позаштатного нарколога Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігоря Циби, цей сайт буде дуже вузьконаправленим. «В основному він буде орієнтований на ВІЛ-інфікованих наркоспоживачів, тих, хто потребує лікування цієї інфекції, при цьому на досить важких стадіях. Адже ці люди, за станом свого здоров’я, повинні отримувати антиретровірусну терапію, але за станом залежності від наркотиків, організувати це дуже складно. Саме для таких пацієнтів відкривається новий сайт, де вони зможуть отримувати і Арт-лікування, і замісну терапію», — зауважує Ігор Циба. На даний момент, там передбачені 20 місць. Але «якщо буде треба більше, то ми розширимо. Не набиратиметься ця кількість — зменшимо. Дивитимемося на потреби», — підкреслює головний нарколог.

У свою чергу, заступник головного лікаря з лікувально-профілактичної роботи Донецького обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДОМ Інна Думчева вважає, що відкриття нового сайту можна оцінювати як позитивний момент в роботі Центра СНІДу, Донецького обласного наркодиспансера і психоневрологічної лікарні № 2. «Це дозволить надавати в повному обсязі допомогу пацієнтам, які знаходяться на програмі ЗПТ. Раніше існували певні проблеми: пацієнти повинні були знаходитися в стаціонарі й одночасно, для отримання необхідних препаратів, відвідувати наркодиспансер, — розповідає Інна Думчева, — а з відкриттям нового сайту ми зможемо ширше проводити лікування, сприяти тому, щоб у пацієнтів в умовах стаціонару вироблялася прихильність до антиретровірусної терапії. Окрім цього, пацієнти, з будь-якою іншою патологією, зможуть безболісно проходити лікування в стаціонарному відділенні».

«Відкриття сайту замісної підтримувальної терапії на базі міської психоневрологічної лікарні № 2 — це величезне досягнення в розширенні доступу до лікування наркозалежних споживачів», — стверджує регіональний координатор Міжнародного Благодійного фонду «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» Валентина Павленко. «Зараз багато наркозалежних потребують проведення профілактики і лікування опортуністичних (супутніх) інфекцій, підбору і призначення антиретровірусної терапії. І більшість клієнтів програми ЗПТ не могли повноцінно усе це здійснити через великі відстані між психоневрологічним та наркологічним диспансерами», — акцентує Валентина Павленко. Тепер, за її словами, відкриття нового сайту дозволить, по-перше, «оптимізувати роботу сайту на базі Донецького обласного наркодиспансера: не треба буде чекати пацієнтів, які їдуть з хутора Рудчанськ. По-друге, оптимізувати роботу психоінфекційного відділення для ВІЛ-інфікованих хворих на хуторі Рудчанськ: тобто пацієнти зможуть проходити усе обстеження, яке призначатиметься лікарем, адже тепер їм не треба буде їздити за препаратами в наркодиспансер. На мій погляд, відкриття цього сайту — дуже прогресивне рішення», — підсумувала Валентина Павленко.