КВУ оголошує кампанію громадянського спостереження і збирає на неї кошти

10.10.2012 | Кількість переглядів: 648

Голова Донецької обласної організації «Комітет виборців України» Сергій Ткаченко під час круглого столу «Громадські ініціативи щодо спостереження за виборами та впровадження нових форм контролю за владою» розповів, що їх активісти проводять програму довгострокового спостереження за ходом виборчого процесу. «В кожному окрузі є наші представники, які відстежують кампанію на всіх етапах. Раз на два-три тижні ми робимо загальний звіт і презентуємо його ЗМІ та активних громадян на прес-конференціях», – пояснив С.Ткаченко.

Окрім цього КВУ планує і короткострокову програму спостереження безпосередньо у день голосування. «Ми оголошуємо кампанію громадянського спостереження. Запрошуємо усіх бажаючих активних громадян, журналістів, блогерів взяти участь в якості короткострокового спостерігача, яких зареєструємо їх спостерігачами від КВУ», – заявив голова донецького Комітету.

Відмінність цих виборів, на думку С.Ткаченка, полягає у тому, що спостерігачі від громадських організацій є суб’єктами виборчого процесу, тобто є можливість реагувати на ті порушення, які вони побачать та зафіксують на дільницях. «Це те, чого ми добивалися багато років», – підкреслив Сергій. Також він зазначив, що ця програма не підтримується жодним донором, тому КВУ оголошує  збір коштів. Організація, зі свого боку, проведе ретельний інструктаж з кожним спостерігачем, забезпечить методичними матеріалами. Плюс КВУ вже провела шість вебінарів, які можна подивитися у запису усім бажаючим, вони стосуються процедури голосування, заповнення бюлетенів, перевірки себе у списках виборців. Знайти все можна на каналі YouTube.