Попереджений – означає захищений. Як споживачі мають піклуватися про свою безпеку?

14.03.2012 | Кількість переглядів: 668

Що таке споживча самоосвіта? На що варто звертати увагу населенню. Під час покупки товару чи послуги? Із цим питанням журналісти звернулись до виконавчого директора Донецького обласного товариства споживачів Гаррі Мангасарова під час засідання прес-клубу. Ключем до вирішення всіх питань, за словами експерта, залишається Закон України «Про захист прав споживачів». Стаття 15 затверджує право споживача на своєчасну інформацію про товар або послугу. Тобто до того, як купити товар або замовити послугу, треба зібрати всю інформацію про них. Наприклад, спершу прочитати все написане на упаковці: з чого зроблено, за якою технологією тощо. Також зараз є нові технології в інформуванні населення, наприклад, QR-кодування товарів і послуг (з англійської – швидка відповідь). І ці новації, на думку доповідача, найближчим часом будуть широко застосовані в Україні. «У цьому коді міститься комплексна інформації саме для споживачів. І водночас, QR-код дозволяє миттєво дізнаватися про товар або послугу. В той час як завдяки штрих-коду, окрім припущення щодо країни виробника (за першими двома цифрами), споживач взагалі не отримує інформацію», – прокоментував Гаррі Мангасаров. Він також звернув увагу на те, що «товариство споживачів радить покупцям, перш ніж купувати якийсь товар тривалого користування, проводити елементарний маркетинг: зайти до двох-трьох магазинів та порівняти ціни».

До того ж, за словами Гаррі Мангасарова, Донецьке товариство споживачів завжди було відомим через судові захисти покупців. «Та останнім часом позовів стає менше. Цьому сприяє як навчання споживачів у товаристві, так і самоосвіта, яка допомагає громадянам відстоювати свої права», – акцентував експерт та підкреслив, що Донецьке товариство «перше в Україні почало застосовувати «медіацію» при вирішенні споживчих конфліктів (з англійської медіація – посередництво, медіатор – посередник при вирішенні конфліктів). Медіатор не виносить рішень, а сприяє досягненню взаємовигідного рішення для обох сторін», – зазначив Гаррі Мангасаров.

Читати також:

Плюси та мінуси генетично модифікованих організмів: що думають донецькі експерти?

Науковий світ розділився на два протилежних табори у питанні використання продукції з ГМО. Прибічники застосування біотехнологій у сільському господарстві та промисловості стверджують, що масове використання ГМ продуктів може врятувати світ від голоду та економічної кризи