Мешканці зони бойових дій воліють стерегти свої розбомблені хати, – волонтери

18.02.2015 | Кількість переглядів: 1 009

Переселенці з зони бойових дій намагаються не від’їжджати далеко від дому. І за будь-якої зручної нагоди відразу повертаються у свої, нехай навіть розбомблені, домівки.

Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Донецьком (включення з Краматорська) на тему: «Міграційні маршрути мешканців із зони АТО» повідомив волонтер Сергій Косяк.

- Я займаюся вивезенням людей і евакуацією, то ж постійно моніторю ці всі переміщення. Знаю, що люди реєструються, як переселенці, і повертаються знову до рідних місць. Тому що люди не хочуть кидати свої будинки, навіть розбиті будинки не залишають. Навіть у тих містах, які під постійними обстрілами, залишається доволі багато населення. З різних причин, — каже він.

За словами волонтера, більшість переселенців не хочуть їхати кудись далеко. Маючи вибір, вони залишаються близенько коло дому. Відчайдухи ж їдуть туди, де їх хтось запросив чи пообіцяли роботу та житло.

-  З власного досвіду можу сказати, що багато приймає Одеса та Дніпропетровськ. Ті, кому є куди їхати, приїжджають в Слов’янськ, реєструються і далі собі їдуть куди хочуть. А тим, кому нема куди їхати,  приїжджають до нас, в наші бази для переселенців. І там уже працює офіс, який їх реєструє і відправляє далі по Україні. У нас є база даних із всіх регіонів. Але більша частина залишається в Донецькій області, — каже Сергій Косяк.


За його словами, ці мешканці, які залишаються у населених пунктах під обстрілами, страшенно дратують військовим. Тому що заважають їм виконувати бойові завдання.

- Мені важко це назвати антитерористичною операцією. Тому що йдуть повномасштабні бої. Єдине, чого нема, так то не залучають авіацію. І в більшості випадків з мирним населенням просто не рахуються, — зауважив волонтер.


Його колега, координатор волонтерської організації “SOS-Краматорськ” Олександр Ворошков зауважив, що місцева влада поставила перед волонтерами завдання: вивезти мирне населення подалі від бойових дій.

- Зараз дуже багато людей виїжджають з тих міст, які обстрілюють ся – Дебальцево, Авдіївка. І є завдання їх переселяти десь в центральну чи Західну Україну. Але більшість цих людей не мають бажання їхати, тому що вони не знають, куди вони їдуть. Ситуація, коли людей вивозять невідомо куди і невідомо на яких умовах, їх дуже лякає, — каже він.

Читати також:

«Карітас Харків»: милосердя, безкорислива любов, допомога нужденним

Війна не милує нікого. Ні дорослих, ні старих, ні дітей, ні тих, хто сам не може постояти за себе. Іванка, дитинчатка з синдромом Дауна, вихопили зі звичної обстановки, з кола знайомих людей в Донецьку, де йшла війна, і вивезли, точніше – евакуювали за допомогою Держслужби з надзвичайних ситуацій до Харкова. Так хлопчик опинився у Центрі …

З вірою в себе

Кілька кілометрів рівних рядів однакових світлих будинків з червоними дахами. Це Грузія. Містечко для переселенців. Таких поселень в країні більше 40. З’явилися вони у Південній Осетії в перший рік після війни з Росією. Будували бюджетним коштом та на гроші західних партнерів. А що в Україні? А у нас поки що нічого. Поки що. На державу надії …

Підприємці, є можливості!

З травня по серпень 2016 року в Києві десятки переселенців змогли відвідати серію занять для бізнесменів-початківців. Люди, які виїхали з зони конфлікту на сході України чи з анексованого Криму, залишивши там свої бізнеси та робочі місця вчилися, як правильно розпочати свою справу на новому місці. А поради та нові знання їм безкоштовно надавали найкращі спеціалісти …

«Мій будинок — моя фортеця»: як переселенці у Львові вирішують житлові проблеми?

Что нам стоит дом построить?  …Я подумал, что тужить? Нужно взяться нам и строить… Саме ці рядки згадалися під час розмови з представниками організації «Громадський рух переселенців Донбасу». І в цій асоціації немає ні краплі іронії. Ця команда заслуговує на повагу й підтримку. Адже, незважаючи на те, що проекти будівництва житла для переселенців настільки складні …

  • галина

    Бо не зона бойцових дій, а зона АТО. ВСЮДИ БРЕХНЯ! Тому й люди не захищені. Покинуті.

  • галина

    Бо не зона бойцових дій, а зона АТО. ВСЮДИ БРЕХНЯ! Тому й люди не захищені. Покинуті.