Освітян Донецької області нагородили за інноваційні розробки з медіаграмотності

03.07.2016 | Кількість переглядів: 4 928

Вчора, 2 липня, у Києві відбулась церемонія нагородження шкільних вчителів та педагогів вищих навчальних закладів Донецької області, які стали переможцями конкурсу з медіаграмотності. Конкурс інноваційно-методичних розробок для освітян організувала громадська організація «Донецький прес-клуб». Найсильнішими виявилися роботи освітян зі Слов’янська, Маріуполя, Торецька, Дружківки, Мирнограда та Покровська.

Два перших місця здобули викладачі Державного навчального закладу «Слов’янський професійний аграрний ліцей» Наталя Іващенко та Оксана Бойко за авторський тренінг «Медіаграмотність – ми йдемо на допомогу», а також вчитель Торецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9 Ганна Мартишевська за авторський квест «Людина і ЗМІ». Навчальні заклади переможців отримали в якості призу мультимедійні проектори. Інші переможці також отримали корисні подарунки – відеокамери, штативи, фотоапарати. За словами однієї з переможниць Ганни Мартишевської, у вчителів є розуміння важливості формування в учнів критичного мислення. «Для сучасної школи дуже важливо, аби діти навчились критично мислити, розрізняти інформацію, яку вони отримують з телебачення та інтернету, а також були розбірливими у виборі джерел інформації. А нам, вчителям, не менш важливо навчитися це робити, аби допомагати нашим підопічним. Такі тренінги та конкурси якраз допомагають нам у цьому», — підкреслила вона.

Під час нагородження учасники мали нагоду поспілкуватись із журналістами та медіаекспертами: головним редактором газети «Донеччина» Ігорем Зоцем, завідувачкою кафедри реклами та зв’язків із громадськістю Одеського національного університету Наталією Стеблиною, доцентом кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія» Сергієм Штурхецьким. До церемонії нагородження також долучилася головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Раїса Євтушенко. Вона підкреслила, що у скрутні часи, які склалися в Україні, а особливо на Донбасі впродовж останніх двох років, медіаграмотність має посідати важливе місце в освіті. За її словами, навіть за відсутності спецкурсу через перевантаженість шкільної програми вчителі можуть успішно вплітати медіаграмотність у свої уроки незалежно від предмету. На думку представниці МОН, добре, що існують подібні проекти громадських організацій, які можуть проводити цю просвітницьку роботу.

Загалом на конкурс надійшло 32 роботи, з них 7 – від вищих навчальних закладів, 25 – від загально-освітніх шкіл. До складу журі, яке визначало переможців, увійшли медіаексперти: завідувач кафедри журналістики Донецького національного університету (Вінниця) Олена Тараненко, директор Центру медіареформ Людмила Гуменюк, доцент кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія» Сергій Штурхецький.

За словами Виконавчого директора ГО «Донецький прес-клуб Тетяни Строй, викладачі – дуже вдячна аудиторія для роботи з медіаграмотністю. «Вже кілька років у медіаекспертів та Міністерства освіти України відбуваються обговорення запуску уроків медіаграмотності в школах. Проте, наразі ці зміни до програми втілити не вдалось. А за допомогою нашого комплексного проекту, який складався з тренінгів з медіаграмотності для викладачів та конкурсу методичних робіт, ми змогли заохотити педагогів Донеччини звертати увагу на це важливе питання в рамках будь-яких уроків. Більшість переможців конкурсу це викладачі гуманітарних дисциплін – мови, літератури, історії. В межах позакласної роботи вони намагаються допомогти учням різного віку навчитись особливостям роботи з інформацією в сучасному світі, критичному мисленню, креативності, власній відповідальності за свої слова та тексти. То ж наразі ми бачимо потребу продовжувати роботу в цьому напрямку, залучати ще більше освітян до процесу позакласної роботи з медіаграмотності зі своїми учнями», — зазначила вона.

Конкурс проводила ГО «Донецький прес-клуб» в межах проекту «Навчання основам безпеки в сучасному цифровому та медіапросторі», який реалізується за підтримки Посольства США в Україні. У межах проекту викладачі ВНЗ та вчителі шкіл Донецької області брали участь у тренінгах з цифрової та медіаграмотності, які відбулися у Маріуполі, Слов’янську, Бахмуті та Покровську.

Повний перелік переможців

Перші два місця (приз – мультимедійний проектор) отримали:

1. Групова робота «Тренінг «Медіаграмотність – ми йдемо на допомогу», автори
Іващенко Наталія Василівна,
Бойко Оксана Яківна
викладачі Державного навчального закладу «Слов’янський професійний аграрний ліцей»;

2. Робота «Квест «Людина і ЗМІ», автор
Мартишевська Ганна Вадимівна, вчитель Торецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №9

Другі два місця (приз – цифрова відеокамера + штатив) oтримали:
1. Робота «Практичне заняття з медіаграмотності для учнів 4-го класу», автор
Безрук Ольга Петрівна, вчитель Лисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Красноармійської районної ради;
2. Групова робота «Квест-проект «Анна Кареніна»: вчора, сьогодні, завтра», автори
Стопкевич Олена Вікторівна,
Гаденко Тетяна Олександрівна,
Вчителі Дружківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7

Треті два місця (приз – цифровий фотоапарат) отримали:

1. Робота «Матеріали для практичних занять з медіаграмотності», автор
Понцір Людмила Олександрівна, вчитель Мирноградської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5;
Кірсанова Тетяна Михайлівна, директор
2. Робота «Конспект заняття для учнів 5-го класу «Я – медіаучень!», автор
Портянна Вікторія Іванівна, вчитель Покровської ЗОШ І-ІІ ступенів №6.

Також журі вирішило винести в окремі номінації:

- роботу групи авторів Красноармійського педучилища «Дослідження «Медіаосвітні технології – важливий засіб модернізації вищої освіти (з досвіду роботи), автори:
Олійник Олена Іванівна, директор
Климова Валентина Леонідівна, заступник директора
Кабанова Дар’я Андріївна, викладач
Кривенко Людмила Олександрівна, викладач

ЦЯ РОБОТА була оцінена як комплексне наукове дослідження та впровадження знань з медіаграмотності в процес підготовки фахівців вищої школи;
Приз – цифрова відеокамера + штатив

А ТАКОЖ:
Приз – проектор за найбільш креативне втілення знань з медіаграмотності в практику навчального процесу отримали

Ємцова Вікторія Олександрівна, Піддубний Сергій Анатолійович, вчителі Маріупольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №64,

Автори роботи «Навчально-методичний комплекс «Медіакомпетентність як інноваційна практика організації навчально-виховного процесу».

РОСІЙСЬКОМОВНА ВЕРСІЯ

Читати також:

Шкільну освіту Донеччини та Луганщини «перепрошиють» на «Освітньому марафоні»

2 грудня 2019 року БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» розпочав у Києві першу конференцію-інтенсив в рамках проєкту «Освітній марафон». «Освітній марафон» спрямований на розвиток управлінської компетентності керівників закладів загальної середньої освіти для впровадження «Нової української школи». Організатор події — БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» в рамках …

В Донецькій області з’явилася друкована газета для сіл буферної зони

Перше число друкованої газети «ГРОМАДА Схід» отримали мешканці сіл 20-кілометрової зони вздовж лінії розмежування на Донеччині. Газета виходитиме з вересня 2019 року два рази на місяць накладом 30 тисяч примірників, розповсюджуватиметься у понад 100 населених пунктах Донецької області. Наступного року вона з’явиться також на Луганщині. Проект видання друкованої газети для сільських мешканців реалізує благодійний фонд …

Донецький прес-клуб видав збірку інноваційно-методичних розробок з медіаграмотності для педагогів

З березня по червень 2016 року тривав конкурс на кращу інноваційно-методичну розробку з питань медіаграмотності для педагогів навчальних закладів Донецької області. Конкурс став фіналом проекту «Навчання основам безпеки в сучасному цифровому та медіапросторі», який за підтримки Посольства США в Україні реалізувала громадська організація «Донецький прес-клуб». Протягом жовтня 2015 р. – березня 2016 р. тренери  прес-клубу …

Донбас Медіа Форум: як ситуація на сході вплинула на медіапростір України

У рамках проекту «Донбас Медіа Форум» (ДМФ) розробляється стратегія підтримки журналістів Сходу України. Також планується створення постійно діючого освітньо-комунікаційного майданчику, де представники медіа будуть отримувати необхідну організаційну підтримку та нові знання. Про це повідомляють члени оргкомітету ДМФ (Донецький інститут інформації, Інститут демократії ім. пилипа Орлика, Донецький прес-клуб), підбиваючи підсумки цьогорічного заходу. Після Форуму, який відбувся …