«Молодіжна ініціатива міст» запрошує небайдужих

28.08.2013 | Кількість переглядів: 1 814

 Бажання подарувати людям хвилини щастя та добра об’єднало команду небайдужої молоді Донеччини у громадську організацію «Молодіжна ініціатива міст» (МІМ). У студентів виникла ідея створити волонтерський проект, щоби допомагати малюкам з дитячих будинків, ветеранам Вітчизняної війни, проводити екологічні акції.

МІМ доволі молода організація, як жартують хлопці та дівчата: «Нам лише рік, але ми крок за кроком навчаємося самостійно ходити». За доволі короткий термін діяльності немало вдалося зробити, незважаючи на те, що всі — студенти, і багато хто з них одночасно з навчанням у внз ще й працює. Бажання реалізувати себе у різних сферах, встигнути зробити якомога більше цікавих та корисних справ допомагає молодим людям гори звернути.

В організації діє «Мить Щастя» — програма творчого розвитку дітей-сиріт, в рамках якої дівчата та хлопці створили ляльковий театр («артистів» подарував Благодійний Фонд «Причетність»). Молоді люди самі вигадують сюжети історій та казок. Вони показують не просто вистави, а проводять справжні сеанси казкотерапії для дітей із сиротинців та притулків. З більш старшими дітьми волонтери готують вироби, роблять творчі постановки. Керівник проекту Кирило Боровий дуже вдало об’єднує добровольців програми. Також у минулому році студенти чотирьох внз взяли участь в Акції «Мить щастя», де вони збирали канцелярські  товари для  трьох дитячих будинків, а після цього три волонтерські групи з освітніми, творчими та виховними програмами поїхали до діточок та вручили їм канцелярські подарунки. А  вперше таку «Різдвяну мить щастя» МІМ організував для дітей дитячого будинку у Сніжному.  Хлопці та дівчата стали для малюків справжніми Дідом Морозом та Снігуронькою, подарували їм віру у казку, чари та у здійснення мрій. Цю ініціативу підтримав заступник голови Донецької обласної ради Олександр Кравцов, який  особисто взяв участь у заході.

"МИТЬ щастя" у школі-інтернаті

Спільно із управлінням у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації в рамках програми «Волонтерський рух Донеччини» реалізується проект «Регіональна Школа волонтерів». Двісті активістів з Донецька, Харцизька, Макіївки, Волновахи, Торезу навчаються  волонтерству,  вмінню діяти в  команді, бути лідерами. «Ми намагаємося навчити молодь бути професійними, відповідальними, результативними, інноваційними – це наші основні «чотири кити», — говорить голова МІМ Юлія Овчинникова.  – Хочемо, щоби після нашої школи молоді люди відкрили волонтерські центри у своїх містах».

Регіональна школа волонтерів "Новий обрій"

Учасники Школи ведуть «3D-дневник» — «Дневник Добрых Дел» (Щоденник Добрих Справ), кожен створює свій міні-проект допомоги. Наприклад, волонтери проекту брали участь у благодійній акції «Від серця до серця», під час якої збирали кошти на придбання слухових апаратів для дітей з вадами слуху, а також у заході до Дня Перемоги у Горлівському будинку для людей похилого віку, екологічній акції «Яблуневий цвіт» у дитячому будинку № 8, що у  Донецьку, акції з арт-терапії до Дня захисту дітей. 5 грудня у Міжнародний День волонтерів підбиватимуть підсумки, кращим вручать сертифікати.

 Громадські активісти прагнуть, щоб у нашій країні розвивалась культура волонтерства, адже українці – по суті добрі люди, треба лише показати можливість, де б вони проявили свої кращі риси. Серед волонтерів МІМу – школярі, студенти, медичні співробітники, освітяни, банківські службовці, робітники торгівлі, юристи, перекладачі… В організацію може звернутися кожен бажаючий, який відчуває потребу подарувати своє тепло та турботу іншим. Молодим людям, в свою чергу, важливо відчути себе корисними, мати можливість реалізувати свої  здібності.

У 2012 р. громадська організація отримала акредитацію на Українській Біржі благодійності. МІМ став Оператором Допомоги і тепер має можливість розміщати благодійні проекти, на реалізацію яких бажаючі з усієї країни можуть переказати кошти. «Якщо вам потрібна допомога, чи знаєте, що хтось її потребує, ви завжди можете звернутися до нас», — коментує Ю.Овчинникова.  У рамках цього співробітництва волонтери МІМу допомогли хлопчині з Авдіївки Данилу Луньову, який у 5 років став чемпіоном України з автокросу, увійшов до Книги рекордів Гіннеса. У 9 років він травмувався, майже два з половиною роки боровся з наслідками хвороби, і йому потрібно було продовжувати реабілітацію. Оплатити чергову путівку батьки були неспроможні (родині довелося на цей час вже продати машину, дачу, електроніку і навіть баггі (невелика спортивна машина – ред.), на якому хлопець виграв свій перший чемпіонат. Мама Данила звернулася до Фонду Віктора Пінчука. Прохання про допомогу спрямували на Біржу. Таким чином Данило зміг пройти реабілітацію у кримському санаторії ім. Кірова. Завдяки лікуванню, напади головного болю, від яких хлопець втрачав свідомість, порідшали. «Він став талісманом нашої організації, — коментує Юлія. – Хлопчина зростає справжнім чоловіком з величезним серцем та міцним внутрішнім стрижнем. Такі діти мають бути прикладом для інших юнаків та дівчат. Навіть після серйозних життєвих випробувань він сподівається на краще і мріє повернутися до спорту».

Також в організації був реалізований Творчий проект «Справа для душі», де творчі особистості протягом трьох місяців пройшли майстер-класи та тренінги з квілінгу (мистецтво виготовлення композицій із скручених вузьких смужок паперу), скраббукінгу (мистецтво оформлення фотоальбомів), креативного живопису, декору, професійної фотографії та інші. На кожному занятті  учасники робили речі у двох примірниках – одну для дітей з дитячих будинків, а іншу для себе чи своїх рідних.

Традиційною є для МІМу Акція «Добро відкриває серця», яка проводиться для дітей у парку кованих фігур кожного вересня. Керівник проекту «Добре серце» Олена Чернова проводить захід  в рамках «Фестивалю ковальської майстерності». Більш ніж 25 волонтерів протягом двох днів працюють з дітками у парку, роблять з ними іграшки з кульок, малюють, та роздають інформацію про благодійні проекти допомоги дітям.

Ще один з важливих напрямків – розвиток молодіжного підприємництва на Донеччині. Спільно з Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ GmbH, облдержадміністрацією та торгово-промисловою палатою провели регіональний конкурс бізнес-ідей для молодих та перспективних. Кожен з 13 переможців у чотирьох напрямках (будівництво, сфера послуг, сільське господарство, ІТ-технології та комунікації) отримав стартовий капітал у розмірі 10 тисяч гривень на втілення своєї справи.

Не менш цікавий проект – «Інновація як фактор зростання». В рамках цього проекту відбуваються семінари з інновацій внз Донецька для студентів 3-х та 4-х курсів. «Ми живемо у 21-му столітті, і все інноваційне – фактор прогресу, — вважає лідер МІМ Ю.Овчинникова. – Наступним етапом заплановано створення електронної біржі бізнес-активів, де реальні цікаві наукові розробки, бізнес-ідеї зможуть побачити та оцінити поважні інвестори». За словами Юлії, зараз розробляється сайт, на якому всі бажаючі розміщуватимуть свої цікаві бізнес проекти і на якому інвестори матимуть можливість профінансувати та підтримати інноваційні ідеї.

Волонтери МІМ не стояли осторонь й під час прийому гостей Євро-2012: хлопці та дівчата працювали у Донецькому ботанічному саду НАН України, перекладали екскурсії для представників іноземних делегацій.

У «Молодіжної ініціативи міст в пріоритеті – професійне зростання кожного її представника, тому організація спрямовує своїх активістів на різноманітні курси, форуми тренінги. У 2013 році  МІМ почала активну роботу з Європейською Програмою «Youth in Action». На початку серпня в рамках Програми розвитку молоді європейського простору та мобільності активісти організації брали участь у тренінгу з волонтерства «You are Employable», що відбувся у Вірменії. «Також ми стали партнерами ще чотирьох проектів, які заплановані на цю осінь у Вірменії, Туреччині та Азербайджані, — ділиться планами Ю.Овчинникова. — Наші волонтери також беруть активну участь у форумах управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації та Благодійного Фонду Віктора Пінчука».

Під час тренінгу у Вірменії

Скайп-конференція за участю волонтерів з інших країн

Також важливим напрямком діяльності МІМу є екологічна програма «Чисто Донецьк» та пропаганда здорового способу життя. Влаштовуються «Веселі старти» у дитячому будинку № 10 у Сніжному, також волонтери дбають про порядок на території дендрарію Ботанічного саду.

Учасники Екологічної Акції "Чисто Донецьк" у Донецькому ботанічному саду

За словами Ю.Овчинникової, готується проект для Української Біржі Благодійності спільно з Благодійним фондом «Причетність», це будуть сеанси казкотерапії для дітей, які лікуються в обласному опіковому центрі та онкоцентрі. Але для такої роботи волонтерам необхідно пройти певну психологічну підготовку, оскільки морально надзвичайно важко працювати з такою аудиторією, такі діти потребують особливої любові, щирості та тепла.

«Поєднання різних напрямків роботи у комплекс дасть нам можливість досягти ще більших результатів  у справі залучення небайдужої молоді,оскільки за молодими людьми – майбутнє громадського руху», — впевнені у МІМ.

Стати волонтером може кожен, переконані активісти. Для цього необхідно, насамперед, велике бажання допомагати людям, добре серце і віра в те, що можна щось змінити на краще. «Ми повинні пам’ятати, що волонтерський рух — це вищий прояв розвитку громадянського суспільства, і хто, як не ми, своїми активними діями має популяризувати волонтерство в регіоні, виховувати культуру волонтерства серед молоді!  - вважає Ю.Овчинникова. — Якщо у вас є вільна хвилина — подаруйте її іншим, якщо є вільна година — прийдіть на акцію, якщо є вільний день та бажання комусь допомогти — зробіть це сьогодні!»

Читати також:

У Києві відбулося перше обговорення практикуму деокупації

Практичний досвід волонтерів, які вже сьогодні реалізують процеси деокупації на визволених територіях, має бути корисним не лише у Донбасі після його повернення в Україну, а й в інших регіонах країни – у рамках декомунізації свідомості та розвитку громад. Такого висновку дійшли експерти круглого столу «Деокупація: як це працює?», який відбувся в Українському кризовому медіа-центрі (Київ) …

Допомога з берегів Дніпра

В Дніпрі, чи то по-старому в Дніпропетровську, складно знайти переселенця, який би не чув про благодійну організацію «Допомога Дніпра». Проста адреса – Карла Маркса, 119А, поряд з залізничним вокзалом.  Давня будівля з жовто-блакитною вивіскою «Допомога переселенцям»… «В четвер ввечері у нас фітнес, а в середу наш англомовний театр дає виставу», – розповідає координаторка «Допомоги» Людмила …

Берегиня Маріуполя

Нещодавно посол США в Україні Джеффрі Пайєтт сказав, що прикладом боротьби для всього Донбасу став Маріуполь. Саме тут, за його словами, «помер» проект «Новоросія». Феномен у тому, що відстояли місто самі його мешканці. Завдяки простим маріупольцям він не став безкоштовним російським транзитом до Криму, не порізаний на метал, не крокує по рознарядці «ДНР» у «щасливе …

Пароль надії — «Станція Харків»

У ті незрозумілі, нерозбірливі, тривожні дні гарячого літа 2014-го, коли в Донецькій і Луганській областях під обстрілами руйнувалися будівлі, долі і життя мирних людей, мало хто міг з упевненістю відчувати себе в безпеці навіть за межами територій інтенсивних боїв. Неможливо було передбачити, де стрілятимуть і підриватимуть завтра або сьогодні, навіть через кілька годин, через непередбачувані …