Профспілка працівників авіакомпанії «Донбасаеро» вимагає від держави захистити їх права

02.08.2013 | Кількість переглядів: 651

«Ми вважаємо незаконним наказ про звільнення людей, за яким 724 людини залишилися без роботи, і ніхто з цих фахівців не може працевлаштуватися ні в Донецьку, ні в області, бо аеропортів більше в регіоні немає», — про це заявив під часпрес- конференції у Донецькому прес-клубі лідер профспілки працівників авіакомпанії «Донбасаеро» Петро Гармаш. Профспілка звертається до Генерального прокурора України з ходотайством про порушення кримінальної справи та залучення до кримінальної відповідальності осіб, які призвели до банкрутства авіакомпанію. Також звільнені працівники пропонують відновити роботу перевізника і повернути «Донбасаеро» у міську комунальну власність. За словами П.Гармаша, це дозволить забезпечити все населення України та Донецької області зокрема надійними авіаперевезеннями, зберегти висококваліфікований колектив. Профспілка вважає справедливим повернення компанії авіаліній, які їй належали раніше. «Ми вимагаємо провести розслідування штучного банкрутства авіакомпанії, до якого причетні Донецька обласна та міська ради, а також виплатити борги звільненим працівникам», — заявив П.Гармаш. З такими вимогами профспілка звернулася у усі відповідні інстанції та до президента України.

Лідер профспілки авіапрацівників підкреслив, що прокуратура повинна визначити винного, який зобов’язаний розрахуватися з колективом. На сьогодні заборгованість становить понад 15 млн. гривень. Щодо відновлення роботи «Донбасаеро», то профспілка пропонує створити акціонерне товариство, в якому кожен працівник мав би право отримати акцію. «Цю пропозицію ми ще у 2006 р. озвучували і О.Лук ‘янченку, але із нею ніхто не погодився».

Що ж стосується способів боротьби за свої права, то представники трудового колективу заявляють і про готовність сісти за стіл перемовин для врегулювання ситуації, і піднімати народ у разі бездіяльності влади. Голова Конфедерації незалежних профспілок України Михайло Волинець, який брав участь у прес-конференції, заявив: «Ми проінформували громадськість, підключили міжнародні профспілки, направили скаргу до Міжнародної організації праці. Це запитання «засвітили» на всіх рівнях, і не тільки в Україні. І те що наші суди, які залежать від влади, винесли позитивне рішення по «Аеросвіту», визнавши факт банкрутства авіакомпанії незаконним, — це вже позитивний прецедент. Такий результат ми повинні досягти і тут ». На питання журналістів, на які ще заходи можуть піти профспілки у разі отсуствія реакції органів влади на ситуацію, що склалася, М.Волинець заявив, що вже восени будуть протести.