Олеся Медвєдєва: «Наша мета проста – змінювати світ на краще, починаючи хоча б з рідного міста»

10.09.2013 | Кількість переглядів: 474

Гурт молодих активістів, навчаючись у Горлівському регіональному інституті університету «Україна», ініціювали створення громадської організації. Ентузіазм молодих людей вийшов за межі студентського самоуправління, в форматі якого вони діяли на той момент — так прагнення реалізації масштабних проектів для молоді стало основним мотивом для створення громадської організації «Спектр». Сьогодні НДО працює в соціальному та культурному напрямках, ініціює багато цікавих різнопланових заходів. Про роботу об’єднання із задоволенням розповіла її керівник Олеся Медвєдєва.

Олесю, як давно ви працюєте, скільки зараз напрямків роботи?   

-   Історія нашої молодіжної організації розпочалася у 2006 році. Перший склад «Спектру», який тоді очолив Олександр Абдулаєв, вже виріс у прямому розумінні. І хоча вони все ще цікавляться діяльністю свого дітища, вже не працюють у НДО. Але надбаний ними досвід ми використовуємо і доповнюємо у сподіваннях, що і в подальшому організація буде активно розвиватися.

 Починалося все з культурних заходів. Першим проектом став Більярдний турнір, який тоді підтримала обласна влада. Змагання мали успіх серед молоді і проводився три роки поспіль. Зараз напрямків роботи значно більше. Наприклад, Регіональний фестиваль творчості молоді з особливими фізичними потребами «Сяйво надій».  Цей захід став не просто традиційним, він і в масштабах зріс! Розпочинали ми на рівні міста наприкінці 2009 року, а з 2011-го він набув статусу регіонального. Проводимо щороку напередодні Дня інвалідів (3 грудня), зацікаленість цим заходом стабільно зростає. Насправді не так багато є акцій, де б молодь з обмеженими фізичними можливостями комфортно могла демонструвати свої таланти.

Чому «Спектр» почав опікуватися саме молоддю з обмеженими фізичними можливостями?

-   Це давня традиція, яка бере свій початок ще з часів, коли організація працювала на базі університету «Україна», а сам внз був заснований як прогресивний заклад інтегрованого типу. Це означає, що він був дружнім (як в архітектурному, так і просто в людському ставленні) до студентів – інвалідів різноманітних нозологій. Інклюзивно, тобто в змішаних академічних групах, де в однаково комфортних умовах навчаються як звичайні студенти, так і «особливі». Тому, накопичивши унікальний досвід роботи з такими людьми, добре орієнтуючись у їхніх проблемах, організація на перших порах  проводила велику кількість соціальних заходів саме для цієї категорії населення, співпрацюючи зі спеціалізованими міськими установами та організаціями.

Ви вже говорили, що за час роботи «Спектр» значно розширив перелік напрямків своєї роботи. Розкажіть, будь ласка, більш детально про інші проекти.

-    Одним з основних напрямків діяльності для нас є розвиток волонтерського руху. Сьогодні організація має найбільшу в місті команду волонтерів найрізноманітніших спеціалізацій – будь то технічний супровід заходів чи робота з інвалідами. Варто відзначити, що наша команда постійно зростає, залучаючи нових членів. Наприклад, зовсім нещодавно завершився наш спеціальний проект «Школа волонтерів». Сьогодні, без перебільшення, можна стверджувати, що без наших волонтерів не відбувається жодний міський захід.

Розкажіть про проект «Школа волонтерів». Чи задоволені ви результатами? Плануєте його продовжувати?

-   Цей проект розпочав свою роботу у травні і тривав три місяці. Протягом цього  часу ми проводили семінари та тренінги для активної молоді, навчаючи їх всьому, що можуть зробити добровольці під час найрізноманітніших заходів — культурних, соціальних, навчальних. Наприклад, ми почали готувати волонтерів, які б супроводжували учнів, студентів з обмеженими можливостями, які навчаються у звичайних закладах. Допомагали б їм комфортно відчувати себе в суспільстві. Найближчим часом ми б хотіли відкрити міський Центр волонтерів, де б активна молодь могла постійно набувати необхідних знань і реалізовувати своє прагнення бути корисною суспільству.

Чи є у вас ще якісь проекти освітнього напрямку для молоді?

-  Крім «Школи волонтерів» у нас зараз працює ще й «Школа соціальної реклами». В цьому проекті беруть участь школярі та студенти внз – разом близько 100 осіб. Зараз вони набирають теоретичних знань: про зміст соціальної реклами, її види, а також про технічні інструменти для її створення. Учасники «Школи» працюють групами, і по її завершенні кожна з груп представить свій проект соціальної реклами. Я думаю, що найбільш вдалі з них мешканці Горлівки зможуть побачити на бордах міста, а також у місцевих ЗМІ.

Над чим працюєте останнім часом?

-   Нещодавно ми почали працювати в рамках Горлівсько-Омульської програми (місто в Швеції), метою якої є обмін досвідом двох країн щодо молодіжної політики, активізації молоді, працевлаштування, допомоги незахищеним верствам населення. Програма триватиме два роки. На даному етапі вже є перші результати – наші активісти повернулися з Омулю, де мали змогу оцінити роботу місцевих волонтерів і перейняти європейський досвід. Сьогодні швецькі представники працюють тут, у Горлівці. Так можна сказати, що «Спектр» вже вийшов і на міжнародний рівень.

З якими проблемами доводиться стикатися «Спектру» в своїй роботі?

-  На жаль однією з найбільших проблем є пасивність більшості молодих людей. Хоча молодь і є найпрогресивнішою частиною населення, часто доводиться стикатися з нерозумінням сутності нашої діяльності, банальними лінощами і небажанням розвивати навіть очевидні таланти. Але разом з тим, це й певна перешкода нашій діяльності, і водночас наша робота. Тому ми не припиняємо діяти, зацікавлювати і залучати юнаків та дівчат до виконання корисних справ. До того ж за роки роботи ми налагодили ефективний механізм взаємодії з різноманітними міськими організаціями, установами. Збудована робоча схема висунення ініціатив та їх реалізації, а також схема впровадження молодіжної політики в місті – це запорука того, що у подальшому багато з існуючих перешкод будуть подолані.

Які плани організації на найближчий час?

-  У нас завжди купа ідей та планів! Окрім традиційних і діючих проектів, ми активізуємо роботу щодо створення «Молодіжного медіа центру». Ми хотіли б надати молоді певну частину інформаційного простору для обговорення гострих суспільно-значущих питань. Також плануємо створити «Молодіжний інформаційний портал», який буде працювати в рамках медіа центру. Як би там не було, ми не зупиняємося на обраному шляху. Я не втомлююся повторювати, що наша мета проста – змінювати світ на краще, починаючи хоча б з рідного міста. Трошки справжнього патріотизму, краплю ініціативи – і от ми мешканці процвітаючого міста, до якого завжди хочеться повертатися.

Читати також:

Увага! Завтра відбудеться відеоміст Львів-Краматорськ: “Плюси і мінуси законопроєкту “Про медіа” №2693. Правки регіональних ЗМІ”.

УВАГА! Запланований на  понеділок, 16 березня,  о 12.00  онлайн-міст за участю журналістів/ок, медіаекспертів/ок Львівщини та Донеччини ВІДБУДЕТЬСЯ ЗАВТРА, 8 КВІТНЯ, З 12 до 13 ГОДИНИ. Промов(и)ці у Львові: Парасковія Дворянин, доцентка Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного університету “Львівська політехніка”; Ірина Марушкіна, доцентка Львівського національного університету імені Івана Франка; Дмитро Посипанко, експерт з комунікацій; Віктор …

Чому у Львові та Ужгороді критикують законопроєкт «Про медіа» і вимагають його суспільного обговорення

Проєкт Закону «Про медіа» (№2693) не може бути ухвалений у тій редакції, в якій його пропонують, оскільки не допомагатиме роботі засобів масової інформації, а навпаки — перешкоджатиме діяльності журналістів і порушуватиме Конституцію. Крім того, до напрацювання цього документа має бути залучене якнайширше коло осіб, оскільки діяльність ЗМІ стосується усього суспільства. Про це науковці та практикуючі …

Технології як шлях до процвітання медійного простору України

Два роки тому в Україні з’явилася онлайн-платформа для журналістів і експертів HelpSMI. Програма допомагає медіа знаходити експертів для коментування матеріалів, колумністів для наповнення сайтів авторськими колонками, гостей на теле- і радіоефіри або інтерв’ю, а також учасників для тематичних засідань прес-клубів. З іншого боку, завдяки HelpSMI компетентні знавці та лідери сучасності мають змогу частіше з’являтися у …

Конкурс на краще фото у бікіні, а також жінки на війні та у бізнесі: про що писали медіа Донеччини у серпні (результати серпневого гендерного моніторингу)

До моніторингу рівня гендерної чутливості донецьких медіа було включено 5 інтернет-видань («Донецкие новости», «Вчасно, «Новости Донбасса», «Новости Мариуполя 0629», «Новости Славянска 6262») та 5 друкованих видань ( «Маяк», «Знамя индустрии», «Приазовский рабочий», «События», «Восточный проект»). Кожне медіа аналізували за п’ятьма категоріями: тематикою (представленість чоловіків та жінок як експертів/експерток, героїв/героїнь), кількістю фемінітивів, наявністю стереотипних образів, сексистського контенту …