Тепер футбол зможуть побачити люди з вадами зору

05.06.2012 | Кількість переглядів: 660

Матчі чемпіонату Євро-2012 у кожному місті матимуть аудіо-описовий супровід для людей з частковою або повною втратою зору, які завітають на ігри. Це стало можливим завдяки Міжнародному проекту УЄФА «EURO 2012: Respect Inclusion – Football with No Limits».

За словами представників проекту, кожен матч відвідає в середньому до 30 людей з частковою або повною втратою зору. Саме на них в першу чергу розрахований аудіо-описовий супровід гри, який відбуватиметься на всіх матчах чемпіонату Європи як в Україні, так і в Польщі. Підготовкою кадрів займалися австрійські спеціалісти, аудіо-описові коментатори з багаторічним досвідом, Мартін Цвішенбергер та Грегор Вольтв. Вони навчили волонтерів, яких попередньо відібрали для навчання, основним принципам цього коментаторства. А саме: не використовувати нетолерантних висловів, на кшталт, «як усі ми можемо бачити», робити коментар максимально точним за локаційним розташуванням, передавати кольори, бути уважними до цікавих дрібниць, наприклад, зачісок футболістів, їх емоцій тощо. Тобто, максимально намагатися у словах передавати картинку.

У Донецьку таку трансляцію матчів можна буде почути на стадіоні та в радіусі до 2 кілометрів довкола нього на хвилі 97,2 FM. Аудіо-описові трансляції вестимуть українською мовою дві журналістки Валерія Дубова та Катерина Жемчужникова. Донецьк – єдине місто, де матчі описуватиме жіноча пара.

Читати також:

Заклади без бар’єрів

Завдяки Міжнародному проекту УЄФА «EURO 2012: Respect Inclusion – Football with No Limits» публічні заклади міст-господарів Євро-2012 можуть взяти участь у конкурсі за звання «Заклад без бар’єрів»

Friendly Ukraine запрошує друзів до Донецька

Friendly Ukraine – це громадська аполітична ініціатива з надання БЕЗКОШТОВНИХ послуг гостям Євро-2012

Що нам очікувати від 2012 року? Чи допоможе Євро-2012 українській економіці?

«В Україні буде продовжуватися дуже скромне зростання валового продукту – 3-5%; при цьому інфляція буде близько 10%», – вважає директор Донецької філії Національного інституту стратегічних досліджень, професор ДонНУ Юрій Макогон

Як розвиваються стосунки України та Польщі напередодні Євро-2012? (АУДІО)

Польща вже давно cприяє налагодженню стосунків України із Заходом. Та слід зазначити: якщо порівнювати періоди колишньої і сьогоднішньої адміністрацій, то на декларативному рівні ентузіазм України відносно Заходу зменшився