Прикордонники охороняють, а не обороняють кордон — полковник

04.06.2014 | Кількість переглядів: 738

Прикордонники охороняють, а не обороняють кордон. На цьому під час відеомосту між Львовом і Донецьком на тему «Особливості охорони західного і східного кордонів України» наголосив полковник Геннадій Тороп, начальник відділу прикордонного контролю та реєстрації штабу Західного регіонального управління.

«З 2003 року почалося реформування Державних прикордонних військ у Державну прикордонну службу, — розповів Геннадій Тороп. – Відійшли від військової охорони. Натомість була сформована структура правоохоронного органу. Тоді було більше 100 підрозділів, тепер є 56 відділів прикордонної служби. Прикордонна служба відмовилася від строкової служби і перейшла до комплектування контрактниками. Немає прикордонних застав».

На відміну від східного кордону, західний рубіж, що має протяжність 1200 кілометрів, українські прикордонники охороняють у тісній співправці з прикордонниками суміжних західних країн. Особливий контроль сьогодні є за перміщенням громадян Росії.

З понад 1 000 громадян РФ, які цьогоріч прибули в Україну через західний кордон, 59 особам було відмовлено у в’їзді на територію України через невідповідність мети поїздки і недостатнє фінансове забезпечення, пояснив Геннадій Торопов.

Геннадій Торопов також наголосив, що частину прикордонників із західного кордону переведено на східний – у Харківську та Луганську області. Зараз запланована планова ротація їх для відпочинку.