Що нам очікувати від 2012 року? Чи допоможе Євро-2012 українській економіці?

30.12.2011 | Кількість переглядів: 708

«В Україні буде продовжуватися дуже скромне зростання валового продукту – 3-5%; при цьому інфляція буде близько 10%», – вважає директор Донецької філії Національного інституту стратегічних досліджень, професор ДонНУ Юрій Макогон. На його думку, структура економіки не зміниться і зберігатиме ті ж позиції. «Природно, заводи будуть реконструюватися, і якийсь попит буде на важке енергетичне, транспортне машинобудування, зосереджене в Донецькій області. Але треба пам’ятати: якщо Україна серйозно не займеться газотранспортною системою і не прийме рішення щодо її експлуатації, нас почнуть доповнювати інші варіанти – Південний, Північний потоки, розвиватимуться інші напрями перевезення товарів, вантажів…», – зазначив експерт. Щодо інвестицій у 2012 році професор Макогон прогнозує в кращому випадку вихід на докризовий рівень. «На мій погляд, навряд чи вдасться зламати ситуацію негативного сальдо зовнішньої торгівлі. І оскільки це буде рік найбільших платежів за нашими зобов’язаннями перед МВФ, то наш державний бюджет розбалансований ще до його прийняття, дефіцитний, досить серйозні діри в ньому уряд, швидше за все, лататиме за допомогою чергових кредитів», – попередив Макогон.

Олександр Кендюхов

Олександр Кендюхов

Голова Всеукраїнської спілки вчених-економістів, професор ДНТУ Олександр Кендюхов озвучив макроекономічний прогноз, який був складений на основі експертного опитування членів Всеукраїнського союзу вчених економістів. За словами експерта, номінальний валовий внутрішній продукт складе близько 1 трильйона 485 млрд. Реальний ВВП зміниться по відношенню до 2011 року на 3,9%. Споживання зросте на 5,1%, експорт збільшиться на 5,2%, імпорт збільшиться ще більше, індекс споживчих цін прогнозується на рівні 9% – це та сама інфляція, сальдо поточного рахунку платіжного балансу у відсотках ВВП – мінус 4,8%. Зовнішній борг, на експертну думку, складе близько 78% і гарантований державою борг – 42%.

Також Олександр Кендюхов висловив особисті позитивні очікування від деяких важливий заходів, що відбудуться у 2012 році. «Хочу підкреслити, що в наступному році в Україну буде Євро-2012, а восени – вибори до Верховної Ради. Я оцінюю ці два фактори як фактори стабільності. Однозначно, що проведення Євро-2012 збільшить приплив грошей і економічну активність у країні. Вибори до Верховної Ради явно будуть супроводжуватися, з одного боку, прагненням владних політичних сил до збереження економічної стабільності, з іншого боку, до соціально популярних програм. Але я хочу сказати, що це затишшя, швидше за все, буде перед бурею. Тому що однозначно буде відбуватися світовий перерозподіл економічних сил. З існуючою структурою національного виробництва ми можемо набрати ще більше боргів. Але як ми їх будемо віддавати в 2013-2014 роках – це дуже велике питання», – зауважив О.Кендюхов.

В'ячеслав Ляшенко

В'ячеслав Ляшенко

Ці твердження прокоментував завідувач відділу Інституту економіки промисловості НАН України В’ячеслав Ляшенко. За його словами, йшлося, що будуватимемо об’єкти Євро-2012 з фінансуванням на 50% з бюджету, а 50% будуть інвестиції, а вийшло що 90% – це бюджет, і лише 10% – інвестиції. «Нас чекає доля Греції та Португалії. Говорити про те, що чемпіонат з футболу нам щось дасть… Вже сьогодні видно, що нічого він нам не дасть. Шість збірних з восьми відмовилися жити на території Україні», – наголосив Ляшенко.

Пан В’ячеслав вважає, що навіть ті зачатки технологічних ланцюжків четвертого укладу, які у нас складають 30%, вимагають логічного завершення і не потерплять цього накопичення відсталості, яке сьогодні нам нав’язане. «За підсумками виборів, яка б сила не прийшла, все одно це буде «відкат» назад. Якщо прийдуть регіонали, це буде переділ і остаточний крах бізнесу, який підтримує протилежну силу. Якщо відбудеться зміна влади, то почнеться зворотний «відкат», або такий же саботаж, який був до президентських виборів з боку регіоналів. По суті справи, зараз регіонали пожинають те, що вони ж посіяли своїм саботажем і бойкотом економіки до президентських виборів», – підкреслив експерт.

Читати також:

Заклади без бар’єрів

Завдяки Міжнародному проекту УЄФА «EURO 2012: Respect Inclusion – Football with No Limits» публічні заклади міст-господарів Євро-2012 можуть взяти участь у конкурсі за звання «Заклад без бар’єрів»

Тепер футбол зможуть побачити люди з вадами зору

Матчі чемпіонату Євро-2012 у кожному місті матимуть аудіо-описовий супровід для людей з частковою або повною втратою зору, які завітають на ігри

Friendly Ukraine запрошує друзів до Донецька

Friendly Ukraine – це громадська аполітична ініціатива з надання БЕЗКОШТОВНИХ послуг гостям Євро-2012

Євро-2012 – лихо чи благо для економіки України? (АУДІО)

Українці сподіваються, що Чемпіонат Європи з футболу допоможе залучити інвестиції в економіку країни