Політика чистого повітря чи заборона паління?

23.02.2012 | Кількість переглядів: 645

Тетяна Андрєєва

Проект «Донецьк без тютюнового диму» пропонує активно втілювати в життя політику чистого повітря – звільнення громадських місць та місць харчування від тютюнового диму. Тим більше, що національне законодавство надає необхідні для цього умови.

За словами завідуючої кафедрою «Школа охорони здоров’я» Національного університету «Києво-Могилянська академія» Тетяни Андрєєвої, чисте повітря – це продукт спільного користування як курців, так і некурців. «У країнах, які вже дійшли до впровадження політики чистого повітря виникало 6 традиційних питань», – зазначила експерт. А саме: 1) Чи підтримає населення політику звільнення від тютюнового диму? 2) Чи дійсно виконуватиметься заборона паління? 3) Як зміниться якість повітря? 4) Як зміниться стан здоров’я людей? 5) Як це вплине на економічні показники? 6) Як це впливатиме на поведінку курців? На всі ці питання Україна може дістати відповіді з досвіду європейських країн. «Що ми отримаємо? Збереження здоров’я, збереження життя, полегшення дихання та економічні вигоди, адже не треба так часто змінювати килими, меблі, одяг. До того ж, діти ростуть у вільному від тютюнового диму середовищі, то ж зменшується вірогідність, що вони стануть курцями в майбутньому», – зазначила Андрєєва.

У більшості країн, в тому числі й в Україні, головним контраргументом є те, що буцімто бізнес стане збитковим. «Власники кафе та барів вважають, якщо вони почнуть дотримуватися політики чистого повітря й заборонять паління у своїх приміщеннях, то до них приходитиме менше клієнтів. Проте, вони не враховують, що якраз тоді до них прийдуть ті, хто не ходить зараз через те, що в приміщеннях палять. У жодній країні світу такі побоювання не підтвердились – зрештою, бізнес всюди лише вигравав», – підкреслила Тетяна Андрєєва.

Експерт акцентувала, що саме за допомогою політики чистого повітря, отримуємо набір місць, де заборонено паління. «Людина починає думати: якщо мені не можна палити на роботі, якщо мені не можна палити в кафе, якщо мені не можна палити на вулиці, якщо мені не можна палити вдома, то нащо мені взагалі палити? Зрештою, ми допомагаємо людям зберегти життя. Деякі курці вважають, що їм нав’язують ідею здорового способу життя, але в усіх країнах, де проводились опитування, від 60% до 80% курців відкрито чи таємно мріють кинути палити. На жаль, з першої спроби їм не вдається це зробити. Тому саме такі заходи контролю над тютюном, як заборона паління в громадських місцях, підвищення податків та цін допомагають курцям прийняти це рішення», – підсумувала Андрєєва.

Читати також:

Вміст тютюнового диму в «курящих» кафе Донецька перевищує норми ВОЗ практично у 18 разів

За результатами моніторингу якості повітря проекту «Донецьк без тютюнового диму», в кафе, барах та ресторанах Донецька норма кількості частинок РМ2.5 (маркерів тютюнового диму) перевищена практично у 18 разів

Как украинцы относятся к запрету на курение в кафе, барах и ресторанах? (АУДИО, ФОТО)

17 ноября 2011 года во Всемирный день отказа от курения в Верховной Раде был зарегистрирован законопроект №9474 «О полном запрете курения в общественных местах, кафе, барах, ресторанах, спортивных заведениях и заведениях культуры»