У 2011 році в Донецькій області має розпочатися будівництво біогазового заводу

23.12.2010 | Кількість переглядів: 641

Про це розказав директор проекту з енергоефективності АТЗТ «Екопрод А.Т.» Федір Мельников під час засідання Донецького прес-клубу.

За його словами, майбутній завод, будівництво якого передбачено неподалік від Волновахи, за своїми масштабами буде найбільшим в Україні: потужністю 3 мВт електроенергії на годину.

Передбачається, що сировинною базою будуть відходи – гній, послід, солома, залишки виробництва олії та інша органіка. Для безперервного процесу утворення біогазу протягом року завод потребуватиме близько 70 тисяч тонн біомаси, з якої вийде 14 млн. кубометрів біогазу.

«Хочу звернути вашу увагу на те, що «Екопрод» зможе забезпечити такий обсяг за рахунок власних ресурсів, маючи більше 20 тисяч гектарів ріллі, 6 тисяч голів великої рогатої худоби, плюс свині та птиця», – сказав директор проекту.

Він також зазначив, що тепло буде використовуватиметься ще на виробництво кормових дріжджів і спирту із зерна. «Як недержавне підприємство ми зобов’язані денатурувати спирт, але і це не стане загрозою для високої ліквідності продукту. Наприклад, етиловий спирт, змішаний з бензином перетворюється на паливо для двигунів внутрішнього згоряння. Назва цьому паливу – біоетанол, який, до речі, широко використовується в розвинених країнах для заправки автомобілів», – відзначив Федір Мельников.

Він підкреслив, що головна перевага біогазового заводу – отримання біологічних добрив, багатих поживними елементами, а це, в свою чергу, допоможе повністю замінити використання мінеральних у вирощуванні сільгоспкультур.

Мельников також підкреслив, що завод буде відповідати всім санітарним нормам.

«Жителі Волновахи можуть не хвилюватися:місце під будівництво заводу розташоване на виїзді з міста – на відстані 600 метрів від найближчого житлового об’єкта, що відповідає санітарним нормам. Найголовніше – бродіння всієї біомаси здійснюється в герметичних метантенках. Це обов’язкова умова для утворення анаеробних бактерій, необхідних для отримання біогазу. Вся маса, що відслужила, позбавлена запахів», – запевнив експерт.

Керівник проекту «Ініціативи «чистої» енергії на прикладі успішного фінського досвіду» Наталія Єременко зазначила, що проект біогазового заводу має перспективу.

«Якщо всі відходи сільськогосподарського виробництва, що є на планеті, задіяти, то вони у два рази можуть покрити попит на енергію в світі. І це вже не фантастика: біомаса ( в основному відходи сільгоспвиробництва) становить 64% всіх відновлюваних джерел енергії, які використовуються в Євросоюзі », – акцентувала Єременко.

Вона також нагадала, що сьогодні використання біомаси в Україні становить лише 0,5% від загального споживання первинних енергоресурсів. У той час як потенційні можливості (за попередніми розрахунками) – 12%, а це більше 24 млн. тонн умовного палива на рік.

«До того ж технології отримання енергії з біомаси – одна з пріоритетних опцій для проектів за Кіотським протоколом», – зазначила експерт.