Тренувальна квартира – майданчик для практичного засвоєння навичок адаптації дітей-сиріт до життя

03.08.2011 | Кількість переглядів: 545

Зазвичай, діти, що виховуються в інтернатних закладах зовсім не пристосовані до самостійного життя, оскільки не можуть обслуговувати  себе самостійно. Вони не мають доступу до жодних побутових приладів, тому не вміють ані готувати, ані прати. Тобто випускники інтернатних закладів не мають усіх тих практичних життєвих навичок, які дитина здобуває, проживаючи разом з родиною. Вирішити проблему соціальної адаптації дітей-сиріт можуть тренувальні майданчики, які вже тривалий час існують в країнах Європи і довели свою ефективність.

Валентина Дьомкіна розповідає учасникам прес-туру про реалізацію проекту

Валентина Дьомкіна розповідає учасникам прес-туру про реалізацію проекту

«Три роки тому під час навчального візиту до Польщі ми вперше відвідали подібну квартиру, де готували дітей до самостійного життя. Та лише у 2011 році Донецькому молодіжному дебатному центру вдалося реалізувати свою ідею і знайти фінансову підтримку на створення подібного майданчика для вихованців Сніжнянської школи-інтернату», – зазначила директор Донецького молодіжного дебатного центру Валентина Дьомкіна під час прес-туру, ініційованого Донецьким прес-клубом.

Так, за словами Дьомкіної заняття відбувалися в 4 групах по 13 осіб за курсом «Формування життєво необхідних навичок у випускників шкіл-інтернатів» два рази на тиждень: субота та неділя. Тривалість по 1,5 години для кожної групи. Під час тренувань діти отримували не лише теоретичні знання (що таке спілкування, бар’єри спілкування, як їх подолати, мої права та обов’язки, обираємо майбутню професію, де шукати роботу тощо), а й практичні навички (сервірування столу та прийом гостей, приготування їжі та напоїв, приготування кулінарних та молочних страв).

Довідка.

Квартиру обладнано кухонними меблями, столом для прийому їжі та стільцями (на 12 осіб) пральною машиною, праскою, гладильною дошкою, плитою, духовкою, витяжкою, мікрохвильовою піччю, тостером, кухонним комбайном, м’ясорубкою, чайником, кавоваркою, кухонним приладдям, необхідним для приготування та прийому їжі: дошки, ножі, ложки, виделки, набори каструль, сковорідок, стаканів, чашок, тарілок тощо.