Спілкуємося. Розуміємо. Розвиваємо.

30.08.2013 | Кількість переглядів: 850

Багато людей вважають, що у сучасному суспільстві вища освіта нікому не потрібна. Якщо у тебе є хист або «підприємницька жилка», то буде нескладно розпочати власну справу. Що у бізнесі головне: талант чи освіта? – питання дискусійне. І все ж таки, перш, ніж відкривати бізнес, людина повинна мати певні знання – це факт. І їх кожен (бізнесмен чи-то людина, яка тільки збирається ним стати) може отримати у Клубі підприємців Донбасу (КПД).   

Клуб започаткували у 2005 році підприємці-ентузіасти з Донецька, а вже 2010 року було зареєстровано обласну громадську організацію з представництвом у Макіївці. Окрім того фахівці КПД попрацювали з місцевими підприємцями у Краматорську, Артеміську, Горлівці та Красноармійську. Ідея полягала у тому, щоби створити постійно діючі інформаційні майданчики для обміну досвідом між підприємцями. Це, на думку ініціаторів клубної справи, допомагатиме розвивати малий та середній бізнес в кожному місті.

Обговорення проблем малого бізнесу

Організація створює умови для розширення кола ділових контактів, можливості обміну досвідом, підвищення рівня знань через участь у навчальних програмах, які Клуб організує разом з іншими партнерами.  Основною формою роботи є регулярне проведення зустрічей членів Клубу на «відкритих майданчиках». «Відкрита зустріч» – це значить, що кожен зацікавлений може відвідати захід безкоштовно. За те, щоб потрапити на «закриту зустріч», необхідно сплатити внесок. На зустрічах обговорюють бізнес новини, проблеми, пов’язані з веденням бізнесу. На закриті заходи запрошують експертів з різних напрямків підприємницької діяльності для проведення навчальних семінарів, майстер-класів для підвищення професіоналізму представників малого та середнього бізнесу. «Наприклад, у березні відбулася відкрита зустріч за участю засновника успішних бізнес проектів у різних сферах, фахівця з продажів та управління проектами Віталія Кравця, — розповідає голова Клубу підприємців Донбасу Петро Тесновський. – Вчилися управляти часом у період швидких змін».

Зустріч у Краматорському клубі

У квітні цього року КПД організував круглий стіл на тему: «Яка інформація потрібна підприємцю та де її можна взяти?». В цій сфері зараз працює безліч компаній, але буває вкрай складно відшукати необхідні дані. Запит на інформацію високий, у багатьох випадках її можна знайти безкоштовно і швидко, але чи стане вона у нагоді? Часто результат пошуку буває марним. Як бути в цій ситуації бізнесменам та іншим учасникам інформаційної галузі? Пошукам відповідей й присвятили обговорення з представниками малого та середнього бізнесу, консалтингових компаній, інформаційних агенцій та науковцями.

Також Клуб був регіональним координатором діяльності у проекті «Формування вимог малого та середнього бізнесу до влади», яке згодом переросло у всеукраїнський рух «П’ять вимог». Фахівці КПД виступили в якості експертів: аналізували існуючу законодавчу базу та напрацьовували пропозиції щодо необхідних змін. На місцевому рівні організація також намагається впливати на формування політики у питаннях розвитку малого та середнього бізнесу через участь у Громадській раді при облдержадміністрації.

«Серед найцікавіших наших заходів цього року освітній проект «Молодіжна студія бізнесу», який створено для навчання підприємництву школярів, допомоги в адаптації молоді у ринковому середовищі, — коментує роботу Клуба П.Тесновський. Проект розпочався ще у 2010 році. Заняття відбувалися за сучасною методикою. Жодних лекцій з обов’язковим конспектом, а лише живе спілкування та дискусії. У Студії школярі створювали власні бізнес плани, наприклад, відкриття ательє з ремонту та пошиття одягу, комп’ютерного он-лайн сервісу, інтернет-магазину, продаж та розповсюдження спеціальних ультрасучасних замків на двері… Випускник Студії Євген Воронін спочатку навіть трохи побоювався підприємницької діяльності, але під час навчання відкрив для себе багато нового: «Школа допомогла мені визначитися з напрямком роботи у майбутньому. Раніше бізнес здавався мені чимось нереальним, надто складним для мене. Але тепер, дякуючи викладачам, ми вміємо проектувати ідеї, складати бізнес плани – все просто!».

«На програму «Молодіжної бізнес студії», після трьох років її роботи, нарешті звернула увагу влада. У Макіївці

Обговорення стратегії розвитку Макіївки

намагаються створити два її філіали у віддалених районах, оскільки, ймовірно, посадовці зрозуміли, наскільки це важлива та корисна для молоді справа, — коментує діяльність Студії Петро Тесновський. – Обласна рада вирішила за допомогою нашого Клубу підготувати спеціалістів зі створення таких студій в інших містах Донеччини».

У лютому цього року у Львові в рамках програми «Розвиток потенціалу бізнес асоціацій» Центра міжнародного приватного підприємництва (CIPE) успішно презентовано спільну ініціативу підприємців Донбасу з Макіївки, Донецька, Луганська, Красного Луча. П.Тесновський додає: «Ми активно співпрацюємо з цим Центром, і ось, наприклад, коли підприємець Сергій Шакола вирішив взяти участь у навчальній програмі СABIT,  КПД надав рекомендацію, щоб бізнесмен потрапив на стажування у США».

Ще одна з форм роботи організації – це Конгрес підприємців у Донецьку. Його мета – підвищення професійного зростання учасників через об’єднання підприємців для взаємодії та розвитку. Під час заходу учасники відвідують майстер-класи, які влаштовують досвідчені бізнесмени. «Головний результат дня нас, що Конгрес відбувся вже вдруге. У бізнесі є правило: якщо твій продукт купили другий раз, значить він потрібний. Кількість учасників збільшилася на 15 % та перейшла за другу сотню. Зараз готуємо третій Конгрес, вже є запити», — коментує Петро Тесновський.

Нещодавно КПД увійшов до складу Асоціації «Соціально-економічні стратегії та партнерства», що дозволило організації розширити коло контактів, одержати можливість брати участь у більшій кількості проектів, а також пропонувати власні проекти ширшому колу партнерів. За словами, керівника Клубу, зараз із керівництвом області обговорюється практична можливість навчання спеціалістів щодо створення молодіжних бізнес студій у різних куточках області. Одним з переконливих аргументів на користь цього починання, був той факт, що у цьому проекті візьмуть участь НДО з маленьких містечок, а членство в асоціації як раз дозволило знайти таких партнерів та домовитися про співпрацю.

Один з найцікавіших напрямків роботи КПД є проект «Покращення бізнес середовища у Донецькому регіоні шляхом підтримки розвитку зеленого туризму», який реалізується разом із громадською організацією «Взаємодія». Експерти Клубу брали участь у розробці проекту, провели дослідження потенціалу територій та навчали людей на місцях, як організувати туристичні послуги у селі. «Два наших експерти підвищували кваліфікацію у Навчально-науковому інституті післядипломної освіти Національного університету біоресурсів та природокористування України. Зараз вони працюють «у полях»: їдуть до сільських підприємців-початківців, оцінюють зроблене ними, консультують, куди треба рухатися далі», — пояснює П.Тесновський.

У планах КПД створення «Мізкового центру», до якого б увійшли експерти з різних питань. «Хтось вирішив розпочати свою справу, — говорить Петро, — звертається до Клубу, ми виносимо експертну оцінку (чи варта справа втілення, чи потрібна вона). Крім того ми плануємо надавати послуги з аналізу стратегічних проектів розвитку території. Ось, наприклад, коли будували автовокзал «Західний» у Донецьку, викликали б наших експертів, то вони пояснили б, що необхідно його робити або в іншому місці, або не робити взагалі. А то тепер навіть сама влада визнає, що віддаленість такого важливого для людей об’єкту, призвела до зростання кількості нелегальних перевезень (водії перехвачують пасажирів за декілька кілометрів до автовокзалу».

Під час майстер-класу у Клубі підприємців Донбасу

Хоча Клуб підприємців Донбасу є доволі молодою організацією, але, треба визнати, дуже активна та перспективна, бо має безліч ідей та планів. Головне, що діяльність КПД дійсно покращує бізнес середовище Донеччини. «У тому, що  члени Клубу стають більш професійними та успішними, безумовно, є й наш внесок», — переконаний П. Тесновський.

Читати також:

«FreeUa» — територія вільної творчості

Протягом двох років у Донецькій області спостерігається справжній бум громадських, волонтерських ініціатив та соціальних проектів. Є підстави говорити не тільки про збільшення кількості неурядових об’єднань, але й про розмаїття послуг, які вони надають. Хаби (від англ hub — точка, куди сходяться всі зв’язки — ред.) і відкриті простори, центри соціальної та правової допомоги переселенцям, альтернативні …

«Нові вінничани» на шляху до нового життя

Вимушені переселенці – вже не феномен, але ще проблема в українському суспільстві. Зазначимо, що проблемою вони є не стільки для суспільства як такого, скільки для самих себе. Минуло більше двох років з того моменту, як вихідці з Донецької та Луганської областей почали виїжджати на неокуповані території, але ідентифікація себе як «чужих» досі не дозволяє знайти …

Благородство по-краматорськи

У квітні цього року на краматорських і слов’янських сайтах з’явилося скромне оголошення. Жителів цих міст і ближніх сіл запрошували на суботники з прибирання території біля села Пришиб на місці падіння 6 червня 2014 року літака-розвідника АН-30Б. Його екіпаж виконував бойове завдання керівництва Антитерористичної операції з аерофотозйомки зайнятої бойовиками місцевості. Двічі літак ставав мішенню терористів, але …

Влияние большого бизнеса на военные действия в Украине — мнение координатора Коалиции патриотических сил Донбасса Сергея Гармаша

К минским соглашением у меня критическое отношение. Я считаю, что это зло, вред и очкозамыливание. Причём, когда с политиками общаюсь, которые вынуждены отстаивать Минские соглашения, они все говорят (кто прямо, кто косвенно), что Путин первый их нарушит. И вот все ждут, что кто-то их нарушит, но не мы. Я спрашиваю: а зачем Путину их нарушать, …