Педагоги Донеччини поширюватимуть знання з питань медіаграмотності

15.03.2016 | Кількість переглядів: 3 044

Громадська організація «Донецький прес-клуб» оголошує конкурс інноваційно-методичних розробок з медіаграмотності для педагогів навчальних закладів Донецької області.

За результатами буде визначено шість переможців – по три призових місця у двох номінаціях: «для вищих навчальних закладів» та «для загальноосвітніх шкіл». Найкращі матеріали увійдуть до збірки-посібника, який буде розповсюджено по бібліотеках шкіл та вищих навчальних закладах області.

Конкурс є другим етапом реалізації проекту «Навчання основам безпеки в сучасному цифровому та медіапросторі», який продовжує просвітницьку роботи прес-клубу: протягом листопада 2015 р. – березня 2016 р. відбулося чотири дводенних тренінга з питань цифрової грамотності та шість — з медіаграмотності для викладачів вищих навчальних педагогічних закладів, а також для вчителів шкіл Донеччини в Маріуполі, Слов’янську, Красноармійську та Артемівську (Бахмуті).

Метою проведення конкурсу є створення творчого навчально-методичного доробку, спрямованого на поширення знань щодо питань медіаграмотності серед різних цільових аудиторій (студенти, школярі, батьки, працівники освіти, місцева громада).

У конкурсі можуть взяти участь викладачі вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації, вчителі, керівники позашкільних об’єднань юних журналістів, журналістських гуртків. На розгляд приймаються як індивідуальні роботи, так і груповий інтелектуальний продукт. Кількість розробок, поданих на конкурс однією особою або групою авторів, не обмежена. Участь у конкурсі безкоштовна.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити заявку на участь та до 15 травня 2016 року (включно) надіслати на електронну адресу pclubdn@gmail.com заповнену заявку із прикріпленим конкурсним матеріалом (методичні розробки з питань медіаграмотності у таких формах (на вибір): лекції, розробки практичних занять, презентації, тренінги, вікторини, сценарії, ділові ігри, квести, флешмоби  тощо) з темою листа «Матеріал для участі в конкурсі» (деталі оформлення конкурсних матеріалів дивіться у Положенні про конкурс)

Методичні розробки оцінять члени фахового журі, серед яких будуть представники наукових, медійних та громадських організацій. Про результати конкурсу учасники дізнаються не пізніше 17 червня 2016 року. Нагородження переможців відбудеться у Києві наприкінці червня 2016 р. під час медіаланчу за участю провідних журналістів та медіаекспертів.

Завантажити положення Конкурсу та заявку на участь можна за посиланням:

Положення про Конкурс

Заявка на участь

Читати також:

Шкільну освіту Донеччини та Луганщини «перепрошиють» на «Освітньому марафоні»

2 грудня 2019 року БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» розпочав у Києві першу конференцію-інтенсив в рамках проєкту «Освітній марафон». «Освітній марафон» спрямований на розвиток управлінської компетентності керівників закладів загальної середньої освіти для впровадження «Нової української школи». Організатор події — БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» в рамках …

В Донецькій області з’явилася друкована газета для сіл буферної зони

Перше число друкованої газети «ГРОМАДА Схід» отримали мешканці сіл 20-кілометрової зони вздовж лінії розмежування на Донеччині. Газета виходитиме з вересня 2019 року два рази на місяць накладом 30 тисяч примірників, розповсюджуватиметься у понад 100 населених пунктах Донецької області. Наступного року вона з’явиться також на Луганщині. Проект видання друкованої газети для сільських мешканців реалізує благодійний фонд …

Донецький прес-клуб видав збірку інноваційно-методичних розробок з медіаграмотності для педагогів

З березня по червень 2016 року тривав конкурс на кращу інноваційно-методичну розробку з питань медіаграмотності для педагогів навчальних закладів Донецької області. Конкурс став фіналом проекту «Навчання основам безпеки в сучасному цифровому та медіапросторі», який за підтримки Посольства США в Україні реалізувала громадська організація «Донецький прес-клуб». Протягом жовтня 2015 р. – березня 2016 р. тренери  прес-клубу …

Донбас Медіа Форум: як ситуація на сході вплинула на медіапростір України

У рамках проекту «Донбас Медіа Форум» (ДМФ) розробляється стратегія підтримки журналістів Сходу України. Також планується створення постійно діючого освітньо-комунікаційного майданчику, де представники медіа будуть отримувати необхідну організаційну підтримку та нові знання. Про це повідомляють члени оргкомітету ДМФ (Донецький інститут інформації, Інститут демократії ім. пилипа Орлика, Донецький прес-клуб), підбиваючи підсумки цьогорічного заходу. Після Форуму, який відбувся …