У Донецькій області експерти знайшли найбільшу кількість антивовчих публікацій

15.02.2013 | Кількість переглядів: 1 325

Про це розповів директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко. Нещодавно підбито підсумки Міжнародного конкурсу «Гніле перо» ім. Старої Шапокляк, «нагороди» в якому отримали журналісти за поширення сенсаційних пліток про тварин та розпалювання видового терору. Конкурс у країнах Східної Європи організувало польське товариство «На користь усіх істот», Київський еколого-культурний центр, громадська організація «Всеукраїнська екологічна ліга». Члени журі шукали матеріали у ЗМІ, в яких інформація не відповідає фактам, в яких порушені принципи екологічної етики та виражена біоксенофобія.

за допомогою такого капкану мисливці отримують шкіру вовка безкоштовно

за допомогою такого капкану мисливці отримують шкіру вовка безкоштовно

Як повідомив на прес-конференції в Донецьку директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко, у Донецькій області експерти знайшли найбільшу кількість антивовчих публікацій. 120 матеріалів зі 380, які зібрано по Україні, надруковано саме у донецьких медіа. «Коли ми почали аналізувати тексти, побачили, що всі вони базуються на одному: лісники та мисливці в один голос заявляють, що вовки усіх закусали, і тому їх необхідно стріляти, – розповідає еколог. – Думкою інших фахівців – зоологів, біологів,екологів – ніхто не цікавився. Найбільша кількість статтей вийшла у Новоазовському районі та у Маріуполі, при чому головний експерт з вовків – голова райорганізації Українського товариства мисливців та рибалок Микола Грек». В.Борейко дивується, чому жоден журналіст не взяв коментар, наприклад, у заслуженого природоохоронника України Геннадія Молодана? Адже він очолює Національний парк «Меотида», який розташований на території того ж району, та вже понад 40 років вивчає тваринний світ Донеччини.

Донецькі ЗМІ вразили членів журі конкурсу кількістю матеріалів, але найбільш жорстокими по відношенню до тварин виявилися журналісти Миколаєва, Харкова, Криму та Києва.

У номінації «Автор матеріалу» перемогу здобула Любов Шевченко з Харкова за пропаганду способів труєння псів у сюжеті ТК «Інтер». У номінації «Редакція ЗМІ» переміг кримський інформаційний портал «Крым. В городе» за матеріал «Догхантеры Крыма: борцы за растерзанных собаками людей или живодеры?». Гран-прі  конкурсу отримав інформаційний портал Миколаєва «Преступности.Нет» за серію антивовчих публікацій, розміщених у листопаді-грудні 2012 р., та через які ледь не знищили родину вовків у національному парку «Білобережжя Святослава».

Більше інформації  про конкурс знайдете тут: http://urla.ru/10000bqA

Читати також:

Захистити чи знищити?

Вовк знаходиться у переліку шкідливих тварин лише в Україні, більше в жодній країні такого немає. Навіть в Росії та Білорусії він вже тільки «пушний звір». Про це розповів на прес-конференції в Донецьку директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко

«Треба боятися не вовка, а людину у вовчій шкірі» – Володимир Борейко

Деякі екологи стверджують, що в Україні активно поширюється біоксенофобія щодо вовків, до того ж ЗМІ в наш час публікують чимало неперевірених, антиекологічних відомостей про цих тварин