Тренінги

Донецький прес-клуб розробив і проводить навчальний курс тренінгів «Побудова ефективної взаємодії із засобами масової інформації (ЗМІ)». Навчання проводиться для представників будь-якої сфери діяльності.

У 2010 році в рамках проекту «Покращення доступу місцевих журналістів до інформації та актуалізації через ЗМІ Донеччини політичних та соціальних проблем до та після президентських виборів-2010», що виконувався за сприяння Національного Фонду підтримки демократії США (NED), відбулося 9 тренінгів для представників органів влади, громадських організацій, судів, банків та кредитних спілок. До участі запрошувалися керівники або співробітники, відповідальні за зв’язки з громадськістю.

Програмою передбачено обговорення та опрацювання таких основних питань:

  • менеджмент стосунків зі ЗМІ;
  • управління новинами/подіями;
  • ефективний виступ (в ефірі/на прес-конференції/в інтерв’ю);
  • як зробити журналістів союзником під час кризових ситуацій (антикризовий PR).

Типовий варіант програми наведений нижче. Але зауважуємо, що тренери намагаються відкоригувати завдання, ігри, зміст роздаткового матеріалу для того, щоб максимально задовольнити очікування від навчання кожного учасника групи.

Завантажити: ОРІЄНТОВНА ПРОГРАМА ТРЕНІНГУ

Інформація про тренерів:

Ірина Черниченко:

Старший викладач кафедри журналістики Донецького національного університету, досвідчений журналіст, має практику керування проектами громадської організації «Донецький прес-клуб», з 2001 року займається тренерською роботою.

Розробила курси: Авторські радіопрограми, Психологія журналістської творчості, Журналістський фах – прес-рілейшнз.

З 2001 р. тренерська робота:

- проект «Знайомтесь: третій сектор» (виховання у лідерів навичок постійного спілкування з пресою, вміння давати інтерв’ю);

- проект «Співпраця між ЗМІ та НДО – запорука зміцнення громадянського суспільства»;

- тренінг для лідерів громадських організацій «PR для НПО» у проекті Євросоюзу;

- тренер семінару-тренінгу для журналістів «Про що треба знати людям під час міграції птахів» (проект Донецької обласної санепідстанції);

- серія тренінгів «Побудова ефективної взаємодії із ЗМІ» для співробітників судів, НДО, держслужбовців, фінансових установ;

- тренінги для медичних працівників «Побудова ефективних комунікацій для кращого інформування населення Донецької області з питань реформи системи охорони здоров’я»;

Олена Самойленко:

Журналіст, економічний оглядач, редактор відділу «Деньги и ценные бумаги» щотижневика «Негоциант» (2000-2003 рр.), редактор тижневика «Экспресс TV» (2003-2006), редактор щотижневика «Статус. Экономические известия» (2006-2008 рр.).

З 2008-го року – старший викладач кафедри журналістики Донецького національного університету (дисципліни: Журналістські жанри, Реклама і PR, Копірайтинг, Журналістське розслідування), навчається в аспірантурі за спеціальністю «Теорія та історія соціальних комунікацій».

З 2006 р. тренерська робота:

- проект «Демократизація ЗМІ у Східній Україні: методологія журналістського розслідування, Інтернет-журналістика»;

- одноденний тренінг для непрофесійних журналістів «Як писати для сучасної газети»;

- серія тренінгів «Побудова ефективної взаємодії із ЗМІ» для співробітників судів, фінансових установ, держслужбовців, а також працівників медицини «Побудова ефективних комунікацій для кращого інформування населення Донецької області з питань реформи системи охорони здоров’я»;

- дводенний тренінг для молодих регіональних журналістів, що прагнуть вдосконалити свої навички в написані матеріалів економічної спрямованості.

Курс навчання «Побудова ефективної взаємодії із засобами масової інформації (ЗМІ)» — це базовий тренінг для тих, хто хоче сам «з нуля» розпочати активно співпрацювати з журналістами, навчитися формувати інформаційну політику організації/установи. Але для тих, хто вже працює у галузі PR і прагне вдосконалити свої знання, дізнатися про нові технології роботи зі ЗМІ, ми готові підготувати відповідний навчальний курс із залученням національних або міжнародних тренерів.