“Ми хочемо аби люди вірили: об’єднавши свої зусилля та фінанси, можна ефективніше вирішувати будь-які проблеми», — вважають активісти громадської організації «Відродження села»

05.09.2013 | Кількість переглядів: 775

«Цьогоріч нашій громадській організації виповнилось три роки», — розповідає  голова  «Відродження села» Олександр Шевченко, — наш спільний громадський день народження припадає на 25 лютого. Незважаючи на доволі юний вік, ми доволі швидко розвиваємось. Це стосується власне як ініціатив, так і збільшення кількості наших активістів. В основному діяльність організації направлена на розробку цільових програм розвитку території Опитнянської сільської ради, покращення та захист законних соціальних, економічних, творчих умов та інших інтересів громадян. Члени організації постійно відвідують засідання сесій Опитнянської сільської ради, на яких обговорюються питання  соціально-економічного розвитку громади. Зокрема, одна з наших недавніх пропозицій: ми спільно з місцевою владою та дільничним інспектором найближчим часом плануємо створити із молодих членів ОГО  групи з охорони громадського порядку. У майбутньому ми плануємо безпосередньо відстоювати соціальні та економічні інтереси мешканців нашої громади, тому, звісно, розглядаємо варіант залучення  до роботи професійного юриста. Та на цей момент правозахисника в організації, на жаль, поки що немає», — ділиться пан Олександр, — «Фінансування організації формується в основному за рахунок членських внесків. Кошти надходять з безповоротної фінансової допомоги організацій, підприємств, установ та окремих осіб, гуманітарної допомоги, тощо. Добре допомагають й місцеві підприємці, коли члени організації звертаються по допомогу. Гранти ми отримували, але їх було не так вже і багато».

До ремонту

Якими досягненнями ви пишаєтесь?

Незважаючи на те, що ми досить молода організація, але перші паростки досягнень вже маємо. По-перше, приймали участь у відкритті нової, комфортної ясельної групи в дитячому навчальному закладі «Малятко». Це стало можливим завдяки написанню проекту «Мы расширим детский сад — хватит мест для всех ребят» на Конкурс грантів Сергія Клюєва — 2012. У садочку на той час налічувалось всього 2 групи, в яких виховувалось 36 діточок. Ще 40 малят стояли у черзі. Власне сам садок розрахований на 140 місць (7 груп). Але за відсутності фінансування групи закривалися, відключалися від централізованого опалення та в результаті —  прийшли у повний занепад. Вийшли з ладу опалювальна, каналізаційна системи, водопровід, електропроводка. Стали непридатними вікна, двері, підлога. М’яка покрівля повністю протікала, внаслідок чого заклякли стелі та стіни. Ми дуже раді, що нам вдалося виграти цей проект. Під час ремонту допомагали усі: батьки, представники влади та приватні підприємці. І вже 15 серпня 2012 року була відкрита нова група. Садочок з радістю прийняв ще 18 діток.

Після ремонту

Всі мешканці громади були приємно вражені капітальним ремонтом групи. Відгуки батьків і не тільки ви  можете прочитати в соціальній мережі на сторінці завідуючої дитячим садком Фарафонової Зінаїди Василівни – в альбомі «Група готова к презентации проекта»  http://www.odnoklassniki.ru/profile/549652398113/photos

По-друге,  ми успішно реалізували проект Управління у справах сім’ї та молоді Донецької області – «Дні Польщі». Метою було — залучити молодь, дітей та активних жителів громади до проведення заходів, присвячених «Дням Польщі в Опитненській громаді», познайомити з історією, культурою і традиціями Республіки Польща, тим самим спробувати підвищити рівень конкурентоспроможності та мобільності нашої молоді серед європейського молодіжного співтовариства. Чому саме Польща? Артемівський район цього річ є пілотним по взаємодії з Республікою Польща. Протягом усього тижня у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Дослідне були розроблені і проведені тематичні заняття, виховні години на тему  «Багатовікові традиції польсько-українських взаємин». Серед учнів 5-11 класів була проведена вікторина «Чи знаєш ти Польщу?». У бібліотеці школи відбулася виставка літературних творів, присвячених польсько — українській культурі. Також, з успіхом пройшов конкурс художнього мистецтва «Польща очима дітей та молоді». Наступний етап заходів пройшов у «Артемівському професійному аграрному ліцеї», де відбувся інформаційний день для студентів закладу. І на завершення «Днів Польщі » пройшла презентація проектів молодих лідерів Опитнянской громади, підготовлених спеціально для представників польської делегації . Та, на жаль, вони не змогли відвідати нашу громаду .

Окрім цих проектів, завдяки нашим зусиллям  у селищі працюють секції з футболу та волейболу. Ми самотужки  встановили  волейбольні стійки, кожного року викошуємо траву на футбольному полі, готуємо проекти на різні конкурси на отримання грантів для  благоустрою спортивних майданчиків, відновлення бігової доріжки і т.д. Плануємо виділяти кошти на придбання спортивного інвентарю (м’ячі, сітки, форма). Також ми підтримуємо клуб любителів рибної ловлі. Ми згуртували людей за інтересами. З місцевим органом влади ведемо перемовини про надання става у користування ОГО «Відродження села». Також систематично прибираємо від бур’янів спортивні майданчики, футбольне поле та навколо став у селищі Опитне, беремо участь у громадських роботах, наприклад, — ремонтували пішохідний міст через річку Бахмут. Ми хочемо аби люди вірили, що об’єднавши свої зусилля та фінанси, можна ефективніше вирішувати будь-які проблеми. Раніше у це не вірили, а зараз — менталітет поступово змінюється….

Під час свята

Нещодавно члени ОГО «Відродження села» у співпраці з місцевими органами влади та молодіжною громадською організацією «Молоді регіони» провели на березі става у селі Опитне  вже традиційне для всіх жителів громади та гостей свято Івана Купала. (Напередодні свята організували загальний суботник та генеральну репетицію свята. Поки одні члени нашої організації готували місце, налаштовували апаратуру, готували купальське вогнище та купальські чучела, інші прибирали територію навкруги, перегороджували в’їзд  автотранспорту, розставляли таблички. Ми маємо надію, що проводячи спільні заходи, все більше людей будуть не тільки відпочивати разом, але й допомагатимуть у серйозних справах (і фінансово, і фізично).

Розкажіть, будь ласка,  про свої плани.

У цьому році ми розробили та подали проект «Спортивний куточок здоров’я» з благоустрою футбольного поля та бігової доріжки в селищі Опитне та проект «Крепок телом-богат и делом!» з благоустрою спортивного майданчика з вуличними тренажерами та гімнастичним обладнанням. На жаль жоден з проектів ми не виграли, але ми врахуємо свої слабкі місця та будимо приймати участь в конкурсах у наступному році. Також у 2013 ми плануємо провести ряд культурно-масових та спортивних заходів, які будуть направлені на об’єднання та активізацію опитнянської громади.

Крім того, актуальним є пошук коштів для втілення у життя вище зазначених проектів, а також підвищення рівня активності громади та залучення нових членів. Бо треба мати стабільну та міцну фінансову основу аби вирішувати конкретні питання та проблеми селян.