ІТ-сфера України стає прибутковіше металургії

23.11.2012 | Кількість переглядів: 764

Нещодавно на базі Донецького національного технічного університету відбулася третя освітня конференція «iTrend», організована громадською організацією AIESEC і провідними донецькими компаніями, які працюють у галузі ІТ-технологій. Студент ДонНТУ, активіст організації AISEС Павло Горбунов, розповів, що цього разу на конференцію зареєструвалося близько 120 осіб, що свідчить про велику зацікавленість серед молодих фахівців з ІТ в отриманні нових знань та знайомстві з потенційними працедавцями. «Ми прагнемо дати учасникам сучасний огляд ІТ-ринку, додаткові знання, яких не дає внз, а також мотивувати студентів до самоосвіти та професійного зростання», – акцентував Павло Горбунов. – «Досвідом з майбутніми фахівцями ділилися постійні партнери: компанії MLSDev, Binery-studio, магазин «Компьютерна мода», КА «Шаг» та компанія «Векас».

«Другий рік ми беремо участь в організації конференції та є головним спонсором, – розповіла Донецькому прес-клубу регіональний менеджер Binary-studio Олександра Гаврилюк. – Нас цікавить робота зі студентами, можливо, тому, що нашу компанію заснували два студенти сім років тому. Водночас, ми впроваджуємо наш власний освітній проект, відбираємо талановитих студентів, потім їх навчаємо та працевлаштовуємо». За її словами, спеціалісти компанії розповідають учасникам про те, на які моменти необхідно зважати при виборі працедавця чи своєї спеціалізації тощо. «Я вважаю, що наші студенти – найталановитіші у світі. Вони мають чималі перспективи та дуже запитувані на ринку праці, – зізнається пані Олександра. – В нашій компанії 80 відсотків – випускники ДонНТУ. Вони потрібні в усьому світі, тому багато хто з них їде працювати за кордон».

Говорячи про перспективи розвитку ІТ-сфери в Україні, О.Гаврилюк підкреслила, що за підсумками минулого року прибутки ІТ-галузі в Україні перевищили показники такої прибуткової галузі економіки як металургія. «У нас існує досить непоганий грунт для розвитку ІТ: є ресурси, потенціал, інтелект, гарні технічні школи, попит на спеціалістів. Щодо законодавства, то воно намагається ідти нам назустріч: ті ініціативи, що пропонуються, спрямовані на формування спритливих умов для розвитку ІТ-галузі», – підсумувала пані Олександра.

В свою чергу, піар менеджер компанії MLSDev Лілія Максименко, зазначила, що освіта, яку отримують випускники технічних внз, знаходиться не на такому високому рівні, як хотілося б працедавцю. «Тому ми намагаємося допомогти студентам зорієнтуватися, в якому напрямку їм рухатися, розповісти, що є декілька способів побудувати своє життя після університету. Можна здійснити свій власний start up, а можна піти працювати на компанію. А якщо на компанію, то на яку. Я вважаю, що подібні конференції дають чітке уявлення про ринок праці у нашому регіоні», – розповіла Л. Максименко.

Основною складністю у розвитку ІТ-сфери, на думку експерта, є недостатній рівень підготовки випускників вишів. «Коли ми беремо на роботу молодого фахівця, перші півроку його навчаємо, тестуємо, тобто ліпимо того спеціаліста, який буде потрібний саме нашій компанії», – акценртувала Л. Максименко. – «Основна вимога при прийомі на роботу – потенціал. Якщо бачимо, що людина здатна розвиватися, то ми її беремо, донавчаємо тощо».