Триває навчання у медіашколі політичної аналітики «Вибори 2019″

27.05.2019 | Кількість переглядів: 2 902

Фото hromadske.ua

Громадська організація «Донецький прес-клуб» (з 2014 р. працює у Києві) оголошує реєстрацію учасників/иць на навчання у медіашколі «Вибори 2019». Метою навчання є роз’яснення важливих моментів парламентської передвиборчої кампанії 2019 в Україні, оволодіння основами політичної аналітичної журналістики.

До участі запрошуються студент(к)и факультетів/кафедр журналістики та політології та інших соціальних наук вищих навчальних закладів, а також журналіст(к)и-початків(и)ці з усіх областей України. Досвід в сфері виборчого процесу не є обов’язковим. Основними критеріями відбору буде активна громадянська позиція, готовність бути мультиплікатором отриманих знань після закінчення проекту. Передбачається, що випускники/ці медіашколи по закінченню навчання підготують не менше двох тематичних публікацій щодо аналізу перебігу та результатів парламентської кампанії 2019 у своєму регіоні.

Учасники отримають сертифікати за умови участі у всіх сесіях тренінгу тривалістю три дні.

Місце проведення: етнографічний комплекс «Українське село» (с. Бузова, 25 км від Києва): http://www.etno-selo.com.ua/index.php?lang=ua.

3 хвиля медіашколи відбудеться  12-14 липня 2019 р.

Під час триденного навчання учасники/ці дізнаються про:

-       історію, поняття та сучасні погляди на виборчий процес;

-       міжнародні стандарти виборів;

-       види виборів та виборчі системи.

-       форми демократичного управління та їх особливості.

-       фінансування виборчих кампаній.

-       сфери компетенції та відповідальності депутатів парламенту.

-       законодавчі норми щодо порушення виборчого законодавства та результати їх застосування в Україні;

-       рекламні та піар технології як інструмент просування політичних меседжів та формування громадської думки;

-       як виявляти маніпуляції політиків та перевіряти факти при підготовці журналістських матеріалів.

Та навчаться:

-       розрізняти етапи виборчого циклу, аналізувати, яку інформацію можливо і важливо надати громадянам під час різних етапів виборчого циклу;

-       комплексно оцінювати дотримання міжнародних стандартів у сфері виборів;

-       розрізняти, як працюють різні виборчі системи і до яких результатів вони призводять;

-       аналізувати джерела фінансування виборчих кампаній та їх потенційний вплив на виборних осіб;

-       аналізувати передвиборчі обіцянки кандидатів у депутати на відповідність повноваженням парламентаря;

-       вирізняти законні та незаконні методи здійснення виборчої діяльності;

-       перевіряти факти, які наводять політики у своїх меседжах.

 

 Наші тренер(к)и:

 

Олег Гришин -       сертифікований фасилітатор міжнародної програми “BRIDGE” (bridge-project.org);
Оксана Ярош -       докторка політичних наук, сертифікована тренерка із виборчих питань;
Діана Дуцик -       медіаекспертка, виконавча директорка ГО «Український інститут медіа та комунікації»;
Олена Самойленко -       медіатренерка, старша викладачка кафедри журналістики Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця).

 

Співробітники/ці прес-клубу та тренер(к)и допоможуть розмістити кращі студентські роботи у регіональних та національних медіа.

Участь у заході добровільна та безкоштовна! Донецький прес-клуб забезпечує трансфер учасників із залізничного вокзалу м. Києва до місця проведення тренінгу, проживання, харчування, компенсує витрати на проїзд громадським транспортом (за наявності квитків на автобус, поїзд (плацкарт, купе), а також надає роздаткові матеріали.

Що необхідно зробити:

1)    обрати дати тренінгу, зручні для вас, і до 6 липня 2019 р. заповнити та відправити онлайн форму на участь:  https://forms.gle/YMQ9YxbE9PWPLEHM9

2) дочекатися обов’язкового підтвердження вашої участі;

3) у разі підтвердження участі заздалегідь подбати про квитки в обидва кінці, зробити ксерокопію зворотнього.

Якщо виникнуть питання, звертайтесь до Тетяни Строй за тел. 066 224 36 55, 067  665 42 49 або на мейл: pclubdn@gmail.com.

Захід проводиться в рамках проекту «Розвиток аналітичної політичної журналістики через навчання студентів у медіашколі «Вибори-2019» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Читати також:

Технології як шлях до процвітання медійного простору України

Два роки тому в Україні з’явилася онлайн-платформа для журналістів і експертів HelpSMI. Програма допомагає медіа знаходити експертів для коментування матеріалів, колумністів для наповнення сайтів авторськими колонками, гостей на теле- і радіоефіри або інтерв’ю, а також учасників для тематичних засідань прес-клубів. З іншого боку, завдяки HelpSMI компетентні знавці та лідери сучасності мають змогу частіше з’являтися у …

Особливості протидії ЗМІ маніпуляціям та дезінформації у ході виборчих кампаній. Рекомендації для медіа

Журналісти онлайн-видання «ОстроВ» під час виконання протягом червня — листопада 2019 р. проекту «Парламентські вибори 2019:  протистояння маніпуляціям у медіа в Донбасі», який реалізовано завдяки Медійній програмі України,  за підтримки Інтерньюз/USAID, висвітлювали перебіг кампанії, фокусуючись на аналізі обіцянок і заяв політиків та їх відповідності діяльності цих же людей до та після виборів. Свої спостереження протягом …

Конкурс на краще фото у бікіні, а також жінки на війні та у бізнесі: про що писали медіа Донеччини у серпні (результати серпневого гендерного моніторингу)

До моніторингу рівня гендерної чутливості донецьких медіа було включено 5 інтернет-видань («Донецкие новости», «Вчасно, «Новости Донбасса», «Новости Мариуполя 0629», «Новости Славянска 6262») та 5 друкованих видань ( «Маяк», «Знамя индустрии», «Приазовский рабочий», «События», «Восточный проект»). Кожне медіа аналізували за п’ятьма категоріями: тематикою (представленість чоловіків та жінок як експертів/експерток, героїв/героїнь), кількістю фемінітивів, наявністю стереотипних образів, сексистського контенту …

Джинса і напівправда передвиборчої журналістики в місцевій пресі

У червні 2019 року Інститут демократії імені Пилипа Орлика за підтримки Медійної програми в Україні здійснював моніторинг роздержавлених регіональних друкованих медіа та їх сайтів у 10 регіонах України: Вінницькій, Волинській,  Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Хмельницькій та Черкаській областях. Моніторинг ставив на меті оцінити якість контенту, тематику та дотримання стандартів журналістики та законодавства при …