Проінформований — означає озброєний

30.08.2013 | Кількість переглядів: 1 189

«Хто володіє інформацією, той володіє світом», – вважають активісти громадської  організації  «Батьківщина». Ця неурядова організація відрізняється від інших тим, що надає, на перший погляд, незвичну, проте, не менш важливу, інформаційну допомогу. Про її діяльність та успіхи прес-клубу розповів заступник голови Сергій Карелін.

Будемо відвертими: вперше, розшукавши в Інтернеті згадування про вашу громадську організацію, команда прес-клубу замислилась: «Чому назва «Батьківщина»? І чи має щось спільне із відомою політичною партією

- «Наша організація має тільки спільну назву з однойменною політичної партією. А  чому «Батькіщина»? Тому що, в учасників нашої громадської ініціативи є любов до нашої Батьківщини — України. Тому ми її так висловили. Наше об’єдняння з’явилося у 2009 році, а у ті часи партія «Батьківщина» не була ще такою відомою, як зараз. Можливо, з назвою ми і прогадали, проте нам вона все одно до душі. А те, що виникають асоціації… ми на них вплинути не можемо. Проте, чесно кажучи, не дуже подобається, коли про це постійно питають. Ми змушені весь час нагадувати як ЗМІ, так і потенційним партнерам, що є неурядовою структурою, що не співпрацює із жодною з українських політичних сил. Вже не кажучи про нашу постійну примітку-пояснення (в офіційних зверненнях до медіа та громадськості) — «із однойменним політичнним обєднанням не плутати».

Сергію, розкажіть, як виникла організація, і з яких справ все починалося?

-         У 2009 році ми з майбутнім керівником організації Анатолієм Токарем зрозуміли, що хочемо і можемо допомагати людям. І що не все робиться через політику. Можна робити прості речі, які зараз так необхідні людям. Вирішили не годувати своїх клієнтів обіцянками, а почали одразу діяти. Перші наші проекти були благодійними. Роботу розпочали з допомоги  центральній лікарні м. Макіївки. Ми обладнали одну палату відділення «Травматологія», а саме закупили функціональні ліжка та ходунки. Потім організація вирішила перейти від благодійності до іншої сфери – аналітики. У нашому місті дуже мало центрів та служб, які займаються аналітикою, наприклад, бюджетними висновками. Ця сфера діяльності нас дуже зацікавила, бо мало хто знає реалії нашого життя.

А  якими проектами займаєтесь зараз?

-         Ми надаємо нашим клієнтам інформаційну допомогу. А вони вже самі вирішують, що робити з тією інформацією, що отримали. У нас був проект, де ми аналізували, куди витрачають кошти органи влади, бюджетні організації. Є закон «Про доступ до публічної інформації», але він не завжди виконується. Поточний наш проект, пов’язаний з моніторингом роботи галузі освіти, вивчаємо, як відбуваються тендери на державні закупівлі для освітніх закладів. У різних регіонах України процес закупівлі необхідного приладдя для шкіл різний. Ми хочемо знайти спільний знаменник та удосконалити цю систему. І законодавчим органам, наприклад,Верховній Раді, запропонувати внести зніми до відповідних законів. Це дуже важливо, бо мало хто знає тонкощі щодо тендерних закупівель.

Так вважають у "Батьківщині"

Цю роботу майже завершено, найближчим часом представимо його основні результати та напрацювання стосовно законодавчих змін.

Сергію, розкажіть, будь ласка, чим найбільше пишається «Батьківщина»?

-         Звісно, клієнтами. Ми дуже раді, що люди звертаються до нас і вірять: їм тут допоможуть, покажуть об’єктивну картину нашого суспільства.

Які проблеми у роботі найчастіше виникають?

-         По-перше, це закритість наших органів влади. Є закони, але вони не виконуються. Я вже говорив про закон «Про доступ до публічної інформації»… Але людям необхідно знати: чи існують законні методи отримання тих чи інших данних? Громадянин України має право подавати запит, якщо хоче отримати інформацію, наприклад, про будь-яке рішення влади. Водночас, для цього існують різні способи: ви можете запросити інформацію по телефону, за допомогою електронної пошти або звичайної пошти. Тож людина хоча б має знати, на що в неї є право. А по-друге, на жаль, в нашій країні не вистачає фахівців, які можуть проаналізувати проблему і зробити висновки. У складі нашої команди зараз сім осіб, а хотілося, щоб нас було більше, тоді б нам легше працювалося,і результат нашої роботи також був би більш значущий.

Сергію, що ще об’єднує представників «Батьківщини», крім аналітичної роботи?

Є люди, які хочуть бути багатими, інші прагнуть бути відомими, а учасники нашої організації отримують велике задоволення від того, що допомагають іншим людям. Ми допомагаємо українцям дізнатися правду. Не дарма є вислів : «Проінформований – означає озброєний».

Читати також:

Шкільну освіту Донеччини та Луганщини «перепрошиють» на «Освітньому марафоні»

2 грудня 2019 року БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» розпочав у Києві першу конференцію-інтенсив в рамках проєкту «Освітній марафон». «Освітній марафон» спрямований на розвиток управлінської компетентності керівників закладів загальної середньої освіти для впровадження «Нової української школи». Організатор події — БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» в рамках …

Донецький прес-клуб видав збірку інноваційно-методичних розробок з медіаграмотності для педагогів

З березня по червень 2016 року тривав конкурс на кращу інноваційно-методичну розробку з питань медіаграмотності для педагогів навчальних закладів Донецької області. Конкурс став фіналом проекту «Навчання основам безпеки в сучасному цифровому та медіапросторі», який за підтримки Посольства США в Україні реалізувала громадська організація «Донецький прес-клуб». Протягом жовтня 2015 р. – березня 2016 р. тренери  прес-клубу …

Освітян Донецької області нагородили за інноваційні розробки з медіаграмотності

Вчора, 2 липня, у Києві відбулась церемонія нагородження шкільних вчителів та педагогів вищих навчальних закладів Донецької області, які стали переможцями конкурсу з медіаграмотності. Конкурс інноваційно-методичних розробок для освітян організувала громадська організація «Донецький прес-клуб». Найсильнішими виявилися роботи освітян зі Слов’янська, Маріуполя, Торецька, Дружківки, Мирнограда та Покровська. Два перших місця здобули викладачі Державного навчального закладу «Слов’янський професійний …

Результати конкурсу інноваційно-методичних розробок з питань медіаграмотності

17 червня 2016 року завершився конкурс інноваційно-методичних розробок з питань медіаграмотності для педагогів навчальних закладів Донецької області. Захід проводила ГО «Донецький прес-клуб» у рамках проекту «Навчання основам безпеки в сучасному цифровому та медіапросторі», який реалізується за підтримки Посольства США в Україні. На конкурс надійшло 32 роботи (7 – від вищих навчальних закладів, 25 – від …

  • гість

    добре, що є проекти та експерти, які займаються моніторгом тендерних закупівель. важлива справа та, мабуть, водночас нелегка. наскільки це важно?

  • Сергей Карелин

    В наш час, дійсно дуже необхідно та важливо знати інформацію про витрати наших з вами грошей! Бо якщо не знаєш куди витрачаються гроші та ким, то для розпорядників бюджету стає дуже велике бажання витратити їх на себе.