Інтернет сайт «Владометр» має свій метод контролю за владою

10.10.2012 | Кількість переглядів: 647

Представники порталу http://vladometr.org/ пропонують вимірювати роботу влади через оцінку виконання виборчих обіцянок політиків.  Керуючий редактор проекту Тарас Фролов під час круглого столу у Донецькому прес-клубі розповів, що на їхньому ресурсі фіксуються обіцянки українських політиків і політичних партій та оцінюється рівень виконання цих обіцянок, зокрема у період передвиборчої кампанії та виборів. Це новий український Web 2.0 Інтернет-інструмент суспільного контролю за владою, зміст якого генерується користувачами. За його основу взятий досвід американського сайту Обамаметр. Менш ніж за два роки свого існування «Владометр» зібрав 3440 обіцянок. Об’єктами моніторингу є Президент України,  прем’єр-міністр, депутати Верховної Ради, політики та державні службовці різних рівнів центрального та регіонального рівнів. Цільова аудиторія – журналісти, громадські активісти, соціально активні громадяни, працівники НГО, політологи.

«Наш портал допомагає вирішувати проблему «короткої пам’яті» політиків про виконання своїх передвиборних обіцянок, –сказав Тарас. – Це інструмент, який запобігає поширенню демагогії в політичному житті країни: замість голослівних звинувачень політиків у безвідповідальності чи вихвалянь власних досягнень політиками, виборці мають можливість оцінити кожного політика за обсягом виконаних завдань та обіцянок». Також «Владометр» покликаний розвивати політичну вибагливість українського виборця та сприяти його активній участі в політичному процесі.

«Коротка пам’ять політика – це коли політик отримав довгоочікувану посаду, зачинив за собою двері офісу і забув, що він пообіцяв у своїй передвиборчій програмі, – пояснює пан Фролов. Коротка пам’ять виборця – це коли двері за політиком зачиняються, і виборці забувають про все, що пообіцяв їм політик (і про програми, і згодом про самого політика)».  В першу чергу, за словами редактора, «Владометр» збирає обіцянки виборних політиків, а не призначених, тому що люди можуть завжди запитати: «Ми вас обирали, що ви зробили для нас?»

На ресурсі є декілька статусів дотримання обіцяного: «обіцянка дотримана», «обіцянка не виконана», «обіцянка не оцінена» (на даний момент не вдалося з’ясувати, виконується чи ні), «компроміс» (виконана, але не повною мірою або не в повному обсязі), «обіцянка зайшла в тупик» (якщо склалися обставини, що не залежать від обіцяльника), «в роботі», «дивна обіцянка». Чудернацькі обіцянки розважають редакцію і читачів сайту. Як, наприклад, заява мера Тернополя зробити в центрі міста тротуар з підігрівом. «Спочатку це виглядало досить дивним – навіщо? Але коли такий тротуар зробили, з’ясувалось: щоб люди не падали через сніг», – поділився прикладом з журналістами Т.Фролов.

Також він зауважив, що найбільшою несподіванкою для тих, хто приходить в проект «Владометр»  є зміна стереотипу: «політики не виконують обіцянок» – чим більше та уважніше співробітники сайту читають програми, визнають той факт, що політики намагаються зробити все, що є в їхніх силах, щоб дотриматися обіцянок.
«Справжнім хітом цієї виборчої кампанії стало для нашої редакції відкриття, що полярно різні політичні сили, такі як «Свобода» та КПУ, мають спільні погляди на економічну політику і спільні обіцянки в економічному блоці – приблизно 8 співпадають! – продовжує Тарас. –  Це свідчить про те, що політики не готові йти на компроміси (чи об’єднання) задля задоволення інтересів своїх виборців».