«Люди, які виходили на Майдан за часів помаранчевої революції, діяли за логікою, яка пропонувалася зі сцени», — Володимир Горбач

25.12.2013 | Кількість переглядів: 1 761

«Якщо порівнювати нинішній Євромайдан з Майданом 2004 року, можна сміливо сказати, що тоді він був організований і цілеспрямований зусиллями виборчого штабу кандидата у президенти Віктора Ющенка», — таку думку висловив політичний аналітик Володимир Горбач під час засідання прес-клуб, — «Люди, які виходили на Майдан за часів помаранчевої революції, діяли за логікою, яка пропонувалася зі сцени. Більшою мірою це був фестиваль ейфорії, радості, позитивних емоцій. Люди туди йшли зарядитися позитивною енергією, щоби пережити ті кризові часи в українській політиці».

За словами експерта, нинішній Майдан відрізняється від свого попередника, набагато більшою самоорганізацією. «Тобто, тут можна знайти соратників, прихильників своїх ініціатив, які можна разом реалізовувати в рамках загального великого процесу. Якщо минулого разу лідери вели за собою людей, то на нинішньому Майдані люди женуть поперед себе групу лідерів. Тут, зрозуміло, є криза лідерства. Проте, можливо, саме ця криза і спонукає людей більш критично ставитися до політичних суб’єктів та набагато більше раціоналізувати свій вибір на майбутніх виборах. Я думаю, що досвід, який українці отримають, це буде досвід контролю і тиску на тих політиків, яких вони змушені підтримувати чи підтримують за власним бажанням», — роз’яснив В.Горбач.

Що ж стосується менталітету мешканців східних областей, то аналітик певер — треба працювати з людьми. «Треба підбирати правильні повідомлення, слова, тональність у спілкуванні. Бо, Україна насправді дуже різноманітна в цьому сенсі. І одні й ті самі слова, ідеї, меседжі по-різному сприймають у різних регіонах, навіть з різною чутливістю. Я впевнений, що українській опозиції потрібно підібрати для сходу і півдня спеціальну пропозицію, спеціальне пояснення… Я маю на увазі не форму або мову, а робити наголос на соціальні проблеми та їх вирішення. Звичайно, що така робота залежить від інтенсивності, але до президентських виборів можна цілком справитись», — підсумував В.Горбач.