На Донеччині покажуть найкращі документальні фільми з усього світу

04.11.2011 | Кількість переглядів: 688
Олена Ігнатьєва та Олександр Букалов

Олена Ігнатьєва та Олександр Букалов

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA» вже друге завітає до Донецька.  Проте, цьогоріч він охопив не лише обласний центр, а й інші міста: Добропілля, Горлівку, Краматорськ, Торез. Всі охочі зможуть відвідати покази безкоштовно.  За словами організаторів, вхід абсолютно відкритий, жодна попередня реєстрація не потрібна.Окрім переглядів фільмів, особливість «Docudays»  полягає в тому, що на кожен показ будуть запрошені спеціальні гості, які безпосередньо пов’язані з тематикою зустрічі. «Таким чином ми можемо забезпечити дискусію серед глядачів», – вважає один зі співорганізаторів заходу Альона Ігнатьєва.

Вона зазначила, що місця для показів обирались також не випадково. «Залежно від фільму і дискусії ми прагнули знайти максимально прийнятні приміщення і створити там для глядача оптимальну обстановку. Так, за допомогою кінофестивалю, ми намагаємося привернути увагу до таких суспільних проблем, до порушень прав людини», – розповіла Ігнатьєва.

Як повідомив один зі співорганізаторів, голова правозахисної громадської організації «Донецький меморіал» Олександр Букалов, глядачами кінопоказів також стануть люди, що перебувають у місцях позбавлення волі. «Минулого разу в одній з колоній мене запитали: навіщо ви показуєте ці фільми? Ми хочемо, щоб ви його переглянули і замислились яке це може мати відношення до вашої долі», – зазначив правозахисник. За його словами, покази в місцях позбавлення волі плануються у Торезі й Сніжному, Макіївці й Горлівці, Селідовому та Маріуполі.

На запитання журналістів чому кінофестиваль охопив небагато міст області, організатори відповіли, що проведення показів в регіонах – волонтерство та ініціатива громадських організацій чи окремих активістів. «Якщо хтось візьме на себе ініціативу знайти місце для демонстрації фільму – ви станете партнером нашого кінофестивалю. Ми готові показувати фільми в кожному місті, але потрібно, щоб були активні люди, які будуть цим займатися».

Читати також:

Як організувати публічну правозахисну акцію? — тренінг для активістів

 Amnesty International запрошує активних та вмотивованих людей долучитися до міні-тренінгу «Як організувати публічну правозахисну акцію» буде корисний як тим, хто вже має досвід такої діяльності, так і тим, хто лише нещодавно долучився до неї. Захід триватиме протягом трьох годин. Програма тренінгу фокусується на практичних знаннях і завершиться справжньою спільною акцією.   Задля ефективності роботи організатори …

У місцях позбавлення волі Донецької області досі залишаються проблеми із дотриманням прав людини

В Україні збільшується чисельність мешканців СІЗО: з 32 110 (у 2007 році) до 38 030 (у 2009)