Літературна премія «Великий Їжак» представить своїх фіналістів у Донецьку

17.04.2012 | Кількість переглядів: 933

До Донецька завітають автори найкращих україномовних книжок для дітей, фіналісти першої недержавної, незалежної премії для дитячих письменників «Великий Їжак» – Марина Павленко, Сашко Дерманський, донеччанин Олекса Росич, Дзвінка Матіяш і Валентин Бердт.

Дзвінка Матіаш

Марина Павленко

Сашко Дерманський

За словами ініціатора та директора премії Маріанни Кіяновської, «Великий Їжак» – майданчик для сучасних письменників, які пишуть для дітей українською мовою. Усі твори – оригінальні та «свіжі», передруки і переклади до участі не приймаються. Пані Маріанна стверджує, що премія унікальна за своєю концепцією. «В райцентрах, малих містах та у селах бібліотеки укомплектовані книгами щонайменше 30-річної давності. Тоді як сучасна дитяча література бере до уваги сьогочасні реалії, новітню дійсність. І справа не в мобілках чи комп’ютерах. Герої сучасних дитячих книг живуть проблемами і стосунками теперішнього світу. І їх вибір є для дітей цілком актуальним, вчинки є для них зрозумілими. Саме такі тексти, як свідчить досвід, і цікавлять малих читачів», – підкреслює Маріанна Кіяновська.

Особливість цієї премії ще й у тому, що книжки до участі у конкурсі можуть номінувати не тільки видавництва чи письменники, але й читачі. У сезоні 2011-2012 року на розгляд журі було подано понад сто книг. Тридцять з них увійшли до довгого списку, а потім було оголошено дев’ять фіналістів. Це «Тьотя Бегемотя» Юрія Бедрика, «Мій друг Юрко Циркуль» Валентина Бердта, «Віршів повна рукавичка» Василя Голобородька, «Зелена квітка тиші» Михайла Григоріва, «Чудове Чудовисько в Країні жаховиськ» Сашка Дерманського, «Казки П’ятинки» Дзвінки Матіяш, «Джованні Трапатоні» Олекси Росича, «Русалонька із 7-В» Марини Павленко та «Баламутники» Романа Скиби. 25 травня 2012 року таємним голосуванням журі буде визначений переможець, який отримає 10 000 грн.

Засновники конкурсу – громадська організація «Фундація соціокультурного розвитку» і Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва. Серед членів комітету премії є відомі особистості, наприклад, письменник, лауреат Шевченківської премії Григорій Гусейнов, тележурналіст, аналітик Юрій Макаров, керівник інтернет-проекту «Буквоїд» Сергій Руденко, головний редактор «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка, головний редактор видавництва «Дух і Літера» Леонід Фінберг, поет, лауреат Шевченківської премії Тарас Федюк тощо.

З фіналістами донеччанам знайомитимуть 19 квітня (у четвер) о 13.00 на прес-конференції в Донецькому прес-клубі (вул. Овнатаняна, 4 конференц-зала на другому поверсі).  Презентуватимуть премію в рамках всеукраїнського туру-презентації містами України фіналістів «Великого Їжака».