Триває навчання у медіашколі політичної аналітики «Вибори 2019″

27.05.2019 | Кількість переглядів: 2 702

Фото hromadske.ua

Громадська організація «Донецький прес-клуб» (з 2014 р. працює у Києві) оголошує реєстрацію учасників/иць на навчання у медіашколі «Вибори 2019». Метою навчання є роз’яснення важливих моментів парламентської передвиборчої кампанії 2019 в Україні, оволодіння основами політичної аналітичної журналістики.

До участі запрошуються студент(к)и факультетів/кафедр журналістики та політології та інших соціальних наук вищих навчальних закладів, а також журналіст(к)и-початків(и)ці з усіх областей України. Досвід в сфері виборчого процесу не є обов’язковим. Основними критеріями відбору буде активна громадянська позиція, готовність бути мультиплікатором отриманих знань після закінчення проекту. Передбачається, що випускники/ці медіашколи по закінченню навчання підготують не менше двох тематичних публікацій щодо аналізу перебігу та результатів парламентської кампанії 2019 у своєму регіоні.

Учасники отримають сертифікати за умови участі у всіх сесіях тренінгу тривалістю три дні.

Місце проведення: етнографічний комплекс «Українське село» (с. Бузова, 25 км від Києва): http://www.etno-selo.com.ua/index.php?lang=ua.

3 хвиля медіашколи відбудеться  12-14 липня 2019 р.

Під час триденного навчання учасники/ці дізнаються про:

-       історію, поняття та сучасні погляди на виборчий процес;

-       міжнародні стандарти виборів;

-       види виборів та виборчі системи.

-       форми демократичного управління та їх особливості.

-       фінансування виборчих кампаній.

-       сфери компетенції та відповідальності депутатів парламенту.

-       законодавчі норми щодо порушення виборчого законодавства та результати їх застосування в Україні;

-       рекламні та піар технології як інструмент просування політичних меседжів та формування громадської думки;

-       як виявляти маніпуляції політиків та перевіряти факти при підготовці журналістських матеріалів.

Та навчаться:

-       розрізняти етапи виборчого циклу, аналізувати, яку інформацію можливо і важливо надати громадянам під час різних етапів виборчого циклу;

-       комплексно оцінювати дотримання міжнародних стандартів у сфері виборів;

-       розрізняти, як працюють різні виборчі системи і до яких результатів вони призводять;

-       аналізувати джерела фінансування виборчих кампаній та їх потенційний вплив на виборних осіб;

-       аналізувати передвиборчі обіцянки кандидатів у депутати на відповідність повноваженням парламентаря;

-       вирізняти законні та незаконні методи здійснення виборчої діяльності;

-       перевіряти факти, які наводять політики у своїх меседжах.

 

 Наші тренер(к)и:

 

Олег Гришин -       сертифікований фасилітатор міжнародної програми “BRIDGE” (bridge-project.org);
Оксана Ярош -       докторка політичних наук, сертифікована тренерка із виборчих питань;
Діана Дуцик -       медіаекспертка, виконавча директорка ГО «Український інститут медіа та комунікації»;
Олена Самойленко -       медіатренерка, старша викладачка кафедри журналістики Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця).

 

Співробітники/ці прес-клубу та тренер(к)и допоможуть розмістити кращі студентські роботи у регіональних та національних медіа.

Участь у заході добровільна та безкоштовна! Донецький прес-клуб забезпечує трансфер учасників із залізничного вокзалу м. Києва до місця проведення тренінгу, проживання, харчування, компенсує витрати на проїзд громадським транспортом (за наявності квитків на автобус, поїзд (плацкарт, купе), а також надає роздаткові матеріали.

Що необхідно зробити:

1)    обрати дати тренінгу, зручні для вас, і до 6 липня 2019 р. заповнити та відправити онлайн форму на участь:  https://forms.gle/YMQ9YxbE9PWPLEHM9

2) дочекатися обов’язкового підтвердження вашої участі;

3) у разі підтвердження участі заздалегідь подбати про квитки в обидва кінці, зробити ксерокопію зворотнього.

Якщо виникнуть питання, звертайтесь до Тетяни Строй за тел. 066 224 36 55, 067  665 42 49 або на мейл: pclubdn@gmail.com.

Захід проводиться в рамках проекту «Розвиток аналітичної політичної журналістики через навчання студентів у медіашколі «Вибори-2019» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Читати також:

Конкурс на краще фото у бікіні, а також жінки на війні та у бізнесі: про що писали медіа Донеччини у серпні (результати серпневого гендерного моніторингу)

До моніторингу рівня гендерної чутливості донецьких медіа було включено 5 інтернет-видань («Донецкие новости», «Вчасно, «Новости Донбасса», «Новости Мариуполя 0629», «Новости Славянска 6262») та 5 друкованих видань ( «Маяк», «Знамя индустрии», «Приазовский рабочий», «События», «Восточный проект»). Кожне медіа аналізували за п’ятьма категоріями: тематикою (представленість чоловіків та жінок як експертів/експерток, героїв/героїнь), кількістю фемінітивів, наявністю стереотипних образів, сексистського контенту …

Джинса і напівправда передвиборчої журналістики в місцевій пресі

У червні 2019 року Інститут демократії імені Пилипа Орлика за підтримки Медійної програми в Україні здійснював моніторинг роздержавлених регіональних друкованих медіа та їх сайтів у 10 регіонах України: Вінницькій, Волинській,  Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Хмельницькій та Черкаській областях. Моніторинг ставив на меті оцінити якість контенту, тематику та дотримання стандартів журналістики та законодавства при …

В донецьких медіа з’явилися матеріали з гендерної тематики: результати червневого моніторингу

До моніторингу рівня гендерної чутливості донецьких медіа було включено 5 інтернет-видань («Донецкие новости», «Вчасно, «Новости Донбасса», «Новости Мариуполя 0629», «Новости Славянска 6262») та 5 друкованих видань ( «Маяк», «Знамя индустрии», «Приазовский рабочий», «События», «Восточный проект»). Кожне медіа аналізували за п’ятьма категоріями: тематикою (представленість чоловіків та жінок як експертів/експерток, героїв/героїнь), кількістю фемінітивів, наявністю стереотипних образів, сексистського контенту …

Засоби масової інформації не можуть замінити державу

«Місцеві та центральні засоби масової інформації недостатньо інформують про проблеми переселенців. Вимушені переселенці не довіряють місцевим ЗМІ. Внутрішньо переселені особи також не мають задовільного доступу до офіційної інформації: часто не знають про рішення місцевої та центральної влад», — певна виконавчий директор Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Світлана Єременко. А згідно дослідження, проведеного донецькою громадською організацією …