Модний креативний молодіжний «Модос»

27.09.2013 | Кількість переглядів: 1 249

Молодіжний рух «Модос» розпочав діяти у Маріуполі у 2006 році. Активні студенти Гуманітарного університету вирішили створити таке, чого ще не було – динамічну та яскраву, по-справжньому привабливу для молоді організацію. Через те, що досвіду громадської роботи жодний ініціатор на той момент не мав, то рамок та крітеріїв при формуванні НДО теж не було. Саме тому «Модус» і на сьогодні, скажімо так, є нестардартним об’єднанням.

«Нам потрібний був простір для реалізації творчих та громадських ініціатив, прагнення позитивно впливати на життя міста та країни, — говорять активісти. — На жаль, навколо було багато прикладів організації молодіжної активності за спонсорський кошт, або у рамках політичної діяльності, або у межах навчання. Тобто закінчувалося фінансування чи навчання у внз, і починалися сумні будні, учорашні однодумці прощалися, а напрацьований досвід, цікаві проекти ставали лише історією». Хлопцям та дівчатам з «Модосу» вдалося уникнути таких помилок та піти іншим шляхом: працювати виключно на безоплатній основі заради самореалізації та душевного комфорту. У той же час активісти відзначають, що їхня робота передбачає співпрацю зі спонсорами, владою, партнерами, завдяки яким мають підтримку та ширше поле діяльності. Сам кістяк НДО складають 39 осіб, а ось за сім років у громадських заходах та проектах взяло участь понад 500.

За ініціативи представників «Модосу» у Маріуполі з’явилися нові фестивалі, які активно підтримує вся молодь. Серед них щорічний «MODERN FUN FEST» та конкурс талантів «Гордість Маріуполя». Надовго запам’яталися акції «Епідемія Доброти у Маріуполі», турнір «Живі шахи», «Зомбі-парад». При «Модосі» декілька років працює продюсерський центр «UKRSTARS», де молоді люди діляться своєю майстерністю з іншими, «юні таланти» обговорюють творчі ідеї, артисти витупають на великих сценах міста та області.

Світкуємо 235-річчя міста

Нещодавно у рамках святкування 235-річчя Маріуполя відбувся конкурс «Гордість Маріуполя», його прототипом є популярне серед укранців талант-шоу «Україна має талант». Голова молодіжного руху Тетяна Ватинян розповідає: «За трирічне існування цього конкурсу перед маріупольцями виступило багато неординарних людей. Вони – володарі унікальних талантів, який необхідно показати всім, адже вони – гордість Маріуполя». За словами Тетяни, вік учасників коливався від 6 до 75, та найбільший успіх мала Марина Полуян, яка підкорила бездоганним академічним вокалом усіх слухачів.

Фестиваль молодіжних культур «Modern FUN Fest» проводився цього року вчетверте. Заявки надійшли від сотні людей. Конкурс передбачав 13 номінацій: від поп-музики до силової акробатики. Глядачі фестивалю мали змогу одночасно побачити танцювальні номери хіп-хопу, побувати в епосі рицарів та подивитися на елементи екстремального спорту. «Ми хочемо показати, що наша молодь талановита та активна», — коментує прес-секретар організації Ірина Смагіна.

Юнаки та дівчата молодіжного руху «Модос» беруть участь у всеукраїнських та міжнародних тренінгах, семінарах та конференціях з громадської активності, захисту прав людини, інформаційних технологій, народної дипломатії та толерантності. Молоді люди, буваючи у багатьох містах України, презентують себе та незвичний для Маріуполя імідж культурного центру: наприклад, саме представник «Модосу», вокаліст гурту «Пікап» Дмитро Лук’янов у 2010 році переміг у конкурсі «Обличчя Донеччини» у номінації «Талановита молодь України».

У травні минулого року стартував проект «Друзі сім’ї», спрямований на допомогу багатодітним родинам Маріуполя. На

Перемога проекту "Друзі сім'ї"

сьогодні під його опікою перебувають 26 сімей із загальною кількістю дітей понад 80 осіб. Цю діяльність підтримують міський відділ у справах сім’ї та молоді та палац культури «Молодіжний».

«До організації можуть звернутися всі, хто потребує допомоги, не зважаючи на те, чи є якісь посвідчення та довідки про статус багатодітної або малозабезпеченої родини, як це вимагають державні служби», — пояснює Тетяна Ватинян. «Потрібно лише бажання юнаків та дівчат, а також підтримка батьків, які зайняті вирішенням поточних життєвих проблем. У них немає ані часу, ані коштів на розвиток чи освіту дитини. Нам хочеться допомогти їм, щоб діти не почувалися знедоленими», -  додає керівник проекту Олена Макаренко.

За минулий навчальний рік учасники проекту встигли відвідати вистави у драмтеатрі, зоопарк селища Сартана, виставку метеликів, переглянути декілька мультфільмів у кінотеатрі «Лукомор’я». Одна з підопічних Оксана Проценко зізнається, що у зоопарку найбільше сподобалися коні. Навіть в кімнаті у дівчинки висить плакат з улюбленими тваринами. «Такі виїзди завжди корисні, — вважає мама Оксани Раїса. – Хоча ми тут вже не вперше (дітлахи їздили під час відпочинку у

Фото на згадку: виставка метеликів

дитячому таборі), але все одно дітям дуже приємно та цікаво милуватися звірями».

З лютого цього року для дітей з малозабезпечених сімей відчинив свої двері Клуб англійської мови. Досвідчений викладач займається з дітьми від 6 до 14 років. На перший урок з’явилося близько сотні дітлахів, тому довелося їх розбити на групи за віком та рівнем знань. З жовтня волонтери «Модоса» починають заняття з математики та української мови.

1 вересня підбили підсумки акції «Ура, 1 Вересня!», суть якої полягала у допомозі зібрати до школи дітей з багатодітних родин: забезпечити канцтоварами, рюкзаками та одягом. Небайдужі маріупольці з усіх районів міста привозили до палацу «Молодіжний» набори шкільних приладь, іноді цілими коробками. Одна з волонтерів привезла чотири пакунки іграшок. Таким чином діти одержали не лише необхідні для школи речі, але й нову іграшку на додаток.

Роздача речей малозабезпеченим родинам

Маріупольці оцінили молодіжну ініціативу: соціальний проект «Друзі сім’ї» переміг на конкурсі «Майбутнє Маріуполя». Про подальший розвиток проекту можна дізнатися на сторінці у соціальній мережі «Вконтакті» http://vk.com/druzya_semya.

Приділяють увагу у «Модосі» й діяльності, спрямованій на охорону здоров’я. У 2007 р. організація назбирала кошти та придбала апарат штучної вентиляції легенів для школи-інтернату № 6 м.Маріуполя, де перебувають діти-інваліди. На жаль, з 2008 року цей заклад закрили, дітей розподілили по всіх районах міста, а у будівлі школи зараз розташований суд. У 2010-11 рр. розпочалася кампанія по фінансуванню відділення неврології Маріупольської міської лікарні. Одного разу до «Модоса» звернулася мати сімох дітей з приводу того, що їй не надали безкоштовних ліків для її малюка, хворого на астму. Тоді активісти почали «завалювати» листами місцевий відділ охорони здоров’я, відправили звернення до міністерства. Результат не забарився: незабаром жінка отримала всі необхідні ліки для дитини.

Найближчим часом представники НДО планують відкрити інформаційну платформу для громадських організацій області. На думку активістів, це необхідно для обміну анонсами заходів, проектів, ініціатив між об’єднаннями та широкого інформування громадськості. У такий спосіб молоді люди хочуть подолати своєрідну «стіну», з одного боку якої мешканці запитують: «Чому у місті нічого не проводять?», а з іншого – громадські діячі цікавляться: «Чому так мало людей відвідують заходи?»

Також у «Модосі» ведуть пошук складу для зберігання речей, які дарують пересічні громадяни для дітей з сиротинців та шкіл-інтернатів. «Ми запрошуємо всю активну молодь міста приєднатися до нас, шукаємо організаторів проектів, партнерів серед інших громадських організацій та звичайних юнаків та дівчат, які хочуть творчо проявити себе, а також покращити життя міста, зробити добру справу. Ми хочемо показати, що у Маріуполі живуть найкращі та найщиріші люди!» — говорять у «Модосі».

Читати також:

Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Донбасі: допомога людям по обидві сторони війни

Зайцево, Ленінське, Майорськ, Курдюмовка, Первомайське, Нєвєльське, Водяне, Сєверне, Жованка, Бахмутка, Новоселівка2, Кам’янка… Назви цих поселень на Донеччині постійно лунають у повідомленнях з лінії фронту: тут обстріли, руйнування, загибель і поранення людей, у більшості відсутня влада у звичному розумінні – чи то цивільна, чи то військова, немає магазинів, аптек, медичних пунктів, звісно ж, і банківських установ, …

Оксана Очкурова, переселенка: мир буде врятований любов’ю

Жили-були тато, мама і троє дітей: молодшому було 7 місяців, а старшому — 15 років. Старший захворів. Звернулися до місцевої лікарні, а їм кажуть: «Всі палати, всі місця заброньовані під ополчення, лікуйтеся вдома, як хочете». Незабаром після цього син твердо сказав: «Мама, нам потрібно швидше збиратися і їхати». Але їхати було страшно. А залишатися — …

Дія, що нас врятує

В цій війні ми всі дорослішаємо. Процес нелегкий, болісний, інколи навіть кривавий. Проте безпорадність держави щодо постраждалих людей змушує ставати активнішими та відповідальнішими. І це природно — якщо в одному місці чогось бракує, в іншому воно має з’явитися. Неприродно те, що все відбувається швидко, зненацька, приголомшено несподівано. Мить – і ти у чужому місті без …

Кібуц: Тут всіх чекають, але нікого не тримають!

Добротний двоповерховий гуртожиток, широкі алеї та господарські будівлі – ось, що таке комуна, яку побудував для переселенців благодійний фонд «Добрий самарянин» у селі Маяки Одеської області. Це єдиний в своєму роді кібуц (колективне господарство — ред.) в Україні.   — Діти не повинні бачити війну, діти не повинні бачити смерть, тому, коли благодійний фонд «Добрий …