Серце – Богу, руку – людині!

23.08.2016 | Кількість переглядів: 2 044

Опікуватися всіма, хто потребує підтримки, нелегка місія, але досяжна, якщо працює дружна команда, об’єднана високим прагненням допомогти ближнім. Як от у кіровоградському відділення Армії Спасіння, яке з початку війни на сході України вже допомогло сотням внутрішньо переміщених осіб.

Колектив філії благодійного руху Армія Спасіння

Пускати коріння на новому місці ніколи не легко ані для дерева, ані для людини. І хоча на Кіровоградщині внутрішньо переміщених осіб не так багато, як на Харківщині чи у Дніпропетровській області, але ж і область невелика – всього мільйон населення, а це означає менше можливостей порівняно із великими містами. Тому на Кіровоградщину, переважно, приїздять або до родичів, або вже після того, як поїздили Україною у пошуках дешевого житла та роботи, і нарешті зупинилися тут, у центрі держави, звідки і додому недалеко, і де жити недорого. На літо 2016-го року в області налічується біля десяти тисяч тих, хто переїхав і зареєструвався.

Сьогодні проблемами переселенців у місті Кропивницький (нова назва міста Кіровоград — ред.) займаються кілька громадських та благодійних організацій. Багато з них були створені раніше і до початку АТО займалися іншими справами, але війна розставила свої пріоритети. Почавши допомагати переселенцям два роки тому, волонтери та активісти продовжують ними опікуватися. Це стосується і філії благодійного руху Армія Спасіння.

Яскрава форма офіцерів Армії Спасіння відразу привертає до себе увагу

Ця міжнародна  християнська благодійна організація, заснована у 1865 році у Лондоні, нині поширила свою діяльність майже на увесь світ. Протягом останніх років робота Армії Спасіння на Кіровоградщині багато в чому зорієнтована на потреби внутрішньо переміщених осіб. Представники цієї організації не тільки допомагають переселенцям, але й ведуть постійний моніторинг ситуації.

 - Я сама харків’янка, і відтоді, як приїхала сюди, не перестаю дивуватися щедрості місцевих людей, які готові віддати останнє, поділитися всім, — розповідає екс-керівник відділення Армії Спасіння у місті Кропивницький Ірина Хохотва.

 Коли на початку червня 2015-го року до міста почали прибувати переселенці, вона звернулася до постійних відвідувачів зібрань в Армії Спасіння, а це переважно пенсіонери, із проханням поділитися продуктовими наборами. І ці бабусі із мінімальною пенсією не тільки відмовилися від своїх продуктових пайків на користь переселенців, а ще й приносили, хто що міг: консервацію, постільну білизну, одяг.

Сьогодні Армія Спасіння отримує гуманітарну допомогу, яку розподіляє у тому числі серед переселенців. Тут постійно отримують засоби до існування біля двох сотень людей, які були змушені виїхати зі сходу. І це, не враховуючи місцевих жителів, котрими продовжує опікуватися організація.

Безкоштовні заняття для дітей та молоді у Літній школі

- Така підтримка з боку громадських організацій дуже вагома, бо полегшує роботу державних органів. Звісно, найважливішим джерелом доходу для ВПО є соціальна допомога та виплати, але, за дослідженнями, для майже третини переселенців саме гуманітарна допомога є критичним засобом існування, — сказала Віта Атаманчук, радник голови обласної державної адміністрації, під час візиту на один із заходів у приміщенні Армії Спасіння.

Тоді це був майстер-клас із практики ручної роботи але загалом організація постійно проводить чимало різнопланових заходів! Тут постійно діє «Соціальний центр для інвалідів та пенсіонерів», а також проходять безкоштовні заняття із англійської мови. Волонтери організації відвідують людей, які знаходяться вдома і не можуть ходити, а ще проводять заняття окремо за програмами для людей поважного віку, жінок та дітей.

 - Нашу родину дуже радує Суботній клуб, який діє в організації для діток-переселенців із Донеччини, Луганщини та Криму, і в якому відбуваються «Біблійні мандрівки», — розповідає мама одного із юних відвідувачів клубу.

Лідери та волонтери Армії Спасіння, серед яких за ці роки з’явилося чимало переселенців, отримують не менше задоволення від процесу спілкування із дітками, аніж самі малюки від ігор.

Молодь, яка хоче допомагати іншим, може вступити до Ліги Милосердя

 - Сьогодні ми об’єднувалися у команди, розмальовували, робили браслети та прикрашали командні плакати, а ще їли печиво та гралися, - перераховує на пальцях Ігор. Він приїхав з родиною із Луганської області, але вже добре розмовляє українською, хоча на заняттях кожен може говорити тією мовою, якою зручно.

У суботньому клубі Армії Спасіння діти також вчаться командній роботі, можуть скільки завгодно фантазувати, веселитися і танцювати. В організації діє спортивна програма для молоді та кілька гуртків, а тим, хто хоче не просто отримувати допомогу, а й допомагати іншим, пропонують вступити до Ліги Милосердя. Це волонтерський рух, який організовує літні та зимові табори для діток, проводить молодіжні збори, домовляється про безкоштовне відвідування театрів та парків. До речі, про Дендропарк!

 - Я вперше дізналася про те, що є така організація «Армія Спасіння», яка допомагає переселенцям, коли пішла з дитиною у Дендропарк. Там була виставка hand-made, і ми побачили жінок у красивій формі, подумали, що це правоохоронці, — згадує і посміхається Ірина Лісова, переселенка із Донецької області. Вже після того, як побачила волонтерів Армії Спасіння у парку вона кілька разів користувалася телефоном довіри із соціальних питань, який діє на базі організації, отримувала консультації.

Майстер-класи з практик ручної роботи постійно проходять в офісі

А місцевий корпус Армії Спасіння дійсно постійно бере участь у виставках у місті Кропивницький, презентуючи прикраси, що їх роблять жінки та молодь на майстер-класах для переселенців із Донбасу. Звісно, організація опікується не тільки розвитком діток – разом із партнерами вони постійно проводять для них свята. Згадується минула осінь, коли разом із Клубом розвитку «Сонячний зайчик», організаціями «Серце матері» та «Православна просвіта» було створено чудове дійство для півсотні дітей і їх батьків, які приїхали зі Східної України.

Клуб «Сонячний зайчик» підготував пізнавально-розважальне шоу, в якому головними героїнями були Чарівниця Осінь, Сонячний зайчик і Мишка-Шкрябушка, створивши казкову атмосферу та захопивши діток цікавими іграми. Хлопчики і дівчатка із задоволенням брали участь в програмі – дружно відповідали на питання, танцювали, водили хороводи, створювали «Кульки Миру».

Люди прагнуть тепла, яке отримують при неформальному спілкуванні

 - На кожному такому святі діти отримують не тільки гарний настрій та дарують нам щирі посмішки, а ще й приносять в родини смаколики та продуктові набори, які готують наші партнери, — розповідає керівник клубу «Сонячний зайчик» Ірина Новакова. Вона з колегами працює для того, щоб радісних дітей і щасливих сімей на Землі було все більше і більше.

 Люди прагнуть цього тепла, спілкування, розуміння, адже у випадку, якщо стається складна ситуація, лише третина переселенців, за інформацією Міжнародної організації з міграції, звертається за підтримкою до родичів і друзів, а майже половина розраховує на допомогу громадських та благодійних організацій. Ситуація, як не кажіть, змінюється на краще, люди інтегруються у нові громади і сьогодні, за тим же дослідження, переважна більшість опитаних переселенців (85%) задоволені своїм соціальним оточенням. Це на 11% більше, аніж у першому раунді дослідження, що ілюструє позитивне ставлення приймаючих громад до ВПО та готовність переселенців «пускати коріння» на новому місці.

КОНТАКТИ: Армія Спасіння

Адреса: м. Кропивницький, вул. Маршала Конєва 1 А, перший поверх

Телефон: 096-543-93-32 (Данііл Лукін, керівник)

Електронна пошта kirovograd_corps@ukr.net

Сторінка «ВКонтакте»: https://new.vk.com/salvationarmy_kirovograd

Веб-сайт: http://www.salvationarmy.org

 Матеріал рос.мовою можна завантажити тут: Кропивницький_Армія Спасіння_Русск

Читати також:

У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста і недостатній захист його

Які обов’язки хочуть покласти на тих, хто працює в ЗМІ? Чи достатньо вони матимуть прав? І найголовніше – хто взагалі зможе вважатися журналістом і отримати посвідчення за майбутніми новими правилами? Ці та інші питання обговорили у Львівському пресклубі під час відеомосту Львів-Кропивницький: “Чи довершені визначення статуcу журналіста, його прав та обов’язків, що викладені у законопроєктах …

Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Донбасі: допомога людям по обидві сторони війни

Зайцево, Ленінське, Майорськ, Курдюмовка, Первомайське, Нєвєльське, Водяне, Сєверне, Жованка, Бахмутка, Новоселівка2, Кам’янка… Назви цих поселень на Донеччині постійно лунають у повідомленнях з лінії фронту: тут обстріли, руйнування, загибель і поранення людей, у більшості відсутня влада у звичному розумінні – чи то цивільна, чи то військова, немає магазинів, аптек, медичних пунктів, звісно ж, і банківських установ, …

«Карітас Харків»: милосердя, безкорислива любов, допомога нужденним

Війна не милує нікого. Ні дорослих, ні старих, ні дітей, ні тих, хто сам не може постояти за себе. Іванка, дитинчатка з синдромом Дауна, вихопили зі звичної обстановки, з кола знайомих людей в Донецьку, де йшла війна, і вивезли, точніше – евакуювали за допомогою Держслужби з надзвичайних ситуацій до Харкова. Так хлопчик опинився у Центрі …

Оксана Очкурова, переселенка: мир буде врятований любов’ю

Жили-були тато, мама і троє дітей: молодшому було 7 місяців, а старшому — 15 років. Старший захворів. Звернулися до місцевої лікарні, а їм кажуть: «Всі палати, всі місця заброньовані під ополчення, лікуйтеся вдома, як хочете». Незабаром після цього син твердо сказав: «Мама, нам потрібно швидше збиратися і їхати». Але їхати було страшно. А залишатися — …