SOS. Врятуй Україну від СНІДу!

20.01.2011 | Кількість переглядів: 919

Україна і надалі продовжує залишатися лідером за темпами поширення ВІЛ-інфекції в Європі. Грошей на боротьбу із цією хворобою в 2009 році стало майже вдвічі менше. Фактично всі лікарські препарати, обладнання та засоби профілактики закуповуються постачальниками в іноземних виробників. 1 грудня 2008 року держава взяла на себе обов’язки у вирішенні проблем ВІЛ/СНІДу в Україні. Чи дотримується вона цієї обіцянки? Хто приєднається до громадських організацій та підтримає рятівне коло для ВІЛ-позитивних людей? Які кроки слід зробити владі та громадському сектору для покращення ситуації в сфері ВІЛ/СНІДу?

Генеральний консул ФРН у м. Донецьк Клаус Ціллікенс висловив свої враження щодо проведення заходів, присвячених Всесвітньому дню порозуміння з ВІЛ – інфікованими в Україні: «Приємно відзначити, що в Україні громадянське суспільство нітрохи не менш активне, ніж в інших європейських країнах і приділяє цьому питанню достатньо уваги. Це правильно, адже це проблема близька кожному: серед нас мешкає, на жаль, чимало людей зі статусом ВІЛ. Германія активно допомагає Україні в боротьбі зі СНІДом, але ми не зможемо перемогти цю страшну недугу, якщо кожен з нас як громадянин і просто людина, яка співчуває не буде брати участі в цій боротьбі».

громадські активісти, представники ЗМІ під час прес-конференції

«Донецька область належить до областей з високим рівнем поширення ВІЛ – інфекції. За даними на 1 листопада 2009 року офіційно зареєстровано 33 537 ВІЛ – інфікованих осіб, на диспансерному обліку перебуває 21 623 пацієнти. Захворюваність ВІЛ в 2009 році склала 74,3 на 100 000 населення», – розповів заступник начальника Головного управління охорони здоров’я ДОГА Олександр Качур. За словами експерта, тенденції, що спостерігаються останнім часом такі: збільшення до 65% питомої ваги осіб з ВІЛ у віці до 39 років; зміна показника співвідношення ВІЛ – інфікованих чоловіків і жінок убік жінок; збільшення кількості ВІЛ – позитивних жінок репродуктивного віку й, як наслідок, збільшення кількості дітей народжених від цих матерів; зміна співвідношення шляхів передачі ВІЛ, з перевагою убік статевого шляху.

«У порівнянні з 2007 роком, цього року знижена захворюваність СНІДом з 26,2 до 17,9%. Знижений показник смертності від СНІДу на 28% (це вперше цей показник пішов на зниження). Захворюваність ВІЛ серед дітей до 28 років, у порівнянні з 2008 роком, знизилася в три рази», – підсумував Олександр Качур.

За словами регіонального координатора МБФ «Міжнародний Альянс із ВІЛ/СНІД в Україні» Валентини Павленко, в 2004 році саме за підтримки Міжнародного Альянсу по ВІЛ/СНІД в Україні перші пацієнти одержали доступ до високоефективної антиретровірусної терапії. «Дуже важливе місце в боротьбі з ВІЛ займає профілактика. Та, на жаль, є такі проблеми як нестача коштів для випуску брошур і інших профілактичних матеріалів», – зазначила Павленко.

Читати також:

Права хворих на туберкульоз захищатимуть соцпрацівники, юристи, міліціонери та громадські активісти. За алгоритмом

Донецька громадська організація «Розвиток. Ініціатива. Партнерство» у рамках проекту «Моніторинг дотримання прав пацієнтів у протитуберкульозній службі» спільно з представниками експертних груп рад з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Червону стрічку носять небайдужі!

Вже понад 25 років Україна живе в умовах епідемії ВІЛ/СНІДу. Здавалося б, за такий довгий час суспільство мало б знати все про шляхи передачі інфекції та розуміти, які наслідки має подальше поширення захворювання

ВІЛ/СНІД та туберкульоз на Донецькій залізниці буде подолано?

Чверть мільйона євро виділили європейські профспілки Донецькій залізниці для боротьби з ВІЛ/СНІДом та туберкульозом