Громадськість Донецька у вівторок вимагатиме від Президента України скасувати Закон про ліцензування імпортних ліків № 5038-VI

11.02.2013 | Кількість переглядів: 849

У вівторок, 12 лютого п.р., активісти Донецька під час акції «Черга за життям» вимагатимуть від Президента України скасувати Закон про ліцензування імпортних ліків № 5038-VI. Цього дня сотні українців, серед яких пацієнти з різними захворюваннями, зірки, активісти стануть у найдовшу за історію України чергу до аптеки, що символізуватиме те, що люди скуповують ліки, які зникнуть з аптечних полиць та лікарень, починаючи з 1 березня. Під закон підпадає 8 000 найменувань медпрепаратів: від тиску, серцево-судинних захворювань, захворювань нирок та печінки, дитячі антибіотики та багато інших, деякі препарати з часом взагалі зникнуть з аптечних полиць.

«Досі за законом не затверджено механізм отримання ліцензії, – стверджує член Всеукраїнської мережі ЛЖВ Андрій Поляков. – Я кожен день працюю з людьми, хворими на СНІД, туберкульоз, гепатит С, онкологічні захворювання. Найгірше те, що багато препаратів немасового виробництва, як то ліки для онкохворих, зникнуть з продажу, що призведе до розквіту чорного ринку фармпрепаратів у країні. Фактично всі українці, які мають смертельні захворювання, будуть приречені на смерть».

«Черги почнуть створюватися по всій країні вже починаючи з початку березня, – стверджує представник пацієнтської організації ЮКАБ Світлана Мороз. – Паніка, породжена зникненням препаратів та суттєвим підвищенням цін, призведе до того, що з аптечних полиць покупці зметуть усе, і правильно вчинять. Люди, скажімо, з тиском чи серцевими хворобами, які пожиттєво приймають препарати, скуповуватимуть їх на декілька років вперед. Адже ніхто не знатиме, чи отримає саме необхідний йому препарат ліцензію чи ні, і, якщо отримає, то скільки коштуватиме…»

За словами учасників заходу, в Україні вже діють міжнародні стандарти якості ліків, які працюють в усьому світі. Введення додаткового ліцензування є нічим іншим, окрім засобом заробити додаткові хабарі для чиновників, які спеціально навіть не прописали прозорого механізму їх отримання. Також активісти переконані, що в країні виникне тотальна зарегульованість та надмірні процедури контролю якості завідомо якісних препаратів.

«Ми боремося за право пацієнта на якісне лікування, тому просимо Президента терміново втрутитися в ситуацію та врятувати життя і здоров’я 46 мільйоні в українців», – наголосила лікар-інфекціоніст обласного центру СНІДу Тетяна Стариченко.

Читати також:

Порушення прав пацієнтів у туберкульозній службі: через халатність лікарів чи безвідповідальності хворих?

З 1995 р. Україна переживає епідемію туберкульозу. Але активні дії з подолання епідемії почалися не так давно. БФ Ріната Ахметова став ініціатором національної програмі «Зупинимо туберкульоз» шість років тому