Майдан готовий стояти у Києві щонайменше до лютого

20.12.2013 | Кількість переглядів: 893

«Майдан готовий як психологічно, так і матеріально-технічно, залишитися у Києві щонайменше аж до лютого», — вважає аналітик Нижнєсілезького Центру Стратегічних досліджень, аналітик провідного спеціалізованого польського Інтернет-видання Portal Spraw Zagranicznych Збігнев Черпінський, — «Питання в тому, як реагуватиме уряд? Він вже двічі намагався «очистити» Майдан, але в результаті вони отримала інший ефект: ще сильніший опір з боку учасників цієї довгострокової акції та її масову підтримку з боку населення. Я очікую, що Майдан зможе довести: значна частина українського суспільства прагне аби Україна вступила до ЄС. Крім того, у багатьох містах України (і в самому Києві) суди забороняли збори та мітинги, та, не зважаючи на це, Майдан залишається місцем, де суспільство здатне висловити свій протест. З цієї точки зору, він є запобіжним клапаном для української політичної системи. Забезпечення права власних громадян на мирний протест також корисно для українського уряду. Та чи усвідомлює він це..?», — розповів прес-клубу пан Збігнев.

На запитання  »Чи вірить тепер ЄС Януковичу?», — аналітик відповів: «Певен, що в Брюсселі залишилось дуже мало людей, які і надалі готові довіряти пану президенту. Я думаю, що українська зовнішня політика (останніх трьох років) по відношенню до ЄС тепер сприймається не більше ніж як гарна імітація, для того аби отримати ще кілька бонусів від Росії. Перш за все по відношенню до ціни на природний газ. Нині ситуація в Україні виглядає таким чином: опозиція довела, що вона не має достатньої підтримки, а також — не взмозі вжити рішучих дій до влади. В той же час опозиціонери вже звинуватили Партію регіонів і самого президента Януковича майже у всіх злочинах, за винятком канібалізму…

Така риторика прирівнює всі подальші ймовірні компроміси опозиції із нинішнім урядом до зради ідей Майдану. Що ж стосується ставлення до жителів Донецької області, то люди на Майдані вважають їх більше «жертвами Януковича», аніж заклятими ворогами. Проте європейським журналістам та аналітикам важко зрозуміти, чому так багато українців не можуть усвідомити, що вони не можуть приєднатися до ЄС без демократичних виборів, а також з таким високим рівнем корупції, який існує в Україні Що стосується санкцій, то я впевнений, що їх основними причинами можуть бути такі фактори: надмірне застосування сили проти демонстрантів на Майдані; подальше погіршення демократичних стандартів, особливо це стосується виборів; репресії проти опозиції. Думаю, що Захід не зацікавлений у санкціях, але якщо ЄС і США все ж таки вирішать іх застосувати, то вони, звичайно, вдарять там, де це дійсно боляче: банківські рахунки та майно українських топ-чиновників (і топ-бізнесменів, які підтримують Партію регіонів) в Європі та США; візова політика, а також — міжнародна ізоляція, відмова давати Україні кредити від ЄБРР, МВФ, з відсутністю гнучкості Заходу під час перемовин щодо сплати вже існуючої заборгованості», — завершив З.Черпінський.