На Донеччині другий рік поспіль відбувається «Школа взаємоповаги і толерантності»

09.11.2011 | Кількість переглядів: 639

Другий рік поспіль за підтримки проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні» відбувається Школа взаємоповаги і толерантності. В Донецькій області з 26 по 28 жовтня діти різних соціальних груп (з прийомних сімей, центрів соціальної та психологічної реабілітації, сироти) знайомилися зі своїми правами та обов’язками, дізнавалися, як захиститися від різних видів насильства.

Координатор проекту Європейського Союзу  Василь Ананьєв відзначив, що «протягом трьох днів Школи, діти не лише познайомилися один з одним, але й змогли виразити себе за допомогою форуму-театру, малюнків, ігор.  Вони дізналися, що таке  родинні цінності, відповідальне батьківство, стосунки в сім’ї. Головна мета навчання – створення мережі однодумців, які розділяють ці принципи. Ми сподіваємося, що це допоможе змінити життя всього українського суспільства на краще».

За словами експерта, в перспективі передбачено проведення 10 відкритих уроків самими  учасниками тренінгу. Вони зможуть поділитися своїми знаннями зі своїми однолітками,  рідними, близькими.

Тренер Школи взаємоповаги і толерантності Вікторія Федотова вважає, що проблеми дітей, які знаходяться в складних життєвих обставинах, актуальні для всієї України. Торік в Україні 2 574 дитини були втягнені в злочини, що відбувалися в сім’ї. Вже цього року 74 дитини – постраждали від домашнього насильства. Крім того, Вікторія відзначила, що нещодавно на всеукраїнській нараді з питань захисту дітей говорили про те, що ювенальна юстиція в Україні досі не працює, незважаючи на те, що кожен 15-й злочин в Україні скоюється неповнолітніми. «На даний момент майже 8 тисяч дітей у віці до 18 років знаходяться у в’язницях. Замість того, щоб оформляти дітей в інтернати, Україна повинна приділяти більше уваги кризовим родинам. Держава має докладати всіх зусиль, щоб дитина залишалась в сім’ї».

Один з учасників Школи, чотирнадцятилітній Микола з Маріупольського притулку «Пілігрим» поділився своїми враженнями: «Я вважаю, що потрібно вчитися. Коли вчишся – розвиваєшся. Тоді ти знаєш, що буде далі … у майбутньому».