Людині потрібно обов’язково розвиватися у всіх напрямках: розум, тіло, дух. Workout допоможе!

16.09.2013 | Кількість переглядів: 1 402

У даний час Workout (детальніше про цей напрямок тут: http://ru.wikipedia.org/wiki/Street_Workout) можна сміливо вважати певним брендом, а не просто вуличним тренуванням. Під егідою Street Workout проводяться міжнародні фестивалі, впроваджуються програми з популяризації здорового способу життя, будуються майданчики, проводяться навчальні заходи… Цей рух набирає обертів у всьому світі, а у нашої країни є всі шанси стати центром цього руху. Як Workout зародився в Донецьку? Наскільки він популярний? Про це прес-клубу розповів ініціатор Донецької групи турнікменів Дмитро Коробков .

«Навесні 2010 року я натрапив в YouTube на ролик з темношкірими хлопцями з США, які показували, чого досягли, займаючись на турніках. Я був вражений і почав вивчати цю тему. Незабаром знайшов відео за участю Дениса Мініна, — тепер уже лідера руху Street Workout, — та інших хлопців з України й сусідніх країн. У нас починалося все з трьох чоловік. Я створив групу в інтернеті і став запрошувати знайомих. Наступного дня вийшов на майданчик і побачив, що там займаються два хлопця. Підійшов, запитав, чи знають вони про рух Workout? Вони сказали, що про щось таке чули і не більше… Ми стали тренуватися разом. Цей момент можна вважати початком історії Workout Donetsk. Поступово, зі зростанням групи, до нас приєдналася велика кількість людей, ми влаштовували спільні тренування, змагання, збори».

Чому вирішили цим зайнятися? Яка соціальна місія?

Спочатку почали займатися для свого здоров’я та підтримки себе в тонусі. А потім вже поступово стала вимальовуватися наша місія: «Показати, як можна весело і з користю проводити час з друзями, без алкоголю, наркотиків та тютюнопаління. Показати, що це нормальний спосіб життя, а не альтернатива. Показати, що людині потрібно обов’язково розвиватися у всіх напрямках: розум, тіло, дух». Головна ідея тренувань, на думку Дмитра, — тримати себе в спортивній формі та залучати до цього своїх друзів. Турніковий спорт — явище молоде і строгих встановлених правил у ньому немає. Розвиток Workout йде за принципом: навчився сам — навчи іншого. Таким чином, ніхто не комплексує ні з приводу уваги оточуючих, не через невдачу.

Наш рух і донині набирає обертів. Постійно приходять нові люди, у яких є бажання займатися та до чогось прагнути. Мені хотілося б позначити кілька пунктів, на яких, безпосередньо, базується філософія нашого руху Workout. Найсуттєвіше, це те, що ми займаємося заради здоров’я, задоволення та краси тіла, а не «качаємось». Розуміти грань дуже важливо. Ми за природний розвиток, що не впливає на здоров’я негативно. Розвиваємося ми в таких напрямках: тіло, дух і розум. Я вважаю, що тільки так можна стати повноцінно здоровою людиною, а не просто накаченим тілом. І ще одне що хотілося б відзначити — ми за здоровий спосіб життя і абсолютно впевнено можемо сказати ні алкоголю, палінню та наркотикам. Замість цього — свіжа голова, сильний дух і здоровіше тіло.

З чого починали? Які напрямки діяльності розвиваєте зараз?

Починали з того, що стали проводити спільні тренування, на які приходять майже по 45-50 чоловік за вечір. Пізніше — стали організовувати змагання, фестивалі, їздили в інші міста для популяризації здорового способу життя. Так само ми постійно активно працюємо в напрямку будівництва спортивних майданчиків.

Як часто і де саме ви тренуєтеся ?

Влітку ми займалися щодня, відкриті ж тренування проводили раз на два дні. Нині на майданчику кожен день хтось є , але загальні тренування проводяться рідше. Найчастіше заняття проходять на нашому центральному майданчику біля БЦ «Акула», а буває — на набережній. Нещодавно в Петровському районі ми відкрили новий майданчик, обладнаний спеціально для занять Workout. Проект отримали від офіційної організації «Street Workout Україна». Правда, ця тренувальна база вийшла не зовсім ідеальною…але вона — в Донецьку така перша. І це добре. Сподіваємось, усі наступні будуть кращими.

Як допомагаєте учасникам руху і не тільки?

Ми з задоволенням даємо поради всім бажаючим почати піклуватися про своє тіло. Розповідаємо як краще почати займатися, складаємо індивідуальну програму тренувань. В основному, до нас на майданчик приходять підлітки, починаючи з 14 років. Середній вік юнаків , які у нас займаються -це 15-20 років. Однак, бувають хлопці і старші. У Workout немає обмежень за віком, можна будь-кому вийти у двір і займатися на турніку. Молоді у нас більше лише з тієї причини, що студентам та школярам легше знайти вільний час. Але в будь якому разі, ми раді бачити всіх, хто бажає тренуватися і в результаті — мати відмінне здоров’я .

Які відгуки ви отримуєте?

У принципі, ми цілеспрямовано їх не збираємо, але головний відгук — це, звичайно ж, те, як виглядає людина після пари місяців тренувань. Дівчата не можуть відірвати поглядів від хлопців і навпаки. До речі дівчата, які займаються Workout — не виняток. Якось під час тренувань я помітив двох дівчат на майданчику, які сиділи і дивилися. Я підійшов і запитав: Чи не чи чекають вони когось? Вони сказали : «Ні, ми просто дивимося та насолоджуємося…» Я сказав, аби наступного дня вони приходили і приєднувалися до наших тренувань. Вони прийшли самі і привели ще кілька своїх подруг. Зараз у нас займається близько 10 дівчат .

Чи їздите ви зі своїми виступами по містах?

Так, ми регулярно відвідуємо всі заходи Workout в Донецькій області та іншим містам. Нещодавно проходив міжнародний фестиваль здорового способу життя (ЗСЖ) у Дніпропетровську, на якому були присутні представника Workout з усього світу: США, Англії , Іспанії , Польщі, Ізраїлю, Білорусі, Росії, Казахстану. Ми також відвідали це захід та зайняли призові місця у різних дисциплінах, встановивши при цьому світові рекорди.

Розкажіть про фестиваль ЗСЖ і про новий майданчик, який відкрили навесні цього року?

Це перший у своєму роді майданчик для заняття Workout і Parkour в Україні і, відповідно, у Донецьку. Він з м’яким покриттям та спеціальними снарядами, які розроблялися за участю вуличних спортсменів. Навесні 2013 року на цьому майданчику ми провели Фестиваль здорового способу життя. Захід такого масштабу — серед екстрималів Донецька — проводилося вперше. Всі чекали цього дня з нетерпінням. Були відомі люди: чемпіон світу з Workout — Євген Кочерга, засновник руху Street Workout — Денис Мінін, світові зірки Parkour — Іван Савчук і Ерік Мухаметшин. Фестиваль розпочався з пробіжки, продовжився показовими виступами на майданчику та закінчився змаганнями з різних дисциплін. Так само спільно з донецькими представниками Street Workout виступала етнічна група «Барабанда». Всі, хто відвідав це свято, були у захваті!

Якими успіхами ви пишаєтесь?

Нашим головним досягненням я вважаю, насамперед, є те, що вже багато хто знають про Workout. Також з’являються перші обладнані майданчики, проводяться фестивалі… Кількість наших учасників зростає з кожним днем!!! Так само ми показали всій Україні: те, чим ми займаємось може бути ще й видовищно, виступивши в шоу « Україна має талант » і взявши почесне друге місце.

З якими проблемами ви стикаєтесь? Можливо, вам чогось не вистачає?

Найбільшою проблемою на сьогоднішній день є брак спортивних майданчиків. А так як ми не комерційна організація, у нас існує недолік фінансування… Ми дуже хочемо знайти титульного спонсора, який розуміє, що таке ЗСЖ , що таке вуличний спорт і чому варто це просувати в маси. Це дійсно складно, так як в основному компанії спонсорують заради своєї вигоди, зазвичай якісної.