Програма інформаційних обмінів «Схід-Захід» для громадсько активних блогерів та журналістів регіональних (місцевих) медіа

21.02.2014 | Кількість переглядів: 1 191

Центр інформаційних досліджень та ресурсних послуг „Меридіан» за підтримки Посольства США в Україні ініціює програму інформаційних обмінів «Схід-Захід» для громадсько активних блогерів та журналістів регіональних (місцевих) медіа для Львівської, Дніпропетровської, Донецької та Херсонської областей.


Інформаційні обміни спрямовані
 на подолання інформаційного вакууму і негативних стереотипів між західними і східними регіонами України та налагодження інформаційної співпраці як між журналістами і блогерами, так і регіональними редакціями видань, радіостанцій, телекомпаній, інформаційних агентств та інтернет-видань, а також – вивчення досвіду вирішення місцевих проблем у регіонах східної і західної України, зміцнення свободи слова та права на об’єктивну інформацію.

Актуальність і новизна медіа ініціативи полягає в тому, що одночасно журналісти і блогери пізнаватимуть і вивчатимуть суспільно актуальні проблематики, застосовуючи конвергентні підходи їх висвітлення. Окремо акцентуватиметься увага на питаннях зміцнення свободи слова та права на незалежне і об’єктивне подання інформації в медіа.

Інноваційність. Пілотний варіант журналістських обмінів в Україні реалізувався Центром інформаційних досліджень «Меридіан» ще в 2006 році у межах проекту „Інформаційна співпраця журналістів регіональних медіа: Схід і Захід – разом» за підтримки МФ «Відродження» і засвідчив активну участь і зацікавленість з боку журналістів. Медіа проект у такому форматі проводився тоді вперше в Україні. Завдяки можливості інформаційного обміну та ознайомлення із досвідом журналісти з Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Маріуполя, Одеси, Львова, Івано-Франківська висвітлювали важливі теми у зазначених регіонах («регіони про регіони»), поступово долаючи негативні стереотипи і міфи, що роз’єднують східних і західних українців.

У результаті напрацьованого досвіду проведення журналістських обмінів виникла ідея реалізації широкого формату журналістських зустрічей, а саме: запровадження у 2007-2009 роках постійних журналістських обмінів між східними, південними та західними регіонами України, проведення тематичних журналістських семінарів, тренінгів, панельних дискусій.

На сьогодні виникла необхідність активізації журналістських контактів, співпраці та обміну досвідом між журналістами і блогерами у форматі «регіони про регіони», що істотно впливатиме на оздоровлення інформаційних полів на місцевому (регіональному,  локальному рівнях) з огляду на об’єктивність висвітлення проблематик та оціночних суджень експертів.

Запрошуємо практикуючих блогерів, журналістів регіональних (місцевих/локальних медіа зазначених областей взяти участь в інформаційних обмінах.

Центр інформаційних досліджень „Меридіан» має значний досвід проведення журналістських зустрічей на регіональному та міжнародному рівнях, дієвим результатом яких є функціонування неформального українсько-польсько-білоруського клубу журналістів регіональної преси „Медіа без кордонів», а також Мережі інформаційного партнерства журналістів регіональної преси «Схід-Захід».

Анкету участі в обмінах можна одержати, надіславши запит (у довільній формі) за адресою: merydianlviv@gmail.com

Детальну інформацію (чи задати запитання у форматі форуму) можна одержати на таких ресурсах:

http://localbloggerinfo.blogspot.com/

та Internet TV «ВІКНО» в Ютюбі (будуть розміщені презентаційні інформаційні сюжети з приводу програми обмінів)

або за тел.: +38(066) 9059932

 Джерело : Центр інформаційних досліджень „Меридіан»

 

  • Таня

    Інформаційний вакуум не лише Схід-Захід України. Інформаційний вакуум — Південь-Схід України — світ поза межами СРСР! Світ запроси у гості Південь-Схід України!