Комітет патріотичних сил Донбасу вимагає від Міносвіти змінити ставлення до педагогів на окупованих територіях

12.09.2014 | Кількість переглядів: 2 687

Комітет патріотичних сил Донбасу сьогодні звернувся до Міністра освіти України Сергія Квіта, а також до керівників державних адміністрацій Донецької  Сергія Тарути та Луганської областей Ірини Верігіної з приводу складної ситуації, в якій опинилися педагоги на окупованих територіях.

Шановні панове!

Комітет патріотичних сил Донбасу, який об’єднує  понад 30 патріотичних громадських організацій Донецької та Луганської областей,  звертає Вашу увагу на  складне становище вчителів ті викладачів на захоплених терористами територіях Донбасу.

Нам відомо, що Міністерство освіти заборонило розпочинати учбовий процес на територіях так званих ДНР та ЛНР. Ми підтримуємо це рішення, оскільки навчання в містах і селах, де ведуться бойові дії і немає ніяких гарантій дотримання прав  людини, і зокрема дітей, є небезпечним і в фізичному і у виховному плані.

В той же час педагоги, які не мають змоги виїхати із захоплених територій, повідомляють, що останній раз отримували зарплатню в травні-червні. Ніяких інструкцій щодо подальших дій від своїх безпосередніх керівників з районних  управлінь освіти директори шкіл не отримували.

Паралельно з цим, так зване «міністерство освіти ДНР» оголосило про  перепідпорядкування шкіл та вузів йому. Від викладачів вимагають виходити на роботу і разом з погрозами обіцяють матеріальну винагороду.

Навіть ті, хто  стоїть на патріотичних позиціях, змушені наступати на своє сумління і йти у аудиторії, бо  залишені МОН без засобів для виживання, дехто з вчителів середніх шкіл вже просто голодають.

Ми розуміємо складнощі із механізмами перерахування відповідних коштів на захоплені території. Але ці складнощі не виправдовують бездіяльності і не нівелюють гостроти проблеми. Очевидно, що треба шукати шляхи її вирішення.

 

Ми пропонуємо зробити наступне:

По-перше, треба заявити, що Міністерство освіти та науки України не відмовляється від фінансування вчителів та викладачів Донбасу, але в даних умовах буде платити не за роботу, а за безстрокову оплачувану відпустку. Фізично виплата коштів має відбуватись на  найближчих вільних від терористів територіях. Треба терміново  організувати механізм здійснення таких виплат.

По-друге, треба запропонувати всім в кого є можливість і бажання, продовжити викладати в онлайн-режимі або на дому. Треба розробити тарифну систему оплати   такої роботи в залежності від кількості учнів і виду позашкільного викладання.

В будь якому випадку та ситуація, яка склалась зараз, коли педагоги і викладачі Донбасу залишені напризволяще – неприпустима!

Ми вимагаємо  негайної дієвої і публічної реакції на цей лист.

Відповідь просимо надіслати на адресу Донецького прес-клубу, учасника КПСД (організація, відповідальна за комуніацію щодо цього звернення) office@pclub.dn.ua, 066 224 36 55, 096 6 634 634 (Тетяна Строй).

З повагою,

Комітет патріотичних сил Донбасу

(склад Комітету додається у файлі)Список участников КПСД_120914_укр

Читати також:

Шкільну освіту Донеччини та Луганщини «перепрошиють» на «Освітньому марафоні»

2 грудня 2019 року БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» розпочав у Києві першу конференцію-інтенсив в рамках проєкту «Освітній марафон». «Освітній марафон» спрямований на розвиток управлінської компетентності керівників закладів загальної середньої освіти для впровадження «Нової української школи». Організатор події — БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» в рамках …

Донецький прес-клуб видав збірку інноваційно-методичних розробок з медіаграмотності для педагогів

З березня по червень 2016 року тривав конкурс на кращу інноваційно-методичну розробку з питань медіаграмотності для педагогів навчальних закладів Донецької області. Конкурс став фіналом проекту «Навчання основам безпеки в сучасному цифровому та медіапросторі», який за підтримки Посольства США в Україні реалізувала громадська організація «Донецький прес-клуб». Протягом жовтня 2015 р. – березня 2016 р. тренери  прес-клубу …

Освітян Донецької області нагородили за інноваційні розробки з медіаграмотності

Вчора, 2 липня, у Києві відбулась церемонія нагородження шкільних вчителів та педагогів вищих навчальних закладів Донецької області, які стали переможцями конкурсу з медіаграмотності. Конкурс інноваційно-методичних розробок для освітян організувала громадська організація «Донецький прес-клуб». Найсильнішими виявилися роботи освітян зі Слов’янська, Маріуполя, Торецька, Дружківки, Мирнограда та Покровська. Два перших місця здобули викладачі Державного навчального закладу «Слов’янський професійний …

Результати конкурсу інноваційно-методичних розробок з питань медіаграмотності

17 червня 2016 року завершився конкурс інноваційно-методичних розробок з питань медіаграмотності для педагогів навчальних закладів Донецької області. Захід проводила ГО «Донецький прес-клуб» у рамках проекту «Навчання основам безпеки в сучасному цифровому та медіапросторі», який реалізується за підтримки Посольства США в Україні. На конкурс надійшло 32 роботи (7 – від вищих навчальних закладів, 25 – від …