Не залишайся байдужим разом з центром для молоді «ДОБРО»!

06.09.2013 | Кількість переглядів: 730

«На початку моєї громадської активності я познайомився з роботою мера одного з міст Ізраїлю, який протягом п’яти років відродив життя громади завдяки культурній події – Бієнале», — розповідає голова громадської організації «Добропільський Центр Молоді «ДОБРО» Володимир Орос, — «Ідея полягала у тому, аби створювати тимчасові архітектурні композиції у покинутих місцях або тих, де незабаром має розпочатися будівництво. Звичайно, мешканці відреагували на цю задумки з недовірою…Та, коли мер запросив фахівців і майстри взялися за роботу, то почалося справжнє диво. У захопленні від побаченого, жителі вже самостійно наводити лад у своїх подвір’ях, а наступного року вони подавали ідеї в мерію для благоустрою своїх територій. Так за кілька років, нерухомість у місті зросла в два-три рази, наплив туристів збільшився і у людей з’явилося  нове джерело доходів.

Звичайно, Добропілля — не перлина біля моря, але наше місто має свої принади: довколишні села так і кличуть до себе міських туристів насолодитися їх красою, а культурні події можуть залучити іноземних туристів. Але страх перед чимось новим досить великий і необхідний час для реалізації задуманого. Сподіваюсь, що з часом наш власний бієнале появиться і на Добропіллі. У будь якому разі наша організації докладає для цього чимало зусиль. Та про все по черзі.

Наша організація офіційно народилася 14 липня 2010 року — в День взяття Бастилії. Безумовно, така дата вже зобов’язує. Але, тим не менш, все почалося набагато раніше, ще в 2007 році, коли в соціальній мережі «Вконтакте» була створена група «Добропольчане». Тоді ж у активних і небайдужих людей нашого міста з’явилася можливість знайомства і спілкування один з одним, обговорення ідей і спільних планів. Поступово ми прийшли до того, що необхідно створити благодійний фонд, який  акумулював би фінанси активних городян для благоустрою Добропілля та створення нових можливостей. Зокрема — молодіжного центру. Спочатку була сформована невелика група, яка зробила перші кроки на шляху до розвитку. Цьому активно посприяла Наталія Датченко (у той час — координатор програм Українського фонду соціальних інвестицій у Донецькій і Луганській областях). Вона допомогла побувати нам на першому тренінгу, під час якого ми усвідомили : У світі стільки ще нового, незвіданого. І що слова В.І. Леніна «Вчитися. Вчитися. Вчитися» — чиста правда). Вже будучи офіційно зареєстрованими, ми запросили до себе в гості ще одну знакову особистість — Якова Рогаліна, директора ДБФ «ДОБРОТА». Він провів для членів і партнерів нашої організації тренінг «Файндрайзинг для сталого розвитку НДО». У заході взяли участь активні жителі міста, представники влади та бізнесу м. Добропілля та Добропільського району. Цей тренінг став для багатьох ( для нас в тому числі), так сказати, точкою відліку.

Чому вибрали саме третій сектор, а не іншу сферу?

Займатися громадською діяльністю ми вирішили тому, що хотіли змін: в нашому житті і, звичайно ж, у нашому рідному місті. Адже багато хто знає: у малих шахтарських містах особливих перспектив немає. Але не можна допустити, щоб уся розумна молодь їхала до столиці чи  в обласні центри! Тому необхідно тут і зараз створити умови для їх самореалізації, а це вже допоможе розвиватися не тільки їм, а й, відповідно, нашому місту.

Які проекти, ініціативи знакові для вас?

У 2011 році за підтримки однієї з компаній, ми провели Перший музичний фестиваль у місті Добропілля — ТериконФест. Під час цього заходу виступали музичні колективи Донбасу (реп і рок виконавці): PurpleIce, MC Tima, MekAMoroZ {101km}, NotFound, ALF, Вдача, MikleQueftDanatas MC, SchoolFriends, Saved, Script, Партизани, DirtyPlay, DeadSouls, Антураж, FrozenSplash і інші. В цілому фестиваль пройшов вдало, з морем емоцій, драйву і позитиву. Але, чесно кажучи, не всі «правильно» реагували на те, що відбувається…. Однак, навіть їх погану поведінку, розпиття спиртних напоїв і негода не завадили провести фестиваль на ура. У підсумку, у Добропіллі була створена сучасна репетиційна база для членів організації «Добропільський центр молоді «ДОБРО». Початковим виконавцям втілення ідеї створити таку базу припало до душі. Тепер на цьому майданчику постійно організовуються різні концерти, тематичні вечірки і т.д. Вона з кожним днем стає популярною, так як у Добропіллі чимала кількість творчих колективів, які мають спрагу розвивати свої таланти. В основному це представники важкої рок-музики, такі як «Skript», «Challenge, «Hotline» і поціновувачі реп-культури, наприклад, молодий колектив SoundofQuarters «SQ».

У 2012 році була організована «Школа волонтерів». Її мета — підвищення ефективності реалізації молодіжної політики в місті, мотивація молоді до волонтерської діяльності, оволодінню основними знаннями та вміннями, а також розвитку соціальної активності. Ми ставили перед собою такі завдання: підготувати нове покоління лідерів — творчих, ініціативних, впевнених у собі, готових брати на себе відповідальність; створити можливості для більш активного залучення молоді у вирішенні соціально-економічних, культурних, правових, екологічних та інших проблем нашого міста; популяризувати здоровий спосіб життя в нашому суспільстві; навчити механізмам досягнення результатів і розширення знань про управлінські принципи; зміцнити партнерські взаємовідносини між органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями у вирішенні соціально-значущих проблем. Школа волонтерів стартувала в січні 2012 року. Її програма складалася з двох невід’ємних частин: теоретичної та практичної. Відразу ж розпочався цикл тренінгів для учасників школи. Першим був «Розвиток волонтерського руху на території міста». У ньому взяли участь учні шкіл міста та робоча молодь Добропілля. Присутні познайомилися з такими поняттями, як «волонтер», «волонтерський рух», «соціальний проект» та обговорили важливість активізації молодіжного руху в цілому. Нашими волонтерами були створені чотири соціальні проекти, два з яких пройшли перший етап конкурсу місцевого розвитку «Гагарінська казка» та  «Спортивна мрія». Були утворені нові ініціативні групи, які взялися за прибирання міського парку і фарбування казкових фігур в ньому. Такі маленькі, але значущі події призвели до соціального вибуху в місті. Також наші волонтери взяли участь у всеукраїнській благодійній акції «Серце до серця», мета якої — зібрати кошти на лікування дітей, хворих на цукровий діабет, і закликати людей бути милосерднішими. У рамках акції був проведений флеш-моб «Живе серце». Охочі вишикувалися у формі серця біля будівлі виконкому Добропілля на знак милосердя. Захід зайняв всього 20 хвилин, але нікого не залишив байдужим. Нашими спільними зусиллями було зібрано близько 800 грн. для хворих. У цілому школу волонтерів можна вважати успішним проектом, який активізував не лише молодь міста.

Крім того ми активно підтримуємо екологічний рух у місті. Проводимо суботники та акції, а також — інформаційні кампанії. Наша організація підтримує ініціативу «Зробимо Україну Чистою». Також ми намагаємося ділитися своїм досвідом з іншими організаціями у сфері ефективного використання енергоресурсів. У 2013 році партнерами суботника стали громадські організації міста: «Еврика», «Робоча молодь Білозерського», а також підтримала компанія ДТЕК Добропіллявугілля.

 З якими проблемами вашій організації доводиться стикатися ?

Мабуть, єдина важлива проблема, з якою стикається організація — це пасивність громади. Її дуже складно розгойдати і пробити консервативні погляди (у тому числі і представників влади). Нам доводиться довго розповідати про перспективи та нові можливості, які відкриваються при реалізації того чи іншого проекту. Ми довго впроваджували ідею масового суботника в рамках компанії «Зробимо Україну Чистою», і ось через три роки вийшло понад 500 осіб. Безумовно, ми дуже раді цьому. Але для подальшого розвитку організації не вистачає професійних кадрів. Це, напевно, ще одна проблема. Але, будемо сподівається, що вона, як і попередня, цілком вирішувана.