Проект «АгроІнвест» допоможе сільському господарству Донеччини

05.12.2011 | Кількість переглядів: 720

«Завдяки проекту «АгроІнвест» селяни матимуть можливість краще розуміти та захищати свої права на землю і продумано розпоряджатися своєю власністю для зміцнення добробуту своїх сімей та України в цілому. Їм допоможуть розвивати сільське господарство та підвищувати конкурентоспроможність агробізнесу незалежно від організаційно-правової форми та масштабів виробництва. Це також сприятиме зміцненню експортного потенціалу України», – зазначив керівник проекту Даніел Темен під час презентації в Донецьку.

Ліворуч - керівник проекту "АгроІнвест" Даніел Темен, праворуч -менеджер з комунікацій та освітніх кампаній «АгроІнвест» Марина Зарицька

Ліворуч - керівник проекту "АгроІнвест" Даніел Темен, праворуч -менеджер з комунікацій та освітніх кампаній «АгроІнвест» Марина Зарицька

Проект був започаткований цього року, він розрахований на 5 років і передбачає два напрями. Перший – це інформаційна кампанія з прав на землю, а другий – програми із забезпечення юридичної підтримки для сільського населення та фермерів. Керівники проекту очікують, що це допоможе захистити права сільгоспвиробників.

За словами менеджера з комунікацій та освітніх кампаній «АгроІнвест» Марини Зарицької, інформаційна кампанія передбачає серію теле і радіопередач, публікації в ЗМІ та створення гарячої лінії. «Вона спрямована на поширення інформації про земельну реформу та її наслідки для власників земельних паїв, особистих селянських господарств та фермерів. Це допоможе їм краще розуміти свої права, наявні можливості щодо того, як розпорядитися цими правами і куди звертатися для захисту своїх прав», – зазначила експерт.

Програма сприяння наданню юридичних послуг з прав на землю направлена на найбільш уразливі верстви сільського населення, які потребують допомоги в захисті їхніх прав на землю. Вона складається із таких компонентів: створення ресурсного центру, який аналізуватиме питання та розроблятиме матеріали для правового захисту фермерів; робота телефонної гарячої лінії для консультування власників земельних паїв; надання первинної та вторинної правової допомоги.

За словами Зарицької, проект також працює над удосконаленням законодавства, що регулює різні аспекти аграрного сектору України, щоб зробити законодавче поле більш сприятливим для розвитку вітчизняного сільського господарства. Адже, «проведений аналіз українського законодавства показав, що необхідно зосередити увагу, насамперед, на створенні умов для прозорого і передбачуваного ринку земель. Необхідно законодавчо закріпити усунення регуляторних та тарифних бар’єрів, що стримують доступ агровиробників до фінансування й торгівлі», – акцентувала експерт. Як виявив аналіз, існує також гостра потреба в удосконаленні політики щодо експорту сільгосппродукції, підходів до регулювання цін на харчові продукти, систем оподаткування і субсидування, механізмів забезпечення продовольчої безпеки та законодавства, що регулює створення і діяльність оптових ринків.